Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Munka és/vagy család? Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munka és/vagy család? Hogyan döntsön egy nő arról, hogy mikor vállal gyereket, ha 2-3-at is szeretne? Mennyi időt legyen otthon a gyerekkel/gyerekekkel, és hogyan, ha dolgozni szeretne/dolgoznia is kell? Szerintetek mi az ideális?

Figyelt kérdés
Magyarországon sokan a gyerek 3 éves koráig tartják ideálisnak, hogy otthon maradjon vele az anyuka. Ezt 2-3 gyerek esetén hogyan lehet kivitelezni úgy, hogy utána ne legyen lehetetlen a munkavállalás? Az egyetem végzése is kitolja a gyerekvállalási kort. Hogyan lehet így családot vállalni, hogy még viszonylag fiatalon szülhessen az ember lánya, de munkatapasztalat is legyen már, meg persze férj mellé, aki elveszi feleségül? Nálatok hogyan volt? / Ti hogyan csinálnátok/mit javasolnátok a fiatalabb generációnak?

2015. febr. 23. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén szólva, el sem tudom képzelni. Örülök is, hogy nem akarok gyereket, mert lövésem nincs, hogyan oldanám meg.
2015. febr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Hát három év otthonmaradással (gyerekenként) szerintem ez nem megy.

Akinek fontos a karrierje, az általában később szül (32-35 éves kor előtt először, és valamikor 40 előtt a másodikat), és max. két gyereket vállal.

Azokkal sem marad otthon 3-3 évig, hanem max. egy évig. Ez idő alatt pedig otthon is képzi magát, tartja a kapcsolatot a munkatársaival, besegít, amikor tud...

Máshogy ez nem megy.

Aki pedig 3-4 gyereket akar, és három éveket otthon maradni, az nyugodjon bele, hogy ő főállású anya lesz.

Egyikkel sincs baj szerintem, mindenki döntse el maga, hogy neki mi a fontos.

2015. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

2-3 gyerek mellet csak akkor tudsz létezni ha gazdagok vagytok,vagy legalább a férjed az és jó a válóperes ügyvéded!


1. "Ezt 2-3 gyerek esetén hogyan lehet kivitelezni úgy, hogy utána ne legyen lehetetlen a munkavállalás?" Sehogy,hacsak nem valami speciális munkakörben dolgozol.Vagy alapítasz saját céget.Esetleg nagyon alja melót vállalsz.


2. "Hogyan lehet így családot vállalni, hogy még viszonylag fiatalon szülhessen az ember lánya, de munkatapasztalat is legyen már, meg persze férj mellé, aki elveszi feleségül?" A férjek többségének társ,szerető és szexpartner kell nem egy leharcolt,fáradt házinéni. A gyakorlatod a munkában semmit nem ér,ha utána 10-15 évre kivonod magad a munkaerő piacról.

2015. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minőségi különbség van 2 vagy 3 gyerek között. 3 gyerek mellett már nagyon nehéz, ott a nők zöme vagy részmunkaidős, vagy főállású anya. Egyszerűen képtelenség napi 8 óra munka mellett 3 gyerekért oda érni suliba, oviba. Én így csináltam : 29 évesen szültem az elsőt, két évig voltam vele itthon, vissza mentem dolgozni. Kicsit nehéz volt, sokszor ő volt az utolsó, akit bolcsibol, ovibol haza hoztam. Majd 34 évesen szültem egy másodikat, és most egy éve itthon vagyok, de lassan megyek vissza dolgozni. Hogyan? Hát baby sitterem lesz. Sajnos másképp nem megy. Ha fény sebességgel közlekedek sem fogok oda érni a nagyert a suliba. A kicsit még megoldom valahogy. Szóval abban bízok, hogy találok egy anyukát a házból, aki a saját gyerekével együtt egy normális összegért haza hozzá az enyémet is a suliból...
2015. febr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle megoldás létezik.

Feltételezzük, hogy az anyagiak nem játszanak közre, és apuka ott marad stabilan, párkapcsolatban az anyukával, és ő teremti meg az anyagi körülményeket. (Szép is volna, ha így lenne mindig...)


1. Elvégzi a főiskolát/egyetemet, majd gyermeket szül, akivel otthon marad 3 évig. Ekkor mondjuk 25-26 éves a nő, ha minden jól ment. Gyermek mellett még csinálhatott mesterképzést, vagy valami tanfolyamot. Ha a gyerek mehet oviba, akkor elkezdhet dolgozgatni a nő, de az első időkben a sok betegség miatt még nem egy 8 órás melóval kezd. Ahogy nő a gyerek, úgy tud több és más munkát vállalni a nő. Nagyjából 30 éves korára eljut arra a szintre, hogy komolyan foglalkozhat a karrierépítéssel. Persze kérdés, hogy tapasztalat nélkül, gyerekkel hova veszik fel? És milyen munkára? És mennyiért?


2. Suli után dolgozni kezd, megteremti magának, de a pasival közösen a körülményeket, sok sok évet dolgozik, építi a karrierjét. Ezzel sikereket ér el, jól keres, önálló (is lehetne), megvan a gyes-gyed idejére is a keresete. Igen ám, de szül 30-35 éves kora között, amivel kiesik a munkából. (Nem mindenhol, de ez az általános.) Tehát gürizett egy csomót feleslegesen, mert valószínű a munkahelyére ennyi év kiesés után vissza se veszik. Tehát ott lesz mondjuk 33-38 évesen, a gyerek ovis, mehetne dolgozni, de hova? És mit? És mennyiért?


