Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon ez így tarthat örökké...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon ez így tarthat örökké köztünk, ha eddig sem múlt el csak erősödött? Akik már régóta élnek boldog párkapcsolatban, házasságban, nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Először is leszögezem, mielőtt bárki azt hinné, hogy azért tettem fel a kérdést, mert valamiben nem vagyok biztos a kettőnk kapcsolatában, akkor nem azért, csupán azoknak a véleményére vagyok legfőképpen kíváncsi, akik már több 10 éve igazán boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolatban/házasságban élnek. Csak azért írtam le ezt, mert engem is már támadtak ezzel és már másnál is olvastam.


Már 6 éve vagyunk együtt és 1 éve házasként. Tudom ez még nem olyan sok idő, hiszen vannak, akik 20-30-40 évet és akár többet is élnek együtt nagy boldogságban.

Mi azért házasodtunk, mert ez mindkettőnknek egy fontos dolog volt és azt mindig is érzetük és most is azt érezzük legbelül, hogy mi mindig együtt fogunk maradni. Soha nem volt úgy vitánk, hogy azt éreztük volna, hogy szakítunk, mert mindig tudtuk, hogy meg tudjuk beszélni a másikkal. A vitázni is csak aprócska dolgokon szoktunk, általában én csinálok a bolhából elefántot. :) De szerencsére a férjem szeret és tudja, hogyan kezelje ezt és mindig megértő velem, pl. még sosem kiabált velem.

Sokan nem hiszik el és meglepődnek (főleg barátok), hogy még mindig szerelmesek vagyunk egymásba, mert hogy sokak szerint ennek már el kellett volna múlnia, viszont mi mikor megismerkedtünk, nálunk szépen lassan alakultak ki a dolgok. Ő az a férfi, aki megnevetett, nagyon boldog vagyok vele, jó nőnek érzem magam mellette, mert a mai napig még napi szinten bókol. Sokszor amúgy úgy viselkedünk, mint a tinik, gyerekesek vagyunk meg becézzük egymást. Szóval idővel nem laposodott el a kapcsolat, hanem csak egyre jobb köztünk és a szex is nagyon jó. Valahogy úgy érzem, hogy Ő a másik felem, sok mindenben hasonlítunk, mégis különbözünk, de a házasság és gyerekvállalás kérdésében is egyeznek az igényeink. Mindig kitaláljuk egymás gondolatát, ha pl. éppen szomorú vagyok valami miatt, akkor már többször volt, hogy pont akkor hívott. :) Későn érek haza a munkából, mert én dolgozom tovább, mindig ajtót nyit, ha már hallja, hogy jövök és mindig úgy mosolyog rám, meg a szerelmes pillanatokban is csillog a szeme. Ha éppen otthon vagyunk és ruha nélkül mászkálok a lakásban, akkor ha meglát, rögtön utánam jön és meg kell fognia, meg mondja, hogy milyen szép/gyönyörű vagyok, nekem van a legjobb fenekem stb. Szóval látom rajta, hogy még mindig fülig szerelmes belém. Egyébként mindketten nagyon ragaszkodóak vagyunk, ha igazán megszeretünk valakit. Tudom, ez talán nem annyira sokat számít, de az Ő szülei már több, mint 30 éve boldog házasságban élnek, szóval ennek is örülök, hogy előtte legalább jó példa van. Az én szüleim már régen elváltak.


Mi a véleményetek így ezek alapján?

Csak próbáltam nagyjából összefoglalni, de azért így is hosszú lett. :)

Nálatok ez hogy van?



2015. jún. 3. 08:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy mi lelkileg iszonyatosan egy hullámhosszon vagyunk. Mondjuk most csak a saját nevemben írom ezt: a szex nagyon jó, viszont nem ez, ami számomra összetartja a kapcsolatunkat, hanem a lelki része elsődlegesen. Mondjuk, ha elsődlegesen a szex tartana össze minket, akkor már nem is biztos, hogy együtt lennénk (ez az én véleményem). Ezt úgy értem, hogy én iszonyatosan lelkizős vagyok, szóval ha lelkileg nem működne köztünk úgy, ahogy működik, akkor a szex nem tudna minket úgy összetartani. Nem tudom, hogy ez mennyire érthető. :)
2015. jún. 3. 08:49
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Ez így igen jól hangzik, mi a mai napig ilyenek vagyunk.

De a valódi "ítéletet" nem én, vagy bárki más fogja kimondani, hanem az idő, és a krízisek.

