Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mosogat kézzel az anyám...

Miért mosogat kézzel az anyám mikor vettem neki egy drága mosogatógépet?

Figyelt kérdés
Mindig panaszkodott, hogy sokat kell mosogatnia, vettem neki 100 ezer Ft-ért egy mosogatógépet, erre ma látom, hogy az összes evőeszközt kézzel mosta el, azt mondta mert rá van száradva az ételmaradék a mosogatógép nem mossa el, pedig ez nem igaz.75 fokon tud mosni maximum, bőven elmossa.Miért ilyen velem?:( miért nem számít semmi amit teszek?Miért ennyire elégedetlen mindennel és nem lehet neki megfelelni?
2014. júl. 16. 18:44
1 2 3
 1/26 rda85 ***** válasza:
22%

lehet, nem tetszik a neki a gép színe...


Azt próbáltad már, hogy te mosogatsz el helyette és így próbálod kifejezni a szeretetedet, nem pedig drága cuccok megvásárlásával?

2014. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Miért nem kérdezed meg? Mármint az igazi indokot, nem a mondvacsinált - mert rászáradt a kaja - választ. Mindig is ilyen volt? Hogyan kezelted régebben?


Esetleg leülhetnétek, és együtt áttanulmányozhatnátok a leírását, hogy kell belepakolni, melyik gomb mire való...Először nagymamám sem volt elragadtatva, mikor édesanyám vett egyet, de ma már imádja. Leültünk, és minden megmutattunk neki, pedig ő is tud aztán elégedetlenkedni rendesen :)

2014. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
36%

Ő kérte? Nem.

Vettél neki valamit, amit nem is kért, és most az a baj, hogy nem használja.


Én is szoktam panaszkodni, hogy sok a házimunka, mégsem örülnék, ha a gyerekem fizetne egy bejárónőt.


Mellesleg a mosogatógép áramot is fogyaszt. Kell bele vízkőoldó, szagtalanító, szóval olcsóbb a kézi mosogatás.

2014. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%

Mert akármilyen hihetetlen, de a kézzel való mosogatás bármennyire is időigényes, sokkal jobb és alaposabb, mint a mosogatógép. Plusz a kézzel való mosogatás során annyi evőeszközt, tányért, stb. tudsz elmosogatni, amennyit akarsz, míg a mosogatógépbe csak korlátozott számban tudsz bepakolni és elég hosszú programok vannak rajta, szóval győzd kivárni, mire újabb programot indíthatsz.

Szóval lehet jó, meg kényelmes a mosogatógép, de van, hogy a kézi mosogatással többre mész.

Vagy mondjuk van pár darab dolog, amit el szeretnél mosogatni és arra meg úgy van vele az ember, hogy nem érdemes beindítani a gépet.

Szóval nem gondolnám, hogy megbántani akart vele, csak neki akkor az adott helyzetben úgy volt a jobb.

2014. júl. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 intrepid ***** válasza:
61%
Hány éves anyukád? Nehéz neki megszokni az újat. Mellesleg, mi idősotthonban, elmostuk az edényeket, mielőtt beraktuk a mosogatógépbe, mert 40 terítéknyi edénnyel nem bírt volna.
2014. júl. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is van.mosogatógėpem,mėgis kėzzel.mosogatok!!mert sokkal.olcsobb mondjuk mi csak 2 vagyunk!!ūnnep napokon vagy ha ėpp vendėgek vannak akkor jol jön a mosogatogep....ėn fiatalon 26 ėvesen gondolom ezt!anyukad biztodan idosebb es tapasztaltabb,hidd rl.o is fogja idöközönkėnt hasznaln fe amig tud.sporolni.adig takarėkoskodik,,talan.màskepp fogom gondolni majd ha gyerek lesz vagy megcsaladosodom!!de 2 rol siman el lehet.kezzel is modlsogatni!!
2014. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%
Sok áramot es vizet fogyaszt, ha nem teljesen töltve hasznaljak.
2014. júl. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
Gazdaságosabb a mosogatógéppel való mosogatás, ennek alaposan utánajártam, kevesebb vizet fogyaszt, viszont "több" áramot. Egyszerűen, nyugodtan meg lehet tőle kérdezni, hogy mi az oka annak, hogy nem használja. Az is lehet, hogy éppen akkor csak néhány dolgot mosott el, amit valóban egyszerűbb kézzel. Nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Ha viszont egyáltalán nem kell neki a gép, akkor biztos, hogy vinném és eladnám.
2014. júl. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%
Mert két tányérral nem éri meg beindítani, összegyűjtögetni meg lehet hogy nem szereti.
2014. júl. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Nem tudom mennyire értesz a mosogatógéphez, de akkor leírom én miért utálom. 1. csomó mindent nem lehet beletenni, mert vagy szétreped, vagy a minta lekopik

2. ha zsíros edényt kell mosni, akkor előtte rendes MOSOGATÓBAN (csap, mosogatószer) el kell mosni. Nos ha már 'elő kell öblíteni' a mosogatógépbe, akkor olyan mindegy ha már el is mosom rendesen. Az meg úgy anyagilag sok, a legtöbb tányért, poharat kézzel kell elmosnom + előkel öblítenem a zsíros dolgokat. Egyáltalán nem éri meg, pénz és időpazarlás..részemről...sajnos erre már én is akkor jöttem rá, amikor megvettem.

2014. júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!