Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a páromnak és nekem ugyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Renik96 kérdése:

Ha a páromnak és nekem ugyan az a vezetéknevünk, akkor házasságkötés után milyen név változatok jöhetnek szóba?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 19:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben tényleg semmi értelme felvenni a nevét. Csak akkor ha a Kiss Jánosné verziót választod. A kötőjeles ennél az esetnél nevetséges, és a Kissné Kiss Anna is. Utóbbira van példa a környezetemben is, de őszintén tényleg bután hangzik...
2015. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is maradj Kovács Judit (pl) inkább. Ti úgyis már alapból egy családi néven vagytok, és ez tök jó :) Én lehet csak simán fogom felvenni a vőlegényem nevét az enyém helyett, még nem döntöttem, szóval nekem tetszik ez az ugyanaz a nevünk verzió, és neked mindez még ingyen is van :D
2015. márc. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem csak a Kissné Kiss. Az meg milyen már? Ilyenkor fölösleges ezzel bajlódni. Ja, meg Kiss Jánosné is lehetsz, jut eszembe, bár az manapság eléggé elavult.


Szerintem ez egy szerencsés helyzet, nem kell vacakolni az iratokkal. (Mondjuk én egyébként sem venném fel a férjem nevét semmilyen formában, de az más tészta.)

2015. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!