Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szuleimnek...

Hogyan mondjam el a szuleimnek, hogy nem akarok tanulni, dolgozni akarok?

Figyelt kérdés

2. Eves evyetemista vagyok, de hiaba probalom, nem megy. A vizsgaim fele meg nincs leteve az elso evrol most jonnek a masod eves vizsgaim is, es elmondom, abszolut nem szeretem, amit csinalok, hiaba en valasztottam.

1x otthagytam mar egy egyetemet, most pedig ugy alakult, hogy nem allami helyen vagyok. Latom, hogy megviseli nagyon oket is, ugyanakkor konnyebb lenne mindenkinek, ha elkezdenek dolgozni. Viszont mikor emlitettem, hogy hazamegyek, azzal jottek, hogy megint kezdem, megint tonkre akarom tenni a csaladod. Mozt mi legyen?


2014. okt. 7. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Előbb keres munkát, utána mondd el a szüleidnek. Viszont egy érettségivel nem sokra fogsz menni hosszútávon, munka mellett valamilyen esti, hétvégi tanfolyamban gondolkodj szerintem. Nyelvtudásodat folyamatosan fejleszd és tartsd szinten.
2014. okt. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

gondold végig

nem lehet hogy csak lusta vagy?

ők fizették? mert akkor érthető, hogy ki vannak akadva. ha dolgozni akarsz, akkor min. hogy majd visszafizeted nekik a kidobott tandíjat!

más kérdés, hogy érettségivel milyen munkát tudsz szerezni.

mit tanulsz?

2014. okt. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Hidd el, hogy a munkát sem szeretnéd, eleinte tetszene, de 2-3 év után bármit csinálsz már nem jókedvből teszed, hanem mert muszáj. Ezt kellene megszokni, hogy vannak dolgok, amiket kötelességből és létfenntartásból meg kell csinálni. Hogy utána jólesően pihenhessünk. Az ősember sem élvezetből hajkurászta és öldöste az állatokat, hanem mert nem akart éhen halni. Próbáld megerőltetni magadat és küzdj, főleg ha te választottad ezt az iskolát, csináld végig, ne legyél lusta és gyenge.
2014. okt. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

NEm lusta vagyok, csak el vagyok teljesen szomorodva, elni sincs kedvem.

En valasztottam, de folyton csalodok, mindenben es mindenkiben.

Nem erzem magam jol a boromben, a nap minden egyes pillantaban feszult vagyok, szomoru, es szinte folyton sirok. Amikor elkezdtem, mar akkor se szerettem, de probaltam megemberelni magamat, hogy hatha jobb lesz, de tevedtem.

Nem azt mondtam, hogy nem vegeznek el valami egyetemet, mert levelezo tagozaton is van valasztek, viszont nem szeretem ezt csinalni, es teljesen egyedul vagyok. Mindenki tavol van tolem. Senki nem tamogat, egyedul meg nem er semmit az eletem.

2014. okt. 7. 09:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp hagyd abba, ennek nincs értelme. Én nem mondom, hogy csak diplomával lehet érvényesülni, viszont nyelvtudással szerintem jobban, mint diplomával. Keress nyelvtanfolyamot, és tanulj. Én most 34 évesen iratkoztam be egy újabb nyelvtanfolyamra, te fiatalabb vagy nálam, gyorsabban fog menni, mint nekem.
2014. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Ennek így tényleg nincs értelme, de úgy mégis mit fogsz dolgozni érettségivel? Ez itt a nagy kérdés igazából, nem a sírógörcs, mert szerintem pár hónap gyári munka után sírva örülnél a legkeményebb, legutálatosabb egyetemi előadásnak is. Egy kicsit meg kellene ismerned önmagad, megtanulni felelősséget vállalni a döntéseidért, viselni a következményeket, vagyis egy szóval: felnőni.
2014. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy nem vegeznek el egyetemet tavoktatason, de szeretnek kicsit keresni, es szeretnek kicsit ugy elni, hogy nem kell mindenert mas nyakan logjak.
2014. okt. 7. 15:28
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Hát ha hazaállítasz azzal, hogy inkább szeretnél dolgozni, abban nem lesz sok köszönet. Akkor a minimum, hogy szerzel konkrét munkát, és kész tervekkel állsz a szülők elé. Itt és itt dolgozol, megvan a lakás/x összeget beleadsz otthon, a tandíjra elpocsékolt pénzt esetleg próbáld visszafizetni (ha nincsenek megszorulva, úgyse fogadják el, de legalább a látszatot megadhatnád).

A tanulásnak sincs sok értelme esetedben, ez tény. De ha csak otthagyod, aztán majd egyszer keresgetsz, akkor az lesz a vége, hogy beleér a kezed a bilibe, rájössz, hogy érettségivel sem találsz olyan munkát, ami boldoggá tesz, a nagybetűs életben még annyira se fognak emberszámba venni sokszor, mint az egyetemen. És akkor hazamész sírva...?

Az meg azért elég nevetséges, hogy nem támogatnak. Nem a szüleid fizetik a tandíjadat? Nem ők voltak ott, amikor otthagytad az első szakot? Mégis mit szeretnél? Simogassák a fejedet mindenhol és mondják el, hogy okos kislány/kisfiú vagy? Ez nem az ovi. Embereld meg, mert tetszik vagy sem, de ilyen világban élünk.

Legyen kész terved, ha az megvan, találd ki mellette, hosszabb távon mit szeretnél kezdeni magaddal és csináld. Magadért, ne másokért. De ne is másokra támaszkodva.

2014. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha akarok egyetemet vegezni, azt megcsinalhatom tavoktatasban is, nem kell nappali tagozaton legyek es kozben dolgozhatok is
2014. okt. 7. 18:12
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

Maximális pontszámmal érettségiztem, minden (tanulmányi) kapható többletpontot megkaptam. Oda mehettem volna, ahová csak akarok. Kiválasztottam egy szakirányú főiskolát, neveset, és turizmust tanultam- igen ám, de nem voltam figyelmes, ez a képzés ugyanis minden főiskolán (Magyarországon, BsC rendszerben, anno) KÖZGAZDÁSZ képzés, turizmus-vendéglátás szakon. ... ... ... Gyűlöltem a matekot, a világból ki lehetett üldözni vele. 8 különböző nevű matekhoz kapcsolódó tantárgyam volt az alatt, amíg oda jártam. 1,5 évig bírtam, és a végén nyugtatót szedtem.


A szüleim azt tanácsolták, hogy hagyjam az egészet, nem ér ennyit a hülye diploma. Újra felvételizni nem akartam, mert kiesett volna egy félév (és nem biztos, hogy adott körülmények között elkezdtem volna később újra egy főiskolát), szóval végül átjelentkeztem iskolán belül idegenforgalmi szakmenedzser képzésre, ahol ugyanazokat a tantárgyakat (matek kivételével, az egy darab statisztikát leszámítva) tanították ugyanazok a tanárok. Röhögve elvégeztem, és utána elkezdtem egy másik irányú főiskolát, ahol sikerrel lediplomáztam. Igaz, én államilag támogatott képzésekre jártam (ki is használtam minden félévemet, így is volt, hogy párhuzamosan futott egymással a két képzés, de a szüleim a lakhatásomat, bérleteimet, étkezésemet igyekeztek támogatni, így is nagy teher volt nekik.


Nálad nem játszik ez a megoldás? Melyik tárggyal van bajod? Vagy zusammen az összessel? Nem mondhatom meg, mit csinálj, csak a példámat írtam le, de remélem, segítettem.

2014. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!