Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meg kell/lehet tanulni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg kell/lehet tanulni?

Figyelt kérdés
Házassági válság, sokadik. A magam részéről elértem a mélypontot. Általában azon az állásponton vagyok, hogy ne élj olyan életet, amit a gyerekednek nem kívánnál. A szitu olyan, hogy a férjem számára viselhető, számomra nem. 3 gyermekünk van. Rohangálnak utánam, hogy mosolyra húzzam a számat, hiszen ehhez vannak szokva. A kérdés: Megéri és meglehet tanulni ebben a helyzetben meglátni a jót és harmonikusan élni? Nehéz megfogalmazni. Ugyanakkor nem szeretném, ha a gyerekeim azt hinnék, hogy normális (ne adj isten követendő) egy olyan házasság, amiben nincs gyengédség, összedolgozás, közös élmény stb. Értitek mire gondolok?
2015. febr. 4. 10:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
meg, nem érthető, a 3 gyerek után egy beteg, depressziós ember mellett jött volna a 4. ??? miért nem védekeztek?
2015. febr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
mert én akartam, ő meg remélte, hogy örömet hoz az életébe. De természetesen akkor, amikor terveztük még nem volt "hivatalos depressziós" inkább csak örök elégedetlen, motiválatlan, örömtelen. Ami addig belefért és azóta nem.
2015. febr. 4. 17:18
 13/17 A kérdező kommentje:

Ezzel együtt a kérdés megválaszolódott valahol. Hiszen ő ilyen, akkor mit akarhatok tőle a jövőben. Tehát még egyszer, amikor eljutott oda ahová a pszichológusok szerint nem fog eljutni, már várandós voltam. Tehát kisbabával a pocakomban néztem a zokogó férjem válla fölött a 3 kis értetlent. Nézzétek el nekem, hogy a szülés után minden megmaradt energiámat a megmaradtakra akartam fordítani. Lehet, hogy rosszul tettem. Ennyire futotta. Az hogy belefér-e a házasságba, hogy ez csak az én tragédiám maradt, amivel egyedül kell küszködnöm a mai napig, más kérdés.

Köszönöm, hogy válaszoltatok! A tankönyvek szerint 3-6 hónapon belül feldolgozódik. Ez. A többit meg nem tudom.

2015. febr. 4. 17:30
 14/17 anonim ***** válasza:
te is depressziós vagy.. akkor próbáljatok meg egy családterápiát
2015. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
vagy családállítást - asszem így hívják ...
2015. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyértelmű. Parterapia, pszichológus, mindkettőtöknek. Nekem nem kell magyaráznod, nincs annál rosszabb, mint amikor egy férfi nem vesz részt a család életében, gyerekek körüli teendőkben, hanem csak úgy van. Lehet, hogy az lesz a parterapia vége, hogy te megerősödsz, és el tudod hagyni, lehet, hogy az, hogy megmentitek a kapcsolatot. Így nem maradhattok, az biztos.
2015. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma kértem időpontot, holnap mehetünk is. A férjem szerint hülyeség, de én ettől hátrébb bizonyosan nem leszek...
2015. febr. 5. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!