Az, hogy 15 év múlva is így van e, túlélni együtt a legdurvább kríziseket. Ezek lehetnek anyagi gondok, költözés, lakás, családi problémák, halálesetek, vagyoni viták családon belül, stb...


Ha sokat olvasod a gyakorit magad is döbbenetesnek fogod látni, hogy egyesek 1. mennyire alkalmatlanok párkapcsolatra (persze mondani nem kell mert vérig sértődik önkritika helyett) 2. párok milyen apró szirszaron képesek szakítani és problémázni 3. A kapcsolatok 90%-ról egy komolyabb problémánál kiderül, hogy nem társak, inkább egy szexkapcsolattá avanzsálnak idővel.

Szóval sok sikert, maradjon ez sokáig így, de az igazi mérce az idő, és a súlyos gondok lesznek az életen.

És a hétköznapok erejét se becsüljétek le, a mókuskerék nagyon sok kapcsolatot vág szecskára, erről is napi szinten olvashatsz itt :)

2015. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Mi is igy voltunk sokaig. Van gyereketek? Nalunk akkor volt a vizvalaszto, 7 ev utan. Terhesseg, szules utani komplikaciok, ezert problemak a szexszel, nagy hormonsokk, hullamvolgy, eltavolodas, majdnem elvaltunk. Helyrehoztuk, de nekem mar nem olyan, mint regen, bar a ferjem tovabbra is imad. Nagyon torekeny egy kapcsolat, vigyazni kell ra, mert barmikor eltorhet es mar soha nem lesz a regi.
2015. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)


Kedves 2-es: Először is nagyon gratulálok Nektek és további sok boldogságok kívánok! Jó ezt olvasni, hogy még vannak ilyen párok. :)

Igazából már mi is túl vagyunk jó pár krízisen. Az elején anyum nem szerette a páromat, volt, hogy nem engedte, hogy találkozzunk, az eljegyzésnek sem örült, de most már azóta eltelt pár éve és mondhatni megszerette a férjemet. :)

Anyummal nekem sem volt jó a kapcsolatom és emiatt nagy veszekedések közepette egyik napról a másikra elköltöztem, ennek már 2 éve (azóta lakom a férjemmel). Meg anyu folyamatosan bele akart szólni az életünkbe, ez is frusztrált engem, de idővel már nem hagytam magam, akkor közben volt egy nagyon rossz munkahelyem is, úgyhogy akkor bőven kijárt a stresszből. Most éppen mondhatni minden rendben, nincsen stresszes életünk szerencsére. :)


Kedves 3-as: Gratulálok Nektek, hogy rendeződött a helyzetetek és Nektek is nagyon sok boldogságot kívánok! :)

Még nincsen nálunk gyerek, de szeretnénk majd idővel. Attól függ persze, hogy anyagilag hogy fogunk állni, de 1-et mindenképpen szeretnénk, de aztán majd ha belefér akkor 2-őt. :) Most éppen saját otthonra gyűjtünk, valószínűleg hitelt is kell majd felvennünk. Ezen néha agyalunk, de mindig rájövök, hogy feleslegesen, szóval most élvezzük az életet, ha éppen megtehetjük elmegyünk valahova a férjemmel és teszünk annyit félre, amennyit tudunk. Magunkat sem akarjuk azért megfosztani semmitől, mert még fiatalok vagyunk, most tudunk igazán élni, úgyhogy ezt ki is használjuk, de szerencsére emellett is tudunk félretenni lakásra.

2015. jún. 3. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:

30-év házasság távlatából?

#2-es, Dowd jól megfogalmazta a lényeget!

2015. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszönjük kérdező. 12 éve vagyunk együtt, most május 14-én volt a 10. házassági évfordulónk.

Volt közben "minden földi jó", szóval kiképzést megkaptuk :D

Kívánom, hogy ti is mindene túl tudjatok jutni. Tudod tényleg össze lehet foglalni pár pontban a jó házasság titkát, és nagyon jó kiindulási alap. De senki sem lesz úgy holtomiglan házas, hogy úgy indul neki, hogy márpedig így lesz. Hanem együtt vannak, megmérettnek, és megítéltettnek, és egyszer csak kitölt egy feles pálinkát, leül, és belécsap, hogy húúúúúbakker, X éves vagyok, és Y éve/évtizede vagyunk együtt :)

Szóval pont fordítva.


A hosszú kapcsolat titka a napi szintű törődés, napi érintés, napi csend, és a napi megbocsájtás.

Minden nap :)

2015. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!