Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg én vagyok túlságosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok túlságosan érzékeny, amiért nem tudok megbocsátani a férjemnek? (nem tervezett baba miatti veszekedések sora)

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van, 6,4 és 1,5 évesek. Védekezés mellett terhes lettem, később kiderült, hogy ő látta, hogy baj van az óvszerrel, de nem tartotta fontosnak elmondani, hogy ne aggódjak...

Nem akarta megtartani a babát, meg sem fontolta, csak engem hajtott, hogy mikor vetetem már el. A viták során azt sem vette figyelembe, hogy a gyerekek is ott vannak és mondott olyan dolgokat is, amivel nem csak engem, de őket is mélyen megbántotta. A nagyok is kicsik még, de sajnos az elhangzottakból és a viselkedéséből elég jól leszűrték az apjuk érzéseit. Most ők sem keresik vele a kapcsolatot, amit mindenki az én hibámnak tart.

Én úgy döntöttem, hogy megtartom a kicsit, de sajnos a 15. héten elvetéltem.

A férjem azt hiszi, hogy minden mehet tovább úgy mint régen és sem ő, sem a közelebbi család nem érti, hogy mi bajom van, miért nem tudok neki megbocsátani.


Szerintetek mégis hogyan lehetne egy ilyen dolgot megbocsátani? Hogyan tudnám túltenni magam ezeken, miközben úgy érzem, hogy eddig nem is ismertem igazán a férjemet? Hogyan tudnék segíteni a gyerekeknek feldolgozni az elmúlt néhány hónapot?


2015. febr. 11. 06:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim ***** válasza:
38%

Kért tőled bocsánatot, megbánta a szavait?


Párterápia. Sok beszélgetés. Kettesben töltött idő.

2015. febr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 anonim ***** válasza:
11%

Ha elmondja, akkor miért lett volna jobb? Mit mondott, amivel a gyerekeket is megbántotta? Ezt nem te fújod fel? Keres annyit a férjed, hogy gond nélkül eltarthattok annyi gyereket ahány besikerül? Te gondolom régóta GYES-en vagy, és nem akarsz dolgozni, hanem fő állású anya akarsz lenni.

Az viszont, hogy te egyedül döntötted el, hogy megtartod a kicsit, a te hibád. Ennek közös döntésnek kellene lenni.

A gyereke úgy tudják feldolgozni, hogy nem beszélsz az apjuk ellen.

2015. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/111 anonim ***** válasza:
59%
A sors megoldotta,azon már nem vitáztok ő nem akarta,te igen.jobban jártál igy.A gyerekek picik,hamar regenerálódnak,nem is értik mi volt ez.majd lenyugszol te is.
2015. febr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 anonim ***** válasza:
23%
Nézd, a probléma ott kezdődik, hogy gyereket csak kor szabad vállalni, ha mindkét fél akarja. Ő nem akarta, te meg úgy döntöttél, hogy csak azért is. Az élet megoldotta, hogy végül is nem lett újabb gyerek, de ha megszulted volna: nem zavart volna, hogy önző vagy? Ha picit gondolkoznal, rá jönnél, hogy neki volt igaza. Ha nem megfelelően beszélt, azért nyilván Elnézést kell kérnie. De neked is, miért marhára nem érdekelt az ő véleménye
2015. febr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/111 anonim ***** válasza:
74%

A rokonsággal nem kell foglalkozni, azt gondolnak, amit akarnak.

A helyedben én sem tudnék megbocsátani neki, sőt!

Látta, hogy az óvszer rossz, mégis felhúzta, kockáztatva a terhességet és azt, hogy neked abortuszra kell menned, mert ugye nem akart babát. Be sem gondolt, hogy egy abortusz mivel jár lelkileg, szart rád...

Én elhagynám.

2015. febr. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 anonim ***** válasza:
91%

Nem értek egyet az előttem szólókkal.


