Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mindkét félnek dolgozni kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindkét félnek dolgozni kell azon a házasságon, amit az egyik fél tett tönkre? Hogyan?

Figyelt kérdés
Tudom, sokak szerint ilyen nincs és igaz is, de a feleségem egy rajtam teljesen kívülálló ok miatt csalt meg. A bátyja egy adósságát törlesztette, majd rögtön másnap be is vallotta. Magát sajnáltatja, hogy rossz volt és nem akarta, de senki sem kényszerítette, egyedül vállalta, holott nem kellett volna, mert ha ezért most nem késelik meg a semmirekellő testvérét, akkor másért fogják. Két hete külön élünk, persze hívogat, de nem nagyon veszem fel. Mielőtt eljöttem, megbeszéltük és azt, mondta, hogy én semmivel sem járultam hozzá a döntéséhez. Gyerek még nincs, így könnyű lenne szó nélkül elhagyni, de semmi gondunk nem volt előtte, teljesen váratlanul jött az egész. A családom ellene próbál uszítani. Az is kiderült, hogy nincsenek igaz barátaim, mert akiket annak hittem, azok támasznyújtás helyett inkább bulizni vittek volna, hogy találjak valaki mást. Ilyen gyerekes bosszú eszemben sincs. De haza sem mehetek, mert nem tudom, hogy mit mondhatnék. Ejnyebejnye? Nem így működik, ilyen a világon nincs. Hajlok a békülés felé, de nem tudom, hogy mi a dolgom. Ha hibáztam volna, javítanom kellene, de ezt nem én csesztem el. Haragszom és féltékeny vagyok. A bizalom elszállt és nem tudom neki sem megmondani, hogy mivel engesztelhetne ki.
2015. ápr. 18. 16:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%

nézd, én nőként azt mondom, hogy egy a nejed egy k....

ha vele akarsz élni, akkor békülj

2015. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
80%
Hát, perszehogy együtt! Mert a házsság arra vló, hogy közösen oldjátok meg azokat a problémákat, melyek az nélkül nem jöttek volna létre.
2015. ápr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

Milyen értékrendje van egy olyan nőnek, aki a testét önként odaadja egy "tartozás" fejében...? Egyáltalán, hogy gondolkodik egy ilyen nő? Gondolom, nem az eszéért szerettél bele.


Milyen jövőt képzelsz kettőtöknek? Terveztek családot? Gyerekeket? Végiggondoltad, hogy az ő családja milyen példakép lesz majd a közös gyerekeitek számára?


Nem egyszerűen arról van szó, hgy megcsalt a párod. Hanem arról, hogy a párod a saját testét, a saját nőiességét használati cikként kezeli, és hajlandó azt más számára önként odaadni anyagi haszonért cserébe (és a saját testvére az, aki ebből anyagilag profitált, még ha nem készpénzben, hanem egy tartozás elengedéseképpen is).


Ha te mindezek ellenére kitartasz mellette, lelked rajta. Csak nehogy akkor is a testét használja, ha véletlenül időközben ti szorultok meg anyagilag...

2015. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj, de én nem értem. Mi az, hogy a bátyja adósságát azzal törlesztette, hogy megcsal? Mégis miféle adósság volt ez?
2015. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, de a legnagyobb mérlegelési alapom az, hogy soha nem néztem volna ki belőle. Semmi előjelét nem láttam, hogy ilyesmi megtörténhet. Ezt is azért vallotta be, mert láttam, hogy tényleg rosszul van, pedig logikusabb lett volna eltitkolni, de ő nem volt rá képes. A bátyja mindig is vita forrása volt. Csak ő van neki már a családjából.
2015. ápr. 18. 17:12
 6/26 A kérdező kommentje:
4. Fogalmam sincs, de fel sem merülhet bennem, hogy tiszta pénzről van szó. Az az ember egy közönséges bűnöző.
2015. ápr. 18. 17:15
 7/26 anonim ***** válasza:
78%

Uh. Szóval nem csak megcsalt, hanem szó szerint prostituálta is magát?


Őszintén szólva én ezt nem tudnám megbocsátani. Főleg azért, mert ilyen helyzetben ha egy csepp esze van, akkor megkérdez előtte, hogy van-e ötleted valami más megoldásra. De erre nem tartott érdemesnek, hanem a hátad mögött tett ilyet.

Nem vagyok váláspárti és bocsátottam már meg megcsalást, sőt csaltam is meg mást úgy, hogy egyszerűen hirtelen jött és nem voltam észnél. De amit a feleséged csinált, ez egész más kategória. Nehezen tudom elképzelni, hogy ezt egy házasság kibírná.

2015. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Argloss ***** válasza:
78%

Kibékültök, lesz gyereketek, de a feleséged bátyja nem fog csak úgy megváltozni. A következő adósságot a feleséged lehet, hogy majd a gyereketek testéből finanszírozza, mert ő már nem lesz elég jó.

Én nem tartom jó ötletnek a békülést. Hiába őszinte, ha ilyeneket megcsinál, akkor nem biztos, hogy érdemes megbízni benne...

2015. ápr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőtt ember, aki gyerekvállalásra készül a közel-, vagy távoli jövőben, az tisztába kell legyen azzal, hogy ő elsősorban a gyerekei sorsáért felelős.

A párod bátyja FELNŐTT ember, aki a saját sorsáért felel. Ha nem képes normális életvitelre, le kell hogy építse az életetekből. A leendő gyerekek miatt. Nem hogy még ő "hozza helyre" a dolgait...? Pláne így...? Nem is értem józan ésszel az egészet...


Hasonló bátyám van nekem is. Volt nála minden, rendőrségi ügyek, zűrös életvitel, stb. Én, miután megszületett a fiam, és egyszer átjött beállva, ordibálni, kitiltottam tőlünk. Mivel nem volt képes rá, hogy legalább olyankor, ha hozzánk jön, normálisan viselkedjen, így nem tehettem mást. Azóta valamennyire konszolidált a viselkedésén, így már újra tartjuk a kapcsolatot. De ha nem változtatott volna, akkor ez nem lenne így.


Az, hogy a pároddal eddig jól kijöttetek, az nem mentség. Talán nem ismerted eléggé. Ez nem egy szimpla tépvedés a részéről. Ez egy alapvető értékrendbeli defekt, amire a legtöbb nő nem lenne képes. (Akkor sem, ha éppen nincsen barátja.)

2015. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, a másik az, hogy az ilyen testvérrel meg kell szakítani a kapcsolatot. A sógorom is folyton mindenféle zűrös ügybe keveredik. Elég hamar elegem lett belőle, és őszintén szólva választás elé állítottam a párom. Ha nem választ egyértelműen engem, az a kapcsolat végét jelentette volna, bármennyire is szeretem. Kinek kell az, hogy netán majd a bíróságra idézzék be folyton tanúskodni, ahol aztán ha elmondja az igazat, a család szemében ő lesz a sátán. Szerencsére a párom minden tétovázás nélkül engem választott. Az öccse a lakásunkban persona non grata, néha találkoznak, de egy évben max. kétszer. Vannak olyan helyzetek, ahol egyszerűen muszáj egy kicsit drasztikusabb lépéshez folyamodni.
2015. ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!