Egyik se egyszerű.

Hát még, ha apuka lelép közben, vagy egyéb dolgok befigyelnek. Nem elég egy kereset, kell a nőé is, stb.

Bármi elképzelhető a mai világban. Sajnos egyik se jó, itt két rossz közül kell választani. Sok esetben a gyerek a karrier elvesztését jelenti a nőnek.


Ha választanom kellene, talán az egyest választanám. Szülj fiatalon (ha van hova, és van kivel vállalni), aztán építgesd a karriered. Aztán reménykedj, hogy a második gyerek (ha lesz) nem teszi tönkre.

2015. febr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

En igy csinaltam:

Szultem 22 evesen, otthon maradtam vele 2 eves koraig. Akkor bolcsi es melo. Aztan szultem 26 evesen, most gyeden vagyok jelenleg. Mivel nagy a leepites, ezert a harmadik gyereket 1 even belul szeretnenk letudni. Ezalatt sulizom tovabb, elvegzem a foiskolat es ferjem tud nekem helyet az o munkahelyen utana. De a jelenlegi munkahelyemre is visszavarnak ha ugy dontenek hogy maradok. Es meg 30 eves sem leszek mire ez lezajlik. Utana koncentralhatok a karrierre. Ferjem 24-48as munkarendben dolgozik, varhatoan en is. Igy mikor en dolgozok, o hozza-viszi a gyerekeket, ha o van szolgalatban, akkor meg en.

Nem mindig olyan bonyolult ez :)

2015. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Azzal kezdeném, hogy nekem még nincs gyerekem, és egynél többet nem is tervezünk. Csak leírom neked azt, amit az én környezetemben látok. Nem jósolni akarok, nem is ítélkezni, egyszerűen csak ezt látom.

Az tud idilli 2-3 gyerekes családban élni, akinek jól kereső férje van (van minőségi életre való pénz), legalább egy oldalról harcra kész, unokázni vágyó nagymama (mindig kéznél lévő segítség), és a nő nem karrierépítő (az energiáját a családra fordítja, nem a túlórákra és a munkahelyi pörgésre). A többieknél a család széthullását látom, aminek legfőbb oka a pénz és az idő örök harca.

2015. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak tervekről tudok írni mert sajnos csak tervek maradnak, nem lesz belőle semmi.


29 éves vagyok.

30 évesen szültem volna az első gyereket, a szülési szabi után (24 hét) vissza a munkába. 34-35 évesen lenne meg a kistesó, és itt meg is álltunk volna. (Szerintem 3 gyerek már sok, és meg is tudtunk egyezni kettőben). Vele is csak a szülési szabit venném ki, majd irány vissza dolgozni. Úgy oldottam volna meg, hogy lenne aki vigyáz a gyerekekre.


Ez lett volna a terv, de ebből semmi sem lesz, mert a természet közbeszólt. Szóval egyáltalán nem lesz gyerekünk.

2015. febr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 4 gyerekem van, diplomás, karrierista nő vagyok...

Az elsőt 20 évesen szültem, 2 év utan mentem dolgozni, a másodikat 23 évesen, vele is szerettem volna visszamenni 2 év után, de oda ahonnan eljöttem nem lehetett, igy egy évig munka után jártam.

Ezek utan 13 év kemény munka, imádtam, de nem volt könnyű. Sokat dolgoztam, a férjemmel felváltva szaladtunk az oviba, iskolába a gyerekekért, mikor melyikünk végzett hamarabb. Segítségem nem volt.

Aztán úgy alakult, hogy 39 évesen is terhes lettem, őt akartuk, furcsa volt nem dolgozni, szenvedtem is tőle. 2 év utan ismét vissza, és a szabimat töltöttem, amikor váratlanul (véletlenül) ismét terhes lettem...41 évesen.... 42 elmúltam mire megszületett a kicsi..., most 1 éves és ősztől szeretnek dolgozni menni. Nem akarom, hogy a kicsi sérüljön azzal, hogy ilyen pici korban napi 8-10 órára berakom egy bölcsibe. Ha lenne 4-6 órás munkalehetőség, azt már most elvállalnám...

Igy viszont várom az őszt, és addig élvezem ahogy a kicsi ügyeskedik és oviba hordjuk a nagyot (a két legnagyobb már egyetemista egy másik városba, őket hétvégén látom).

2015. febr. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megtanul angolul az anyuka es elmegy egy remote kulfoldi ceghez dolgozni, igy otthonrol is tud dolgozni flexibilisen, akkor is amikor gyereke van, en spanyolorszagbol dolgozom egy angol informatikai cegnek 24 eves vagyok (bar meg nincs gyerekem), de ha lenne atmennek 4 ora/nap es a gyerek mellett is dolgoznek minden nap par orat.akinek fontos a karrierje az megerti hogy nem tudna otthon ullni es 24 oraban csak babazni. En 1 evesen kervenyre mar bolcsis voltam es imadtam, mellesleg magyon buszke voltam mindig anyukamra hogy kemenyen dolgozott es nem csak engem pesztralt!
2019. márc. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!