Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nők, mit szólnátok hozzá, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, mit szólnátok hozzá, ha leendő férjetek a házasság előtt házassági szerződést szeretne íratni veletek?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel házassági szerződést szeretnék íratni mielőtt elvenném. Neki nincs megtakarított pénze, mivel munka mellett főiskolára jár és az anyukáját is segíti. Nekem viszonylag sok megtakarított pénzem van, mivel külföldön dolgoztam. Nyilván nem úgy készülök, hogy el akarok válni, de ha mégis bekövetkezne nem szeretnék osztozni, mert ha elveszem és utána kezdünk el épitkezni az már közös vagyonnak számítana hiába a házasságunk előtt gyűjtöttem. Nők/lányok, titeket hogy érintene ez a helyzet? A kapcsolat végét jelentené vagy nem?

2014. júl. 21. 08:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/102 anonim ***** válasza:
73%

Örülnék nagyon, hogy egyetértünk ebben a kérdésben.


De a te esetedre szeretnék egy jó tanácsot adni, mielőtt hülyeséget mondasz a barátnődnek: a különvagyon (házasság előtti vagyon) mindig is különvagyon marad. A házassági szerződés csupán a házasság után szerzett vagyont szabályozza. Pl. ha nagy a jövedelembeli különbség vagy eltérő a pénzügyi szemléletetek (mondjuk hiába kerestek egyformán, az egyik jobban szeret költeni mint a másik), akkor tényleg érdemes a szerződést választani. Ha a barátnődet gyakorlatilag eltartod, nem dolgozik, akkor mindenképpen ez a helyes döntés.


De a különvagyon mindig is különvagyon marad, és ha különvagyont teszel a házba, az akkor sem válik közössé :)

2014. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/102 anonim ***** válasza:
69%

Nehéz kérdés. Megértelek. De így a barátnőd joggal érzi majd azt, hogy nem közös semmi, így fura a közös élet, házasság. Illetve így a barátnőd is mondhatja majd, hogy bocsi nem szülök, mert nincs hova, ha bármi történik, akkor nincs hova mennem a gyerekkel. Úgyhogy előbb dolgozom 10 évet, hogy legyen saját pénzem. És ő akkor azt majd külön gyűjtögeti?

Fura közös élet :)

Szerintem a jog elég jól rendezi ezt az ügyet, amid volt előtt, az a tiéd, ami utána lesz, az közös.

2014. júl. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/102 anonim ***** válasza:
79%

A váláskor azonban minden előzetes megállapodást felülbírálhat a "közös gyerek érdeke" felkiáltással. A szabályozás azóta többször változott, de valamikor kikötés volt, hogy a NŐre nézve nem lehet hátrányos a szerződés (ez azta "egyik félre sem" megfogalmazásra változott), a hozzáállást azonban mutatja)


Egyébként mindenképpen érdemes kötni. Tisztább helyzetet teremt.

2014. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/102 anonim ***** válasza:
81%

Elvált nő és édesanya vagyok, ennek ellenére (is) megnyugtató, normális körnülmények között élünk.

A volt férjemet nagyon szerettem, alapos ismerettség és nagy szerelem után házasodtunk össze (nem 1-2 hónap után felelőtlenül a semmire) és közös otthonba, tervezetten érkezett a közös gyermekünk.

Egy idő múlva mégis elváltak útjaink.


A házasságkötés előtt én vetettem fel, hogy írjunk szerződést- és a környezetemben is mindenki (ismerősök, barátok) lehurrogott, hogy aki szereti egymást az bízik is stb. Mi mégis megtettük és évek múlva emberként, nyugodt hangnemben, rendezett körülmények között tudtunk elválni, anyagiakban nem volt egy szó vita sem.


Ennyit jelent a házassági szerződés.

Sokan összekeverik az érzelmeket és a pénzügyeket- és igen, az lenne a szerencsés, ha hosszú távon, egy életen át megmaradnának a jó kapcsolatok- csak sajnos ez az esetek többségében nincs így.


Én is úgy készültem, hogy sosem válok el, boldogan élek, míg meg nem halunk :)

2014. júl. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/102 anonim ***** válasza:
49%

Ésszerű döntés lenne, akkor is, ha jog szerint a házasság előtti különvagyon külön vagyon marad.

Ha ez a kapcsolatotok végét jelenti, akkor a nő pénzéhes és nem érdemes vele házasságot kötni.

2014. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/102 anonim ***** válasza:
25%

Bocs.

Váláskor a bíróság...

2014. júl. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/102 anonim válasza:
19%
Otthagynám azonnal. Ha olcsón akar csajt magának akkor szedjen fel egy fizetős útszéli retket.
2014. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/102 anonim ***** válasza:
55%

Elaő körben aértene...de gyébként érthető..

Csak akkor mennék bele, ha számomra is előnyös volna, nem csak egy szerződés amivel inden felelősséget kizárna a párom( ha olyt akarna, szakítank is)

Itt arra gondolok, hogy vagy ő megy a ygerekünkkel gyesre, vagy azt az időt pontosan belevesszuük a szerződésbe.

Ha ygerekünk an, akkor annak a költségeit arányosan álljuk..


Egyébként a házasság az osztoszkodásról is szól, sőt főleg arról szól. Nem csak anyagi értelemben..


Po ha fősiskoláskent jönössze az emebr egy egzisztenciával rendelkező páral, akkor az a baj, hogy a saját fizetésünket már nem az eletünk építésére fogja költeni, mert nem tudja megtenni, hsizen milyne már, hogy építjük közösen az életünket, de közben arra gondolván mi lesz ha... Kezdünk egy lakásra gyűjteni külön..

Nem kivitelezhető..


Ha bizonyitható, hogy házasság előtt szerezted, akkor sosem lesz közös, szerződés nélkül sem, marmint az épitéshez szerzett vagyonra gondolok.

Szerintem egy házasság esetén úgy jó, ha ezeket tisztázzák.

Egyébként nálunk éppen én akartam szerződést, mert a ferjemnek volt már lakása..stb..de ügyvéd tanácsolta, hogy felesleges, teljesen tiszta minden jogilag.

Ha van szerződés is jar, amit bizonyíthatóan én költötem a lakásra ( felújítást én fizettem) ha nincs akkor is..

Inkabb csak a nagy jövedelmek eseten, és vállalkozások esetén kell..

Néha a valás bonyolultabb szerződéssel, mint nélküle...persze csak néha:)

Tehát jogos, hogy nem szetnéd a kapcsolatook előtt gyűjtött dolgokat bedobni olyan esetben a közösbe, de gondold végig azt is hogy mi mindent aarsz a szerződésbe, mert ettől is függ ogy fogadja..



Pl nálunk a házasság előtt is közös volt, hisz már 4 évet éltünk együtt, akkor az akkor együtt összekuporgatott dolog nem is közös? Jogilag nem.. De erkölcsileg? Pl házasság előtt vettünk egy autót, az én nevemen van, az enyém, de ketten kerestük meg rá a pénzt.

2014. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/102 anonim ***** válasza:
66%
Ebben a konkrét helyzetben teljesen felesleges szerződést kötni. Házassági szerződést akkor kell kötni, ha valamit a hatályos házassági vagyonjogtól eltérően szeretnétek meghatározni. A házasság előtt megkeresett pénzed a különvagyonod (a házasságot megelelőző együttélés alatt szerzett az nem!) és a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy is különvagyon marad.
2014. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/102 anonim ***** válasza:
36%
Nem bízol benne, nincs ezzel semmi gond, de akkor VÁLLALD, mond el neki!
2014. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!