Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Àllandò problémát,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Àllandò problémát, veszekedést szül köztünk s gyerek téma, mit csináljak?

Figyelt kérdés

11 ève vagyunk együtt ha hiszitek ha nem ennyi idő alatt nem veszekedtünk egyszer sem, de negyed ève egyre többször àll a bàl a baba ügy miatt...

Ùgy kötöttük össze az èletünket 2 ève hogy nagy csalàdra vàgytunk mindketten, főleg a fèrjem aki eleven 6 testvèr mellett nőt fel. ( mindenki diplomàs!) Nàszúton terhes is lettem nagy volt az öröm, de sajnos vègig problèmàs vokt a dolog, 24hètől korhàzban is feküdtem..ès így is 33hèten csàszàroztak toxèmia miatt ès egy 1300grammos babànk született...màr 1èves szerencsère semmi baja!nEzek utàn fèlek nem merek màsik babàt vàllalni, ès ezt ő nem èri meg vagyis nem èt egyet velem. Èn negatìva làtom azòta a vilàgot ő pozitìvan..mièrt ismètlődne meg, ez is jòl sült el stb..

Egyszerűen nem tudok mit kezdeni a helyzettel,közben èn is nagyon vàgyok rà, minden terhes nőt meg tudnàk ölni olyan fèltèkeny vagyo..így hogy folyton felhozza mèg rosszabb...

Mit tennètek ahelyemben? Hogy magyaràzzam el neki mègjobban mit èrzek? Tanàcsfalan elkeseredett vagyok...

Nagyon sokat segít, terhessèg alatt is mindig velem volt èjjel nappal ezzel nincs gond...ès eztis mindig felhozza..


2015. márc. 31. 11:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyásszal kéne beszélned arról, mekkora a valószínűsége az ismétlődésnek.
2015. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Ha te is ennyire vágysz az újabb babára, akkor ne vegye el a kedved az előző terhesség nehézsége.

Valóban nem törvényszerű, hogy most megint ugyanúgy fog minden történni.

Ráadásul ilyen támogató férj szerintem elég ritka is.

Próbáljátok meg. Igaza van a férjednek. Túl sötéten látod a dolgokat.

2015. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám előttem 2szer volt terhes, mindkettő méhen kívüli volt, az egyikbe majdnem bele is halt. Utánna jött a testvérem aki össz-vissz két hónapot élt mert a korházba bevittek egy fertőzést, és utánna jöttem én...
2015. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%
Mivel mindketten nagy családot szeretnétek, szerintem nem szabad lemondanotok róla addig, ameddig van remény. Fordulj nőgyógyászhoz, hogy kiderüljön, mekkora az esélye az újabb problémás terhességnek, és lehet-e tenni valamit ellene.
2015. márc. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Ha a terhességi toxémia ismétlődésétől félsz, akkor megnyugodhatsz, nem szokott ismétlődni: [link]


Nekem három gyerekem van, minden terhesség más volt. Szerintem ha normális a nőgyógyászod, akkor kérj tőle időpontot egy beszélgetésre, mondd el neki, pontosan milyen dolgoktól félsz. És ugyanezeket a dolgokat beszéld meg a férjeddel is, tehát pl. nem szeretnéd ha megint hónapokig minden szagtól hánytál (persze csak ha volt ilyen, nem írtad), stb. A leírtak alapján a férjedre tudsz számítani, én úgy érzem, egyszerűen még túl korai neked egy újabb baba.


Beszélgessetek sokat az előző terhességgel kapcsolatos érzéseitekről, hogy jobban megismerjétek egymás álláspontját. Tegyetek fel egymásnak nyílt végű kérdéseket (tehát pl.: te mit éreztél, amikor toxémiával kórházba kerültem?, nem pedig: amikor kórházba kerültem toxémiával, akkor te is megijedtél?) és beleszólás nélkül hallgassátok meg egymás válaszát.

2015. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Ebbe kívülről nem lehet beleszólni. Férjednek kellemes percek, de neked kell a sok hónapos várakozást testileg és lelkileg is átélni. A múltban történteken neked kell lelkileg túllenned.
2015. márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Itt elsősorban neked kell magadban lerendezned a félelmeid, és ameddig ez nincs meg, addig mindig is feszült leszel a téma miatt. A férjed sem tud neked segíteni túllépni, ha te magad sem tudsz előre nézni. Szerintem is keress fel orvost, konzultáljatok, akár több szakember véleményét is kikérheted, de szerintem egy terhességet nem fog előre megjósolni neked senki sem, hogy problémamentes lesz-e, vagy problémás. Az én nőgyógyászom olyan, hogy előre sosem mond semmit, se rosszat, se bíztatót, akármilyen üggyel kapcsolatban, mert 1, nem akar előre vészmadárkodni 2, nem akar olyat ígérni amiben maga sem biztos, és kiszámíthatatlan. Lehet, hogy a helyedben ellátogatnék egy pszichológushoz is, pár alkalmat beszélgetni a félelmeidről, aggodalmaidról, lehet, hogy segítene.
2015. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Kései Sirató ***** válasza:

Hinned kell benne, hogy a 2. terhességed jobb lesz, sőt teljesen oké lesz minden. Nekem ehhez 5 év kellett, akkorra tudtam feldolgozni és újra pozitívan hozzáállni.

HA mind2en szeretnétek, esetleg fordulj pszichológushoz, hogy segítsen a lelki feldolgozásban, aztán ha már te is úgy érzed, vágjatok bele! Sok sikert!

2015. márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Anyukámat háromszor császározták, mert mindháromszor komplikációk léptek fel. Én majdnem megfulladtam, mert magamra tekertem a köldökzsinórt 6-szor, a húgom egy hónappal korábban jött, mint kellett volna és bekakilt a magzatvízbe, a legkisebb húgomról pedig kijelentették, hogy meghalt a méhben! (Azóta 16 éves, él és virul...)

Ezután anyukám elköttette magát, de csak amiatt, mert a hasfala nem bírna ki több terhességet három császár után. Különben örömmel vállalt volna még gyereket, és a velünk való szenvedést és az értünk való aggódást sem bánta meg!

2015. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy mondat nem tetszet csak a storyban...a minden terhes nőre féltékeny vagy fejezet... Neked van egy gyereked és csak azért nem lesz másik mert félsz. Tehát ha összeszednéd magad lehetne. Így a féltékenység nem helytálló. Nekünk a párommal évek óta nem jön össze a sokadik inszemre, műtét után sem. Tehát a lényeg hogy merj bátor lenni mert ha mindketten akarjátok akkor semmi akadálya nincs a dolognak.
2015. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!