Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi otthoni munka várható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi otthoni munka várható el egy dolgozó családapától? Csak azért mert eljár dolgozni már itthon nem is kellene semmiben segítenie?

Figyelt kérdés

13 éve vagyunk együtt és a sors úgy hozta, hogy a szüleimnél fejezünk be egy félkész lakrészt.

A férjem is egyetértett ezzel, de most mintha sztrájkba lépett volna. Semmiben nem segít. Nem a házimunkában kellene neki segíteni, hanem mondjuk a ház belső munkálataiban. Ő ehelyett bekövül a gép mögé és már az is nagy szó, ha 1 órára kimozdul onnan a gyerekek miatt. Ha a haverok hívják, akkor persze soha nem fáradt.


A hétvégén a szüleimmel vakoltunk. Nekem majdnem leégett a képemről a bőr, hogy a 70 év feletti szüleimnek kell ebben segíteniük, míg életem párja a gép előtt tesped. Mikor rápirítottam (több kérés is megelőzte), hogy ne csak játsszon, csináljon valami hasznosat is, ő kikérte magának, hogy ő egy dolgozó családapa, aki fáradt és pihenésre van szüksége. Rendben, a fizuja felét hazaadja (a többi a hitelére megy), de ez még szerintem édes kevés, ha közben minden más alól kihúzza magát.


Nem értem, mit kellene még csinálnom. Kértem szépen, kértem csúnyán, ráparancsoltam, sírtam stb.


Mivel vegyem rá, hogy megemberelje végre magát és az önsajnálat helyett inkább segítsen?


2015. máj. 26. 06:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%
Kinek a tulajdonában van a lakrész? Mert ha a tied vagy a szüleidé, akkor ne várd, hogy megszakad nektek.
2015. máj. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 PearlDiver ***** válasza:
34%

Én azt érzékelem ebből hogy nincs köztetek valami jó összhang. Ha harmóniában lennétek akkor eleve jobban érdekelné hogy mi van veled, és magától segítene. Sajnos nekem úgy tűnik hogy begubózott, és már csak konokságból sem csinál semmit. Ebből pedig a kritika biztosan nem fogja kimozdítani. Olyan, mint egy makacs gyerek.

Valami jó nagy pofon kéne neki az élettől, hogy észhez térjen...

2015. máj. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ha befejezzük az építkezést, akkor a miénk lesz 50-50%-ban, de most még a szüleim nevén van az építési engedély és nem lenne pénzünk újat kérni.
2015. máj. 26. 07:16
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem azt várom, hogy megszakadjon, de gondolom fürdőszobát ő is szeretne, meg konyhát és gondolom neki sem az az álma, hogy a gyerekekkel legyünk egy szobában...
2015. máj. 26. 07:18
 5/25 anonim ***** válasza:
39%
Ha most még a szüleidé, akkor egy jövőbeli ígéretért legfeljebb te is csak egy ígéretet várj tőle. Ha te lennél az ő helyében egy porszemet nem tennél odébb, hidd el.
2015. máj. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
47%
Nem érted? Semmi biztosítéka nincs, hogy az ígéretből lesz is valami. Pláne idősek és egy interneten hőbörgő feleség részéről. Én egy kalapácsot nem tennék arrébb a helyében.
2015. máj. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 B.I.G ***** válasza:
74%
Én szerintem meg csak szimplán belefáradt,ennyi.De 13 év után azért illő lenne az ilyet megbeszélni.
2015. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Amikor én voltam az ő helyében, mindent megtettem, hogy a lehető legjobban éljünk (festés, átalakítás, csinosítás). A sajátomként bántam a házzal. Eddig ott éltünk, de el kellett költöznünk, mert a szülei és a tesója bebukták a hitelt, aminek ő volt a kezese.


Egyébként a szerződés már készen van, alá is van írva, ebben vállaltuk is, hogy 1 éven belül (addig szól az engedély hosszabbítása) befejezzük az építkezést. Ennél több biztosítékot a szüleim sem tudtak adni.

2015. máj. 26. 08:05
 9/25 A kérdező kommentje:
Én is azt várnám, hogy legalább beszéljen, de azon kívül, hogy mi legyen a vacsora semmit nem lehet vele megbeszélni.
2015. máj. 26. 08:07
 10/25 A kérdező kommentje:
Ezen logika alapján ezek szerint a gyerekeinket sem érzi a sajátjának, mert már velük is alig törődik. Remek kilátások.
2015. máj. 26. 08:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!