Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért gond az hogy nem akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gond az hogy nem akarok számomra idegen, rokonokat meghívni az esküvőmre?

Figyelt kérdés
Ilyen pletykas,mindenbe beleszólos rokonokrol van szó akik mindennel foglalkoznak nem akarom elrontani a napot, azzal hogy ilyen emberek pletykaljak az esküvőmet. Azokat a rokonokat sem szeretném meghívni akik lereszegedve alpári módon viselkednek. A rokonok nagy része, faluban él a volegenyem külföldi és ez sem tetszik nekik. Nem mintha érdekelne amit mondanak. A szüleim szerint viszont meg kellene hívni a rokonokat. Tényleg el kellene rontanom a napot, mások miatt? Volt valaki közületek ilyen helyzetben?
2015. febr. 10. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Az esküvőtök a ti dolgotok, nem?


Szűk családi-baráti kört kell kikötni, a pénztárcátok is jobban jár, meg a hangulat is.

2015. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha neked nem gond, ne erdekeljen amit mas mond. En jovo nyaron hazasodom, nekem pl apam nem lesz ott. Amikor ez szoba jott es mondtam hogy nem nem hivom meg 1 honapig hallgattam mindenkitol az iget, aztan egy csaladi ebednel megelegeltem es kifejtettem, hogy 1.semmi kozuk hozza, 2.ha annyira potolhatalan a tarsasaga ok ugyan miert nem kerestek fel az elmult 10 evben? 3. vilagosan elmagyaraztam, hogy szamomra o nem apa, hanem egy idegen es pont. Nem kiabaltam, de erelyes voltam. Felfogtak. Ne hagyd magad, ne te magyarazkodj.
2015. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A vastag betű alapján már elkezdtem volna a papolást, h ez nem a te esküvőd, hanem a pároddal közös és mindkettőtöknek joga van azt meghívni, akit akar - nyilván ésszerű keretek között. A kifejtés elolvasása után azonban (mivel a te rokonaidról van szó), azt gondolom, ez a te döntésed kell, hogy legyen. A saját családjából szerintem tényleg azt hívja mindkét fél, akit szeretne (mondjuk jó esetben nagyjából egyenlő létszámmal számolva). Az, hogy ki, mit gondol, le van szarva, a lényeg, h ketten értsetek egyet.

A szüleidet gyakorlatilag elhagyod az esküvővel, mostantól a pároddal ketten lesztek a szűk család (amíg nincs gyerkőc), szóval nektek kettőtöknek kell eldönteni mindent. A többi ne érdekeljen.

2015. febr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Esküdjetek külföldön, hívd meg a szülőket/nagyszülőket/tesókat, nekik ajánljátok fel, hogy fizetitek a költségeket.

Mindenki mást is hívjatok, ha úgy akarják, aztán fizessék a maguk útját, szállását, etc.

Úgyse jönnek el. Problem solved.

2015. febr. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Mi meghívtuk a rokonokat. Akikkel annyira nem tartjuk a kapcsolatot (szüleim igen, de velem pl 10 éve nem találkoztak), azok megköszönték a meghívást és jelezték, hogy nem jönnek el. Nekünk tiszta volt a lelkiismeretünk, hogy a tőlünk "elvárt" protokollt tartottuk.

Egy-kettő mákvirág úgyis lesz az esküvőn, azokkal meg nem kell foglalkozni.

Akkor rontod el a napodat, ha rástresszelsz, hogy kik vannak ott. Nem kell vele foglalkozni, élvezd ki, hogy összeházasodtok.

2015. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is tartsátok a férj országában és max szülők meg tesók menjenek akkor.
2015. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te esküvőd, a ti napotok, nehogy már!

A "rokonság" amúgy is szinte végtelen kör, valahol úgyis határt kell vonni.

2015. febr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy érdemes szerintem végiggondolni, hogy az ilyesmiből komoly sértődések, összeveszések lehetnek, pl ha az egyik nagynénit elhívod, a másikat nem,stb. Nálunk is ez a helyzet, évtizedek után is előjön a téma...
2015. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Én annyiban tudok segíteni, hogy leírom, mi hogy jártunk.

Szűk családi körben tartottuk az esküvőnket. (Nagy esküvő esetén 130-140 fővel számolhattunk volna. Hitel erre nem akartunk felvenni.)

A párommal nagyvárosban élünk, a rokonok (8 tesvér és a családja) falun. Mind egy faluban.

Nálunk abból volt a probléma, hogy az én tanúm, nem a "keresztanyám" lett - aki csak papíron az.

Meg is van a harag, de engem nem érdekelt. Akkor egy kicsit bántott, (másképp gondolkozunk ők is és én is), de mára már elfelejtettem volna, ha nagyon beteg nagymamámat ki nem kezdni keresztanyám anyja. Mama közel a 80-hoz és egy héten kétszer sír a telefonba, hogy a betegségből adódó fájdalom miatt szeretne meghalni. :( És még a piszkálódást is el kell viselnie. Tudhatod, faluban, hogy mennek ezek.... :(

Nagyon szemetek az emberek. És sajnos a rokonait nem tudja megválogatni az ember.


Kívánom, hogy dönts helyesen! :)

Sok boldogságot kívánok Nektek! :)

2015. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!