Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg én vagyok túlságosan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg én vagyok túlságosan érzékeny, amiért nem tudok megbocsátani a férjemnek? (nem tervezett baba miatti veszekedések sora)

Figyelt kérdés

Három gyermekünk van, 6,4 és 1,5 évesek. Védekezés mellett terhes lettem, később kiderült, hogy ő látta, hogy baj van az óvszerrel, de nem tartotta fontosnak elmondani, hogy ne aggódjak...

Nem akarta megtartani a babát, meg sem fontolta, csak engem hajtott, hogy mikor vetetem már el. A viták során azt sem vette figyelembe, hogy a gyerekek is ott vannak és mondott olyan dolgokat is, amivel nem csak engem, de őket is mélyen megbántotta. A nagyok is kicsik még, de sajnos az elhangzottakból és a viselkedéséből elég jól leszűrték az apjuk érzéseit. Most ők sem keresik vele a kapcsolatot, amit mindenki az én hibámnak tart.

Én úgy döntöttem, hogy megtartom a kicsit, de sajnos a 15. héten elvetéltem.

A férjem azt hiszi, hogy minden mehet tovább úgy mint régen és sem ő, sem a közelebbi család nem érti, hogy mi bajom van, miért nem tudok neki megbocsátani.


Szerintetek mégis hogyan lehetne egy ilyen dolgot megbocsátani? Hogyan tudnám túltenni magam ezeken, miközben úgy érzem, hogy eddig nem is ismertem igazán a férjemet? Hogyan tudnék segíteni a gyerekeknek feldolgozni az elmúlt néhány hónapot?


2015. febr. 11. 06:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok abortuszellenes, és valószínűleg a kérdező helyében nem tartottam volna meg a babát, mert ehhez a döntéshez tényleg 2 ember kell. (Írom ezt úgy, hogy valójában nem tudom, el tudnám-e vetetni, szóval ez csak szöveg a részemről).


De ezt az ügyet kettejüknek kellett volna rendezni. Értem én, hogy a pasi elkeseredett, meg csalódott, de ahhoz nincs joga, hogy a gyerekei előtt így beszéljen. Ők nem kérték az életet, viszont ha már a világra jöttek, joguk van ahhoz, hogy érezzék a szülők szeretetét. Erre "apuka" kijelenti, hogy bár ne lennének. Ez még egy felnőttnek is sok lenne, gondoljunk bele, milyen érzés egy gyereknek. Elveszi tőle a legfontosabb kapaszkodót, a szülő feltétlen szeretetét. Értéktelennek érzi magát, esetleg magában keresi a hibát. Ha a 4 évesnek még nem is, de a 6 évesnek megvan már hozzá a felfogóképessége.


Azt nem írta a kérdező, hogy a férje mikortól akarta újrakezdeni vele, de ha a vetélés után, az elég informatív. "Babával nem kellesz, baba nélkül igen. Arra meg teszek rá, hogy ez mit okoz a gyerekeinknek"


Annak a válaszadónak meg, akinek a szájából pejoratív felhangot kapott a babuci szó, annyit üzennék, hogy apukát nyilván kötőféken húzták be a meddőségibe, merthogy ő mindhárom már meglévő gyereket tehernek érzi.


És még egy gondolat a védekezésről: nonszensz, ha valaki nem szól, hogy gond van a gumival. Mi az, hogy nem akarta, hogy aggódjon az asszony?

És hogy miért gumi? Miért ne?! Házasságban tilos?

Sok nő van, aki disznómód vérzik a spiráltól, még több nem szedhet gyógyszert, a helyi cuccok használata mellett meg rohadt gyakori a becsúszott baba. Férfi fog.gátló még nincs forgalomban, a pasik meg általában akkor sem sem hajlandóak elköttetni magukat, ha már tuti nem akarnak gyereket. Az óvszer meg ésszel nem rossz, csak ennek a pasinak pont esze nem volt hozzá. De gondolom az itteni hozzászólók többsége szerint a fogamzásgátlás a nő dolga, kerül, amibe kerül.

2015. febr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/111 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem. Egyszer akar még negyedik gyereket későbbiekben, egyszer meg bánja a meglevő hármat? Ez nem áll össze nekem.
2015. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 anonim ***** válasza:
44%

akkor írom másként, miért akarnék megtartani egy 4. gyereket ezek után?ha ennyire akarja a másik fél csak dacból nem tartanám meg a gyereket és igenis sok védekezési módszer van és semmivel sem biztosabb persze mint az óvszer de akkor tessék óvszer MELLETT a nőnek is védekezni

ettől még a férfi is megérdemli amit itt írnak róla,de ne feledjük nem tudjuk a teljes sztorit mi van ha a 3. gyerek is ugyanígy rá lett kényszerítve, s teszem azt ő már a 2.-nál megállt volna?

