Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házaspárok! Ti mikor álltatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házaspárok! Ti mikor álltatok készen a babára? Minden feltétel adott volt akkor? Ha nem volt adott minden feltétel, akkor is ki tudtátok várni azt az időt? Nem voltatok türelmetlenek?

Figyelt kérdés

Mi már 6 éve vagyunk együtt és többször felmerült már a gyerekvállalás, mert mindketten szeretnénk idővel. Viszont most még nem adott minden feltétel (saját lakás) stb és emiatt még jó pár évet várnunk kell. Félek, hogy annyiszor felmerül a téma, hogy idővel már türelmetlenné fogunk válni ezzel kapcsolatban, pedig az nem lenne jó. Testileg érettnek érzem magam, de belsőleg sokszor elbizonytalanodok, mert tudom, hogy a párom sem állna rá készen, meg még saját lakás sincsen. Meg igazából rengeteg ismerősnek született mostanság kisbabája, nálam fiatalabbaknak is és lehet ezért foglalkoztat a téma. Persze tudom, hogy a legideálisabb, legjobb az lesz mindkettőnknek, ha előbb megvesszük a lakást. Mondtam a Férjemnek, hogy akkor most inkább erről ne is beszéljünk, mert úgyis még jó pár év. Bár aranyos, mikor a hasamat simogatja és megemlíti, hogy majd itt fog lakni jó pár hónapig a kicsink, meg a név is már megvan. Ezen olyankor olyan jót mosolygok.

Mit gondoltok? Szóval nem szeretnék türelmetlenné válni vagy ilyesmi, csak már ugye érzem, hogy a kapcsolatunk eljutott egy ilyen szintre, de mégis legbelül úgy érzem jobb lenne még várni vele. Szóval ez a kettősség van bennem. Ha viszont becsúszna a baba, akkor biztos megtartanánk gondolkodás nélkül.


Akik hasonló helyzetben voltak, azok tanácsát szeretném kérni leginkább.


2015. máj. 22. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Nekünk meg volt minden anyagi feltétel, nálunk (nálam) egészségügyi ok volt, ami miatt várni kellett. A labornak megfelelőnek kellett lennie a próbálkozáshoz és ez igencsak türelmetlenné tett minket, mert akartuk mindketten, mégis 1-1.5 évet várnunk kellett rá. A környezet adott volt. Én úgy érzem, hogy ha "csak" a lakáson múlt volna, belevágtunk volna, számtalan ember nő fel albérletben, a család ott van, ahol a családtagok, akik szeretik egymást. Rossz dolog esetlegesen költözni, de ez szerintem nem akkora baj, mint az, hogy esetleg beteg valamelyikünk. Én albérletbe is vállaltam volna, és majd lesz saját lakás idővel. A picit nem érdeklik a tulajdonviszonyok. Csak a szülei. Mi nem mertünk kockáztatni, nehogy baja essen, ez kicsit más történet volt.
2015. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Sajnos nagyon kevesen vannak olyan helyzetben, hogy teljesen ideális körülmények közé szüljenek babát. Anyukám mindig azt mondta, hogy ha arra várunk, hogy minden meglegyen, akkor sose lesz babánk, mert mindig lesz valami, amit még meg kell oldani, mielőtt babát vállalnánk. Szóval szerintem, ha el tudnátok tartani a babát és magatokat, akkor már most is vállalhatnátok. A lakás ráér később is, nem baj ha albiba szülsz.
2015. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Mondjuk a lakás nekünk egy reális dolog és tudjuk, hogy x éven belül hozzájutunk, csak kérdés, hogy biztos, hogy tudok/tudunk-e addig várni.

2015. máj. 22. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ hány év még a lakás, és hány éves vagy. Ha 30 fölött, és nem fogtok éhezni az albérletben sem, szerintem ne várj tovább.

Nálunk nem voltak ideális feltételek, konkrétan anyagi csőd, de a feleségem életkora miatt(33 volt akkor) nem akartunk tovább várni. Néhány évig nagyon szar volt az anyagiak miatt(volt néhány mélypont lelkileg, meg a kapcsolatunkban is), de valahogy mindig éppen annyi bejött, amennyi kellett a túléléshez. Aztán jött az óvoda, a feleségem visszament dolgozni, nekem lett másodállásom, most már rendbe jöttek a dolgok, és közben a gyerek 6 éves lett. Persze elsülhetett volna rosszul is ez a döntés, sokáig táncoltunk a szakadék szélén.

2015. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eleve úgy terveztük, hogy leghamarabb 30 éves korunkban, 7 év után. Addigra felépítettük mindketten a karrierünket, jó keresetünk volt, felépült a házunk is 27 éves korunkra, volt 2 autónk, házikedvenceink, utaztunk eleget, volt félretett pénzünk szóval igen, minden megvolt... :))


Én nem vállalnám be a gyermeket, ha nem adottak a feltételek. Nem ugyanaz úgy élni, hogy tényleg nincs min aggódnod, minden figyelmedet a babának szentelheted, nyugodt vagy, mert tudod, hogy mindent megtettél, amit tudtál mint úgy, hogy bevállaljátok, aztán fogjátok a fejetek, hogy talán sosem jön össze az a lakás meg az egyéb álmaitok, mert egy gyerekkel nem minden megy simán sajnos. Egyrészt több pénz, mint sokan gondolnák, másrészt jóval több időt is igényel. Arról nem is beszélve hogy lehet különösen figyelem vagy törődésigényes is, ne adj isten beteg... Akkor ott álltok, hogy erre megy el minden pénzetek, és sosem tudjátok megadni neki azt, amit akartatok: egy biztos, nyugodt környezetet a felneveléséhez.

De ennél még nagyobb probléma az, ha a párod nem áll rá készen. Aki így vállal gyereket, azoknak a 90%-ánál borítékolható a gyermeknevelés első éveiben a válás. Ennél kimerítőbb időszak nincs az életben, hidd el, és csak jobban kiélezi az ellentéteket, ha nem álltok rá készen.

2015. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!