Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy feleségnek tényleg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy feleségnek tényleg a végtelenségig kellene tűrnie a férje drága hobbiját?

Figyelt kérdés
Férjem hobbija a terepjárózás (off-road). Iszonyat pénzeket öl bele ami olyan mintha kútba dobná. Sokszor beszéltem már vele erről, hogy valahogy próbálja mérsékelni a költségeket, de nem érdekli. Egyik fülén be másikon ki. Nem arról van szó, hogy a hobbija veszélyezteti a megélhetésünket. De nem vagyunk azért olyan gazdagok, hogy ezt megengedjük magunknak. Jobb lenne annak a pénznek az egy részét megtakarítani. Ki tudja mit hoz még a jövő. De őt nem érdekli, csak a terepjárózás. Nem számít mi mennyibe kerül, ha úgy érzi hogy kell neki akkor zokszó nélkül megveszi. Hiába mondom neki szépen, hiába veszekszek vele egyik se használ. Én nem azt szeretném, hogy ne csinálja ezt csak valahogy olcsóbban. Azt mondja egyenjogúság van ő se szól bele az én hobbimba:) Ami igaz is, csak az én hobbim havi 10-15 ezerbe kerül az övé meg a sokszorosába. Még ő van felháborodva, hogy én ezt szóvá merem tenni. Szerintetek nekem tényleg ez hagynom kell és még én vagyok a hárpia ha szólok érte?
2015. jún. 22. 20:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%
közös kasszán vagytok vagy volt házassági szerződés?
2015. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
Ha megkeresi a rávalót és nem okoz ez gondot a megélhetésetek szempontjából, akkor érthető, hogy ezt cseszegetésnek veszi. Ne veszekedjetek ezen.
2015. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az a szabály, hogy amíg nem több mint a fizetésem 10%-a addig senki nem kifogásolhatja.
2015. jún. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
51%
Ki mennyit tesz a közösbe?
2015. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Teljesen lényegtelen, hogy volt-e házassági szerződés:) Mégis ez hogy jön ide?:))


Ő olyan 50%-ot rak a közösbe. Én olyan 40-et. Közösen meg 10-et. Szóval nagyságrendileg hasonló arányban.

2015. jún. 22. 21:10
 6/30 anonim ***** válasza:
35%
a házassági szerződés úgy jön ide, hogyha volt és nem közös a bevételetek, akkor semmi közöd hozzá, hogy mire költi...ha nem volt házassági szerződés, vagyis közös vagyon van, akkor van közöd hozzá, hogy mire költi
2015. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mi nem szerződések alapján éljük a családi életünket de azért kösz:)
2015. jún. 22. 21:17
 8/30 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem valami kompromisszumot keressetek. Ne nullázzátok le magatokat hó végére, legyen kis tartalék. De ne várd el, hogy szinte az összes pénzt ezentúl félretegye, hadd költsön a hobbira is.
2015. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Igen valami kompromisszum kellene. Nem várom el tőle, hogy egyáltalán ne költsön erre. Csinálja, csak kicsit olcsóbban kellene. Az is tetszik egyébként, hogy valami bevételhez arányuló százalékos megoldás mint amit az egyik hozzászóló említett.


Egyébként nagyjából így néz ki nálunk jelenleg a dolog:

Ketten keresünk 100%-ot. Ebből félreteszünk úgy 20%-ot. Megélhetésre elmegy 50%, ő meg elterepjározik 30%-ot.

2015. jún. 22. 21:27
 10/30 anonim ***** válasza:
50%

"Ő olyan 50%-ot rak a közösbe. Én olyan 40-et. Szóval nagyságrendileg hasonló arányban."


Tehát ő is kb annyit, mint te. De mivel nem számszerűsítetted, valószínűleg ő kicsit többet. Tipikusan az a helyzet van, hogy az egyik fél be akarja osztani a másik pénzét is. Vagy meg tudjátok beszélni vagy nem.

2015. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!