Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen vezetéknevet kaphat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen vezetéknevet kaphat a gyerek?

Figyelt kérdés

Már van egy kisfiúnk aki az én vezetéknevemet kapta.

Most tervezzük az esküvőnket.

ha esetleg én kötőjeles lennék

pl. Kiss-Kovács xy

és pl. a lánykori nevem a Kovács, akkor a születendő gyerekek is kaphatják a Kovács vezetéknevet,attól függetlenül,hogy én kötőjeles lettem? És mi a helyzet a már megszületett kisfiúnkkal? Neki maradna az eredeti neve,vagy ezzel az övé is változna?



2015. márc. 31. 17:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Miért nem az apa vezetéknevét kapja/kapják? Nem úgy lenne ésszerű?
2015. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
a meglévő fiadnak természetesen az marad a neve, ami, és én úgy tudom, hogy a második gyereknek is az KELL hogy legyen a neve mint az elsőnek, édestestvéreknek nem lehet különböző a vezetéknevük....
2015. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
#1 mitől lenne az ésszerű?
2015. márc. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%
Az anyakonyvvezeto az eskuvo elott elore anyakonyvezi a szuletendo gyermek nevet. Amikor lefoglaljatok az idopontot, akkor fogja megkerdezni. Ez akkor is igy mukodik, ha meg nem vagy terhes, amikor hazasodsz. Szoval most van lehetoseged az elozo gyermeked nevetol eltero nevet adni az uj gyereknek. Marmint vezetknevre gondolok. Nekunk is meg kellett mondani, iden lesz az eskuvonk es nalunk pl meg kanyarba sincs a baba.
2015. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Kaphatja a te neved, az apja nevét, vagy a kettőt kötőjelesen. A már megszületett gyerek neve nem változik.
2015. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
15%

pácsér_puzákia!


Miért, szerinted nem az a logikus, ha a gyermek az apja vezetéknevét kapja? Vagy ez csak mifelénk divat? Hol élsz te, melyik bolygón?

1-es voltam

2015. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem logikus, csak az a megszokott. Kaphatja az anyja nevét is. Erre kérdezett most rá a kérdező.
2015. márc. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

Házasságkötés előtt, amikor bejelentkeztek, és meg kell mondanod, mi lesz a neved, el kell dönteni, hogy fogják a születendő gyerekeiteket hívni.

Aki Kissné Kovács Mária vagy Kiss Józsefné formában veszi fel, ott csak Kiss lehet a gyerekek vezetékneve.

Ha kötőjellel veszed fel, vagy anélkül (Kiss Kovács) , vagy nem veszed fel, akkor dönthetsz, melyikőtöké legyen, vagy duplán: Kiss Kovács illetve Kiss-Kovács.

Hogy a megszületettel mi lenne, az jó kérdés, mivel elvileg csak ugyanazt a vezetéknevet viselheti két ember közös gyereke.

2015. márc. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%
#1-es: nincs benne semmilyen logika, ezt legfeljebb szokásnak lehet nevezni ahogy #7 is írta. Én a Földön élek, és te honnan tévedtél ide?
2015. márc. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
egyebkent abban en is egyet ertek, hogy nem szokvanyos, ha nem csak siman az apa nevet kapja a gyerek, de pl en is elgondolkodtam a kotojeles dolgon, amikor meg kellett mondanunk az anyakonyvvezetonek, de en azert, mert nagyon ritka a csaladi nevem, pl facebookon is csak 2 ilyen nevu ember van, akiket nem ismerek, de nagyszulok el tudtak mondani, hogy honnan rokonok nagyon messzirol. Telefonkonyvben is alig van ilyen. Viszont nalunk ferfi agrol mar mindenki keghalt, igy arra gondoltam, hogy mas modja nem nagyon van annak, hogy ne haljon ki a nevunk. Csak aztan elvetettem, mert igy is szivok vele en is eleget, sose erti meg senki, ha diktalom, meg ha reszeg vagyok, meg en se vagyok kepes kimondani :) ezert ugy voltam vele, hogy hajuk, nem bontok hagyomanyt, legyen az apa a csaladfo a nevek teren is. Ettol fuggetlenul nem nezek rossz szemmel arra, aki ezt a format valasztja. Szive joga eldonteni. Meg mindig kevesbe furcsa, mintha keresztnevnek akarna olyat valasztani, hogy dömper, vagy labdácska, netán katicabogár...
2015. márc. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!