Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Első babánk érkezésekor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első babánk érkezésekor majdnem elváltunk. Most jön a második baba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Bocsánat hosszú lesz.


Házasságunk nagyon jó volt, aztán megérkezett a babánk és a gyereknevelési elveinket nem tudtuk összeegyeztetni. Minden baj volt, amit a gyerek csinált. Miért nem alussza már át az éjszakát? Miért van annyit kézben? Miért szoptatom annyit? Miért nem hagyom sírni? Miért nem eszik rendesen asztalnál ülve? stb.

Én mondtam ő ilyen, így fogadjuk el, majd kinövi, nem kell erőltetni. Próbálkozni lehet, de ha nem hát nem.


Megszámlálhatatlan veszekedésünk volt. Nap 4 órákat aludtam, de fektetés után még folytathattam a veszekedéssel, gyakran hajnalig (heti 1-3 ilyen nagy veszekedés volt). Sokszor saját magát helyezte előtérbe (miért nem foglalkozom vele többet, miért nem mutatom ki a szerelmem őszintén, mélyen, igazán átérezve, miért nem a gyerek alkalmazkodik hozzánk meg úgy egyébként, az apának is ugyanúgy vannak ösztönei mint az anyának és ne verjem a mellem az anyai ösztöneimre). Volt szex közöttünk, igaz kevesebb. De ennyit bírtam fizikailag.

Ezt az időszakot megoldani nem sikerült, bár rengeteget beszélgettünk, békültünk, próbálkoztunk, ő volt pszichológusnál, szerintem már mindent kipróbáltunk. De inkább csak túléltük az első 1 évet, ahogy a gyerek nőtt úgy hagytuk el ezeket a témákat is mert már nem volt aktuális. A válás is szóba került mert úgy gondoltam ennél még egyedül is könnyebb lenne.


Most jön a második baba (ne kössetek bele, szeretjük egymást és mindenképpen akartunk kistesót) és elkezdtem félni, mindez újra megismétlődik.


Próbáltunk beszélni erről, de kiderült még mindig homlokegyenest ellentétesek az elveink.


Én kértem tőle, csak maradjon ki az első fél év neveléséből, mert ilyenkor úgyis az anyára van a legnagyobb szükség. Segítsen ha akar, játszon vele, vegye át, de csak amennyit akarja, semmi erőltetés, egyébként meg pihenjen...és ne mondja meg nekem, hogyan szoptassak/altassak/ringassak. Ebből megint hatalmas veszekedés lett. Mert én már elszúrtam az első gyereket is, ha 1 hétig hagytuk volna sírni, akkor most semmi gond nem lenne, meg a gyerek van miértünk és nem mi vagyunk érte, alkalmazkodjon a gyerek hozzánk de már rég elszúrtuk mert én ezt nem hagytam. (megjegyzem engedelmes, pusziadós, nagyon bújós, néha hisztizős 2 évesről van szó, evéskor igaz játszik és még felébred 1szer éjszaka, de egyébként tényleg nem nehéz. Ja és alig dobál, csak ha kiakasztja valami, akkor szigorúan elveszem tőle amit dobál. Jó foglalkozni kell vele, férjem szerint már réges-rég egyedül kellene játszania, akár órákig is, miért kell mindig ott lenni vele.)


- Szóval egyrészt félek, megint megismétlődik a válságunk...

- Másrészt képtelen vagyok benne megbízni benne, mert bár a gyerekünkkel tökéletesen elvan napokig/hetekig is (én már dolgozom, a szüleimmel váltott műszakban mindenki vigyáz a gyerekre), de egy csecsemővel megint gondjai lesznek...

- Képtelen vagyok megbocsátani, hogy "tönkretette" a babázás első 1 évét: soha nem panaszkodtam az éjszakázások stb miatt, tudtam nehéz lesz. De a veszekedések mélyen belém égtek és nem tudom megbocsátani, hogy üvöltözött velem míg én az alvó gyerekkel a karomban ott álltam, elrohant otthonról nagy sértődötten míg én szoptattam és esélyem sem volt utána menni, csak kiabáltam jöjjön vissza...volt pár hasonló eset). Milyen dolog már üvöltözni míg a másik altatni próbál...


A másik dolog meg, egyre nehezebb a terhességem, egyre nehezebben bírok ugrálni, emelgetni, éjszaka kelni hozzá. Át kéne adnom a férjemnek legalább az éjszakákat, de nem bízom benne. Vitte pár hónapig az éjszakákat (mert veszélyeztetett terhes voltam), de igazából csak melléfeküdt és együtt aludtak. Eredmény alig volt(bár szerinte akkor kezdte igazán átaludni az éjszakát és csak azért nem mert bekeményíteni, mert én úgysem hagytam volna). Most megint át kéne adnom, de tudom egyrészt a gyerek üvölteni fog, másrészt ő hulla fáradt lesz és hallgathatom a panaszáradatot, hogy ő mennyire kimerült és hagyjam békén stb.


Most megint ilyen pokoli lesz a babázásom? Úgy szeretném csak élvezni a babát, csak tenni a dolgom és élvezni, amíg olyan kis pici. Nehéz, kimerítő, gyakran az ember már nevet a saját bénázásán, de pont ez a szép benne. Ráadásul itt lesz a nagytesó, kész csoda lesz a kettő együtt... Csak annyit szeretnék, hogy hagyjon békén a gyerekkel...de tudom ezzel "kizárnám" a gyereknevelésből.



