Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a páromnak és nekem ugyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Renik96 kérdése:

Ha a páromnak és nekem ugyan az a vezetéknevünk, akkor házasságkötés után milyen név változatok jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanazok, mintha nem lenne azonos a vezetéknevetek.

Talán csak a kötőjeles változat esik ki, de az se jogilag tiltott, csak épp ki az a hülye, aki Kiss-Kiss lesz?

2015. márc. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Rendben:) köszönöm:)

és szerintetek melyik lenne a legjobb?

Peldaul ez a változat, hogy Kissné Kiss az elég furcsán hangzana szerintem

2015. márc. 2. 19:15
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Én nem bonyolítanám, hanem hagynám a neveket a régiben. Legalább nem kell a papírcserékkel foglalkozni.
2015. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Ebben az esetben szerintem csak az XY-né vagy a leánykori név megtartása hangzik normálisan. A Horváthné Horváth és a Horváth-Horváth is elég fura.
2015. márc. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem is fölösleges a papírokkal foglalkozni, Ti így vagytok / lesztek ( ha terveztek gyerkőcöt :) ) egy család. Szerintm tök jó, hogy mindannyiótoknak ugyanaz lesz a vezetékneve! :) Bocsánat, elég debil válasz lett :D De én akkor is jobbnak, és "kényelmesebbnek" tartom. Na meg persze értelmesebbnek. :)
2015. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Az en nevem nem valtozott, bar az ugyintezo megkerdezte, hogy megtartom a lany "Szabo"-mat, vagy felveszem a ferjem "Szabo"-jat. :D. Mert ezt neki be kell irnia. Felvettem! :D

Igy viszont elvileg az irataimat ki kellene csereltetnem, mert igy mar van lanykori nevem is, meg ha ugyanaz a ketto.

2015. márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Volt egy tanárnőm, akinek véletlenül úgy alakult, hogy a férjének is ugyanaz volt a vezetékneve, mint az ő lánykori neve. Ő megtartotta, nem bonyolította. :-)
2015. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek:)
2015. márc. 2. 20:38
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Az a legegyszerűbb, ha megtartod a lánykori neved. Ha felveszed a férjed nevét, akkor iratokat kell cserélned, szóval extra macera a semmiért.

A kötőjeles verziót lehetőleg hagyjátok, én találkoztam már Kiss-Kiss nevű emberrel, nehéz volt nem kiröhögni.

A Kissné Kiss szerintem még belefér. Meg a Kiss Tiborné is.

2015. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben maradnék az eredeti nevemen, mert úgy hangzik a legjobban. Vagy fölvenném a férjem nevét Kiss Jánosné alakban. A kötőjel inkább vicces, de a Kissné Kiss forma is elég fura lenne. Esetleg még úgy kevésbé rossz, hogy Kiss Jánosné Kiss Anna.
2015. márc. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!