Ha szólt volna, hogy valami gond van az óvszerrel, akkor esetleg a kérdező bevett volna esemény utánit és megspórolják ezt az egészet. Az abortusz egy óriási döntés, megterhelő lelkileg és a műtét sem kockázatmentes. Hamár a férj nem volt olyan felelősségteljes, hogy elmondja mi van az óvszerrel, akkor ne erősködjön utána, hogy a felesége vetesse el. Persze neki nem megterhelő egy abortusz sehogy, így könnyű mindent mondani! Vállalta volna a felelősséget hamár nem szólt!

Kérdező, megértem, hogy ki vagy borulva. Szerintem le kéne vele ülnöd beszélni, elmondani neki az érzéseidet, ha nem sikerül megbeszélni, akkor esetleg párterápia segíthet.

2015. febr. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/111 A kérdező kommentje:

Nem kért bocsánatot. Ő úgy veszi, mintha meg sem történt volna. Most azt mondja, hogy ne keseregjek, 1-2 év múlva majd jöhet a tesó, mert addigra a nagyok kicsit önállóbbak lesznek, így mi sem leszünk annyira leterhelve.

Miben lett volna jobb, ha szól? Mondjuk akkor elmentem volna esemény utáni fogamzásgátlóért. Azért szerintem van egy kis különbség a fogamzásgátlás és az abortusz között...

Többször elmondta, a viták alkalmával, hogy jobb volt amíg csak ketten voltunk, visszasírja azokat az időket, már azt is megbánta, hogy valaha gyereket akart (az elején meddőségibe jártunk 4 évig), jobb lett volna ha ők sem születnek meg stb. mindezt úgy, hogy a gyerekek ott álltak mellettem.

Nem tudják olyan hipp-hopp feldolgozni, ez már látszik. A 4 éves megint bepisil esténként és fél az apjától, a nagyobbik meg már az óvodában is mondogatja, hogy nem akarja, hogy apa hazajöjjön, mert nem szereti őket. Az óvodai pszichológus sokat segít, de idő kell amíg feldolgozzák a történteket.

2015. febr. 11. 08:25
 8/111 anonim ***** válasza:
5%

amit a gyerekek előtt mondott csak indulatból tette, nem szép de mindig van egy pillanat amikor a szülő kiböki hogy fáradt és bárcsak megint lenne magára ideje egy percig(aki nem az álszent) és az ég szerelmére gumi? talán kamaszok vagytok? még én is spirált használok...

A gyerekek persze a papára dühösek,de nem feltétlenül emiatt hanem érzi,hogy ő minden góc okozója amit sugárzol magadból,túl teszik majd magukat rajta.Őszintén ha naz én férjem nem engedne el az abortuszra mondván nekem semmi közöm hozzá mert ő igenis akarja a babát elhagynám,mert ez 2 ember döntése és 3 mellé még egy 4.-ik valószínüleg sok volt neki sőt lehet hogy 2-nél megállt volna csak engedett neked és évek feszültsége gyűlt össze benne ami most robbant ki,mert elszakadt nála a cérna.

Ő hibás azért amiket mondott, te meg azért, mert rá akartál erőszakolni még egy babát

spirált irass fel oszt jól van...

2015. febr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 anonim ***** válasza:
92%
8-as, nagyon sötét vagy! Persze senkinek a lelkivilága nem számít, sem a kérdezőé, akit átvágott a férje, majd abortuszra kényszerítette volna, sem a gyerekek, akiknek az apjuk a létezésük terhét vágta a fejükhöz, se senki az ég világon, csak az érzéketlen apa lelkivilága, hogy terheket rótt volna rá a felesége egy gyerek miatt, aki az ő hibájából lett. Nem igaz, hogy egy érett felnőtt ember nem képes szólni, hogy kiszakadt a gumi, főleg, ha nem akar gyereket. Ezért véranyuka valaki? Nem tudom hol élsz, de nagyon egysíkúan látod a dolgokat!
2015. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/111 anonim ***** válasza:
15%
Én meg azt nem értem miért ragadtak le a régimódi guminál,ha ennyire könnyen becsúszik vele minden második kérdésnél itt a GYK-n :D annyi módszer van hogy csak na és nem csak a férfi kötelessége a védekezés:P
2015. febr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!