2015. febr. 6. 08:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
26%
Én is anya vagyok. A létező összes hibát elkövetted szinte az első gyerek esetében. A másodiknál már legyen több eszed.
2015. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
21%
Lepontozhatsz. Attól még borzalmas anya vagy.
2015. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Nem pontoztalak le, de az agresszív második válaszod miatt most már igen.


Egyébként inkább tanácsokat kérnék a jövőre nézve. A múlton már nem tudok változtatni.

2015. febr. 6. 09:06
 4/44 anonim ***** válasza:
56%
egy gyerek a problémákat nem kinövi, hanem a szülőnek terelnie kell.Cuki ez az akaszkodjunk a gyerekre a férj meg le van tojva,de igenis 2 évesen már tudnia kéne egyedül játszani stb.Apropó a férjeddel is foglalkoztál vagy csak a babóról tudtál beszélni? Sokáig szoptattad? ha sírt rögtön bementél hozzá ahelyett hogy hagytad volna megtanulni egyedül elaludni? az asztalnál pedig 2 évesen már meg kell tanulni a szabályokat.Több infó kéne...
2015. febr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
63%
Milyen hibát követet el?nehogy már 1 hétig bömböljön az a gyerek,kinek jó az?kikészülnek a szülök meg a gyerek is dilisebb lesz.A párodnak nem nött be az agya,az ő eszét ne mérje már egy kisgyerekéhez.Még,hogy a gyerek van ti értek,nem ti érte,és ő alkalmazkodjon.pf Nem csináltál semmi rosszat a párod nem normális.
2015. febr. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
22%
Rajtad kívül itt senki sem agresszív. Nekem még nincs gyerekem, de te vagy az az anya típus amilyen sosem szeretnek lenni. Ilyen gondolkodással neked egy gyerek sem való. De sajnos szülni bárki szülhet.
2015. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
92%

"Most jön a második baba (ne kössetek bele, szeretjük egymást és mindenképpen akartunk kistesót) és elkezdtem félni, mindez újra megismétlődik. "


Az a baj, hogy a szeretjük-egymást önmagában rettentő kevés egy házasság fenntartásához. Ti a leírásod alapján nem tudtok csapatként működni és ez a legnagyobb szerelem mellett is aláássa a kapcsolatot. Ha nem változtattok, nem próbáljátok meg közelíteni az álláspontokat, egy éven belül válás lesz ebből.

2015. febr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
90%

Bocsánat, hiába írod hogy ne kössünk bele, én mégis megjegyezném, mi a fészkes fenének vállaltatok második babát??? Azért mert szeretitek egymást?? Hány millióan szeretik egymást, mégsem vállalnak több gyereket, mert felelősségteljesek. Rólatok ez nem mondható el.

Én inkább a helyetekben elmentem volna párterápiára stb.

első baba után. Pokoli babázásod lesz? Magadnak csináltad nem???

2015. febr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
55%

A ferjed feltekeny a sajat/kozos gyereketekre. Nagyon remelem, hogy a masodiknal nem igy lesz, de igazan nem hiszek benne.

A "hagyjon beken" sem jo, mert akkor a ferjed, az apuka spremiumdonornak kellett/kell?

2015. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

A gyereket BŐVEN hagytam sírni. A székből altattam és akármekkora hiszti árán sem mentem oda az ágyához. 3-4 nap tömény üvöltés után (mikor már ő is és én is sírtam) elfogadta. Aztán beteg lett és borult minden. Most úgy altatok, hogy az ágy végében ülök, de mivel már nagyrészt átalussza az éjszakákat nem akarok még jobban bekeményíteni, úgy néz ki kialakult az egyensúly.

A sírni hagyásban az a nézeteltérésünk, hogy a férjem szerint ÓRÁKAT KELLENE SÍRNI HAGYNOM EGYEDÜL. Én pedig ott vagyok mellette, hagyom sírni és nem engedek az elveimből, de nem hagyom magára. Volt már, hogy kimentem, de max csak 30 másodpercre, soha nem értem el eredményt, mindig csak rosszabb lett.


A játékban meg eljátszik, de hozza oda a játékait, mutogatja, mondja mit csináljak. Én pl simán meg tudok főzni mellette, kitakarítani, szinte akármit, ő is segít. A férjem szerint meg a saját szobájában, egyedül, egy nyikkanás nélkül akár órákig kellene tudnia játszani.


Etetésben ugyanez. A kedvencét gond nélkül megeszi, még az előke sem lesz koszos, meg is törli a száját utána, de nem adhatok neki minden nap tésztát. A spenótot, halat, zöldséget bele kell varázsolni, játszani vele. Úgy gondolom inkább ez, minthogy szépen egyen, de mindennap ugyanazt.


De úgy látom értelmes tanács nem kapok a jövőre nézve, csak rúgásokat a sok tökéletes anyától akik soha nem hibáztak az életükben. Különösen a gyerek nélkülieknek köszönöm az építő tanácsot, akik azt sem tudják mi fán terem a gyerek. Hát pont nem ezt kértem. Azért köszönöm hogy elolvastátok, további szép napot.


Párterápia nem jöhet szóba, külföldön élünk és nem beszélem olyan jól az itteni nyelvet.

2015. febr. 6. 09:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!