Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit jelent szamotokra a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent szamotokra a feltétel nélküli szeretet a hazasságban?

Figyelt kérdés

A hétvégen erröl beszélgettünk baráti körben és érdekes dolgok jöttek elö mindenhol.

Elvarasok es szeretet.Mit jelent az hogy feltétel nélküli szeretet a hazaspárod iránt.

Mit jelent számatokra a szo tolerancia a másik iránt?

Mi az amit abszolult nem toleráltok.

Milyen lehet egy kapcsolat levárás nélkül?

Milyen elvárásaitok vannak és honnan tudja a másik ezt?



2014. jún. 2. 15:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

háát

Ha érzem hogy szeret én is ugyanazt adom vissza.

Nem várok el olyasmit amit magamtól sem várnék el(kulturált viselkedés,bizonyos fokú tisztaság stb.)

Mindaddig tolerálok valamit amíg az nem sérti a másikat vagy annak környezetét.

Nem tolerálom az elnyomás bármely fajtáját.

Kapcsolat elején elmondtam mit szeretnék és hova tartok, ezt elfogadta és ő is hasonlókat vár el tőlem.

2014. jún. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mit jelent az hogy feltétel nélküli szeretet a hazaspárod iránt."


Azt, hogy nemcsak akkor szeretem, amikor NEKEM jó, hanem akkor is, ha rossz a kedve, beteg, ideges,szóval mindig.


"Mit jelent számatokra a szo tolerancia a másik iránt?"


Azt, hogy elfogadom olyannak, amilyen, nem akarom alakítani és a számomra nem kellemes tulajdonságait is elfogadom.


"Mi az amit abszolult nem toleráltok."


A hazugságot, megcsalást, féltékenykedést, bizalmatlanságot - de ha ezek elöfordulnának, akkor nem is élnék vele tovább


"Milyen lehet egy kapcsolat elvárás nélkül?"


Nem elvárok valamit a másiktól, hanem tudomásul veszem, hogy milyen, és így fogadom el.


"Milyen elvárásaitok vannak és honnan tudja a másik ezt?"


Öszinteség, bizalom, tisztelet, hüség - és ezt világosan meg is mondtam neki már kezdetben mindenféle körülírás meg célozgatás nélkül.


25 éve élünk együtt.

2014. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

A szeretet eleve csak akkor szeretet, ha nincsenek feltételek. Ha te azért szeretsz valakit, mert szép, okos vagy valamit megcsinál neked, az már érdek és üzlet.

A szeretet egy dolgot jelent szerintem: elfogadást. Ha jó, jónak, ha rossz, rossznak. A "rosszakat" is lehet szeretni.

Elfogadás akkor van, ha nem akarod megváltoztatni.


Viszont nem muszáj mindenkit szeretni, tehát ha valaki nem olyan, mint akit szeretni tudsz, azt nem kell szeretned. Csak ne menj hozzá. :)

2014. jún. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

- A feltétel nélküli szeretet számomra ha házasság ha nem egyet jelent. A feltétel nélküliséget, ahogy a neve is mutatja. Tehát nem azért szeretem mert jó munkája van, nem azért szeretem mert sovány vagy stb.... Egyszerűen önmagáért szeretem.


- Tolerancia? Mindenkinek vannak rigolyái, senki nem tökéletes, így el kell fogadni azokat a szokásokat, amiket ő nem úgy csinál mint mi. Nagyon egyszerű péla a fogkrém. A férfiak általában hátulról nyomják ki, a nők meg onnan ahol épp több van benne. Millió ilyen van.


Azt hiszem arra hogy mit nem tolerálnék, meg az elvárásokra csak annyit írnék, hogy ezekre egy stabil kapcsolatban nincs szükség, hiszen amíg jól működik addig természetes, és magától értetődő az, hogy mindenki megtesz minden tőle telhetőt a közös jövőért.


Azonban ha ez az egyensúly megbomlik, akkor már nem is olyan egyszerű.

Ilyenkor jön számomra.

- nem tolerálom, ha nem beszél velem normálisan, vagy azzal a tisztelettel amivel én beszélek vele még vita során is.


Elvárásom igazán nincs, hacsak az nem , hogy soha semmilyen körülmények között ne hozzon megalázó méltatlan helyzetbe.

