Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet olyan házassági szerződé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet olyan házassági szerződést kötni, miszerint ami az én nevemen van / arra kerül a házasság alatt bármilyen jogcímen az kizárólag az enyém és ami közös névre kerül az közös?

Figyelt kérdés

Tehát jogilag a megoldható, hogy gyakorlatilag tételes felsorolás és egyéb macera nélkül közösen megegyezünk, hogy a vagyonközösség létrejötte előtti vagyon különvagyon marad és a házasság alatt bármilyen módon szerzett vagyon (pénz, céges tulajdonrész, ingatlan, stb.) is külön vagyon marad méghozzá azt illeti, aki nevére az adott vagyon kerül.


Pl. van 3 bankszámla. Egy neki, egy nekem és egy közös. Bármi pénz, ami ez övére érkezik az őt illeti, ami az enyémre jön az engem illet, amit pedig a közös számlánkra utaltatunk az közös.



2015. ápr. 13. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Itt a törvény: [link]


De mivel nem vagy jogász, én ügyvédet kérdeznék meg. Nyilván van annyi pénzed, hogy 20-as nem vág földhöz, és nem az ideírogató hozzá nemértő 15 évesek tanácsát akarod olvasni.

2015. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

amúgy nagyon komoly nem lehetsz, ha ide írsz és nem ügyvédhez mész :)


Már bocsi :(

2015. ápr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyílván ügyvédhez fogunk menni, csak felvetődött a téma így az esti órákban és kíváncsiak vagyunk lehet-e ilyet csinálni vagy a vagyon ilyesfajta elszeparálása már nem megengedett.
2015. ápr. 13. 23:37
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ügyvéddel megoldható a probléma.
2015. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Meg mondom őszintén, nem tudom, de ha ennyire szeparálni akarod, arra is készülj fel, míg a nejed a gyerekeket neveli, akkor nem ingyen élő lesz, hanem ő is előállhat követekésekkel arra az időszakra, míg gyereket nevel, feladja a karrierjét, háztartási munkát végez. Igen, azt is el lehet számolni.


És ez hogy lesz a mindennapokban? Én vettem az 500 ezres TV-ét, te nem nézheted? Én megyek nyaralni a Bahamákra, te nem?


Ha csak nem vagy egy über szuper gazdag, havi sok millióval, teljesen felesleges ez a dolog.

2015. ápr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Persze, olyan szerződést írtok, amilyet csak akarsz.

Váláskor egy dörzsölt ügyvéd pillanatok alatt semmissé nyilváníttatja, ha aránytalanság van benne. Ha ennyire parázol, inkább ne házasodj, azt a felnőttek szokták.

2015. ápr. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem sincs értelme megházasodnod, egy házasság a bizalomra és őszinteségre épül, és ha már most bizalmatlan vagy az elején akkor később csak rosszabb lesz.
2015. ápr. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem ertem, hogy ilyen elkepzelesekkel minek akartok hazasodni. Egy vicc ez az egesz hazassagi szerzodes dolog... Es azt nem akarjatok bele venni, hogy ki mos, foz, takarit, mosogat? Aztan, ha nem csinalja a parod, feljelented, vegul is fo, hogy a torvenyeknek megfeleljetek! Gondolom, kulonkasszan is vagytok... Nevetseges...
2015. ápr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

De akkor minek egyáltalán a házasság?

Amit bevittél a házasságba, az így is, úgy is a tiéd, és nem közös. De házasság alatt komolyan enyém-tiéd-övét akartok játszani? És ha az egyikőtök munkanélküli lesz, vagy gyedre megy, akkor majd zsebpénzt ad neki a másik?

Három bankszámlát fenntartani amúgy is luxus...


Nálunk jelenleg én (nő) keresek jobban, amikor gyerekünk lesz, párom keres majd jobban, hiszen én gyeden leszek. Biztos lesz olyan időszak is, amikor valamelyikünk munkakereső lesz. Akkor a másikunk keres majd jobban. Mi együtt gondolkozunk, és nem úgy, hogy enyém-tiéd-övé. Közös céljaink vannak. Közös célokra gyűjtünk, együtt.

Ha pedig ez a szövetség köztünk feloszlana (remélem nem fog, hiszem, örökké tart :) ), akkor a közösen összegyűjtött javainkat majd elfelezzük.

2015. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
a magyar jogban alapból létezik a különvagyon fogalma a házaság alat szerzet javak mind közösek mert az már vagyonközöség
2015. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!