2015. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/111 anonim ***** válasza:
0%
12-es,remelem soha nem lesz gyereked!!!
2015. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
92%
Az itt egy válaszolónak sem tűnik fel, hogy a férj észrevette hogy baj van a gumival és nem szólt?? Nem terveztek több gyereket, védekeztek, gumival mert megbeszélték. Ha a férj szól, akkor a kérdező vett volna esemény utáni tablettát. Én nem vagyok "véranya" ahogy itt írjátok, egy gyerekem van, nem is szeretnék többet, de nem értem hogy itt miben hibás is a kérdező? Ha a férfi abortuszt erőltet a feleségére az normális. A másik, miért hiszi mindenki azt, hogy a másik három gyereket csak a feleség akarta? Azért egy 6 meg egy 4 éves már megérti ha az apja azt mondja, hogy bárcsak meg sem születtek volna. Ilyet indulatból se mond egy szülő, azért ez nem egyenlő azzal, hogy fáradt vagyok, kicsit kiszállnék a mókuskerékből. Ez az egész dolog meg sem történt volna, ha a férj annyit mond, drágám kiszakadt a gumi. Azért az is érdekes, hogy milyen kapcsolat ez, ahol ennyit nem tudtok megbeszélni?
2015. febr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 anonim ***** válasza:
92%

Írta is, hogy 4 évig meddőségibe jártak!


Kérdezem, 3 gyerekes apuka ezek szerint nem használhat óvszert, 62%-os? Ciki az óvszer? Képzeld, mi is azt használunk, 3 gyerek mellett ezzel szívatom a férjem:)

2015. febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 18-as! 15-ös vagyok.

Persze megeshet, hogy már a 3. gyereket is inkább anyuka akarta, bár gyakori, hogy gazdasági megfontolásból a 3. gyereknél az apa is engedékenyebb.

De ez valójában tök mindegy. Ahogyan engem még az sem érdekel túlságosan, hogy a két felnőtt között mi zajlik, meg tudják oldani, akár így, akár úgy. Egyikük sem hibátlan.

De egy már világrajött, értelemmel bíró gyerek előtt olyan kijelentéseket tenni, mint ez az apa, na az nálam kiveri a biztosítékot.

Van egy barátom, egyéjszakás kalandból született a lánya, még egyetemre járt. Gondolhatod, mennyire boldog volt az apaság hírére. A mai napig dühíti, hogy a csaj a feje fölött döntött. De nem szapulják egymást, korrekt a viszonyuk, a srác meg egyenesen odavan a kislányáért, anyagilag és érzelmileg is gondoskodik róla, és annak ellenére hálás a létéért, hogy nem akarta, és hogy vannak dolgok, amikről le kellett mondania miatta.


Mert az a kislány sem kérte, hogy ugyan apa és anya, egy jó buli után hozzatok már össze, és ugyanúgy megérdemli, hogy a szülei nagyon szeressék, mintha házasságba, vagy stabil kapcsolatba született volna.


Ez a legtöbb embernél ösztön, programozva van, hogy gondoskodjon az utódairól, és ebben a mentális egészségük is benne van.

2015. febr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/111 anonim ***** válasza:
98%
20-as! Többen észrevettük, hogy a pasi nem szólt a hibás óvszerről, és ez okozta az egész perpatvart. Erre jött néhány kedves válaszadó azzal, hogy házasságban óvszer, meg hogy ez is a pasi szívatása.
2015. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/111 anonim ***** válasza:
0%

akkor megint írom másként, persze az apa is hibás(nem is kicsit),de anyaként a gyerekeket inkább külön viszem vagy valahogy megoldom hogy ne előttük veszekedjünk, úgy érzem tehát hogy mindkét fél megérdemli egymást.A feleség hibás mert házasság ellenére még mindig gumit használnak ahelyett hogy ő is bebiztosítaná magát és mintha a gyerekek védelmi falként lettek volna használva(ezt nem tudom) plusz rá akart a férje valamit erőltetni, ami sem a férjnek sem neki, sem a gyerekeknek nem lett volna jó hatással

az apa hogy ennyire nem törődöm volt és később nem törődött a gyerekek jelenlétével

és az ilyenekből lesznek szülők...

2015. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/111 anonim ***** válasza:
20%
ja és 22-es a példád csak annyira nem áll hadilábon hogy a kérdező családja egy fedél alatt él, míg a te "apukád" valószínüleg el tud vonulni az apaságtól,mert az anyánál van a kislány
2015. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!