No de ezt nem is tenné. Ha meg tenné én nem tűrném, így ezzel vége is lenne a közösnek.

2014. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Szerintem azt jelentheti a feltétel nélküli szeretet, hogy tökmindegy mit csinál, akkor is szeretem. Érzelmek szintjén ez működhet, de olyan szinten, hogy akármit csinál, el is fogadom, úgy már nem.

Mindenkinek van egy határ, amit eltűr a másiktól. Például az erőszak nagyon keveseknél fér bele.

2014. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Hát én úgy gondolom, hogy a minimális elvárásokat, és azt, hogy mit tudunk nyújtani egymásnak, még a házasság előtt tisztázni kell. Meg hogy mit vagyunk hajlandók tolerálni és mit nem.

Mindent teljes részletességében nem lehet. De azéért nagy vonalakban lehet ezeket olyan szinten egyeztetni, hogy el tudjuk dönteni, hogy vállaljuk-e vagy sem.


Ha úgy döntünk igen, tehát összeházasodunk a másikkal, akkor onnantól fogva nem szabad olyan dolgokat elvárni a másiktól, ami nem volt rá addig se jellemző, stb. Egyszerűen el kell fogadni olyannak, amilyen. És mivel kicsit mindenki fog változni, ha nem is jelentősen, ezek a dolgok vannak itt a tolerancia kategóriában, már ha mind olyan, amit tolerálni kell, általában azért nem sőt...


Most konkrétumokat kér írnom, mert ez már egyedi. Mindenkinek más az igénye, más az elképzelése...


Egyébként pont azért mennek tönkre házasságok, mert túl elhamrakodva döntenek a másik mellett, és nem beszélnek meg semmit, de emellett elfogadni sem képesek a másikat, hanem mindenáron csak megváltoztatni akarják... Na ez baj.

2014. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

*Nem várok el olyasmit amit magamtól sem várnék el(kulturált viselkedés,bizonyos fokú tisztaság stb.)


Szerintem ez egy hatalmas nagy bukta, nem szeretet.

Attól, hogy én vagyok valamilyen, tudok valamit, a másiknak nem kell ilyennek lennie.

Én azért szeretem a másikat, mert olyan, amilyen, nem pedig azért, mert olyan, mint én...

2014. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Eloszor is en a gyerekem kivul mast nem tudnek feletel nekul szeretni, mert egy ffival, ferjel szembe igen is vannak felteteleim.

Vagyis nem is biztos jo szo ra a feltetel inkabb fogalmaznek ugy, hogy elvaras. Nem tudnek egy agressziv, alkoholista, jatek fuggo, drogos, pedofil ferfit szeretni.

2014. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Szerintem egy házasságban nincs feltétel nélküli szeretet. A házastársad te választod.

Feltétel nélkül a gyereked szereted - ez pedig annyit jelent, hogy tegyen bármit is, mindig szereted, mert ő mindig a gyereked marad. A házastársra ugyanez nem igaz.

Milyen lehet egy kapcsolat elvárás nélkül? Semmilyen. Közömbös. Nyilvánvalóan vannak az embernek elvárásai, amit a másik onnan tud, hogy elmondja neki.

Nekem például elvárásom, hogy a másik legyen nyílt és őszinte. Ezt az elején elmondtam neki. Van olyan, amit később, valaminek kapcsán mondtam - például az első nagy veszekedésünk után, amikor hangosan kiabált velem, megkértem, hogy a jövőben ezt ne tegye, mert nem tudom tolerálni. Meg lehet mindent emberi hangerővel is beszélni. Van olyan elvárás is, ami valaminek kapcsán jött elő. Például van rajtam közel 10 kiló felesleg, és megkérdeztem, hogy ez mennyire zavarja. Azt mondta, ez még szexi, de azért még 10 kilót legyek szíves, ne szedjek fel. Innen tudtam meg ezt az elvárását.

Persze az élet egyébként sok mindent felülír. El tudok képzelni olyan helyzetet, ahol indokolt a titkolózás, ahol elnézem, hogy kiabált, ahol nem problémázik átmeneti plusz súlyon. De azért egy jó kapcsolatban mindkét fél törekszik, hogy megfeleljen a másik elvárásainak.

2014. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Semmit mivel szingli vagyok és az is maradok.
2014. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!