Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindenki a saját házért teper...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki a saját házért teper vagy vannak olyan párok, akiknek más terveik vannak?

Figyelt kérdés

A férjemmel azt tervezzük, hogy saját ingatlan helyett a megtakarításokból és biztosításokból inkább utazgatunk és szórakozunk.

A magyar pároknak a legfontosabb és végső cél a saját (tulajdonú) otthon megteremtése, vagy van más is amiért tepernek?



2015. márc. 6. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 A kérdező kommentje:
Szeretném leszögezni, hogy a kérdés nem uszítás célú és mentes minden rosszindulattól a részemről.
2015. márc. 6. 14:50
 2/86 anonim ***** válasza:
54%

Micsoda megfogalmazás! Egyáltalán nem "uszító', á, dehogy!


Egyébként nem végső cél, hanem alapcél, amire lehet tovább "építeni". Ha itthon is nyugati színvonalú "bérlakáshálózat" lenne, talán mi sem kínlódnánk ezzel, de család mellett a saját lakás/ház alapvető biztonságérzetet ad.


A gyűjtögetés mellett egyébként szórakoztunk és utazgattunk (és azóta is).

Le lehet szállni a magas lóról, kérdező!

2015. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
72%
Ismeretségi körünkben vannak olyanok, akik nem házra gyűjtenek, hanem szépítkeznek, hobbival foglalkoznak, utaznak. Ők a felsőkategóriában élnek. A középkategóriások gyűjtenek saját kuckóra. Az alsóban élők meg tengődnek.
2015. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a legtöbb ember igen.

Nézd, akárki bármit is mond : az albérlet egy átmeneti megoldás, oda alapitani családot, számomra felelőtlenség, főképp hogy egy albérlet sosem 100% biztos !!!

2015. márc. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
54%

Ez nehéz kérdés. Manapság bele van égve mindenki tudatába, hogy akinek nincsen saját háza, az senki...

Ezt nemegyszer le kellett boxolnom nekem is a férjemmel. Lakásvételre csak hitelből lenne esélyünk (illetve az sincs, mert nem tudjuk egyelőre összeszedni az önrészt), örökölni meg hasonlóakat nem fogunk.

Na innen következik, hogy ő szerinte évekig meg kéne vonnunk magunktól minden szórakozást, hogy aztán az önrész megszerzése után 30+ évig lekötelezettként retteghessünk, mikor történik valami szörnyűség, és veszi el a bank az otthonunkat...

Én részemről szeretek albérletben élni: ha gáz van, mindig lehet kisebb és olcsóbb helyre költözni, teljesen mobilisek vagyunk, nem kell felújításokkal, rossz szomszédokkal foglalkoznunk...

Sokáig tartott mire megértette, de sajnos időről-időre még most is előjön nála a lakásvásárlási láz. Persze az egyetlen mozgatórugója, hogy jól megmutassa a családjának, hogy ő a király :)

2015. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 A kérdező kommentje:
Egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy a párok mi másért dolgoznak, ha van ilyen. Ebben nincs semmi rossz a részemről.
2015. márc. 6. 14:59
 7/86 A kérdező kommentje:

"A gyűjtögetés mellett egyébként szórakoztunk és utazgattunk (és azóta is).

Le lehet szállni a magas lóról, kérdező!"

A lovam egyáltalán nem magas, kedves válaszoló. Egyik döntéssel elveszítesz egy másik opciót nyilván. Azaz, az utazással én lemondok a saját ház opcióról, aminek szintén van negatív oldala és ezzel tisztában vagyok, őszintén szólva néha át is szoktam gondolni magamban újra és mérlegelni.

2015. márc. 6. 15:02
 8/86 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem tepertünk ezért, egészen más terveink voltak. Úgy terveztük, hogy lesz saját ingatlanunk és nem ehelyett, hanem emellett utazgatunk, szórakozunk. Így is történt (történik).
2015. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem (de ez csak magánvélemény) azok a párok élnek úgy, ahogy ti, akik nem igazán terveznek gyereket, családot (vagy majd csak sokára). Akik igen, azok azért jobban szeretnének saját otthont, mert az gyerek mellett sokkal nagyobb biztonságot ad, mint egy albérlet. Nem olyan vicces, ha kisgyerekkel kiraknak a lakásból. Ha itt is úgy működne az albérletezés, mint nyugaton, akkor nem lenne semmi gond vele, de tudjuk, hogy itt nem így megy.

Amúgy nekünk van saját lakásunk, mi a jobb életért (igen, nyaralás és szórakozás is ide tartozik) és elsősorban a gyerekünk jövőjéért "teperünk".

2015. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
54%

"Egyik döntéssel elveszítesz egy másik opciót nyilván."


Ha nem is magas, mégis fordítva ülöd meg.

Ott tévedsz, hogy egyik miatt a másikról nem kell lemondani.

Persze, ha te évente luxusútra mennél közelebbi helyszínek, netán kétévente nagyobb nyaralás helyett, akkor valóban nem fér mellé a saját ingatlan is.

2015. márc. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!