Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meddig lehet bírni a magányt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig lehet bírni a magányt egy házasságban?

Figyelt kérdés

A férjemmel alig kommunikálunk,7 éves házasok vagyunk.Már a gyes utolsó évében majd megőrültem a magánytól,kicsit jobb lett,mikor visszamentem dolgozni.De már rettegek a hétvégéktől.Ő számítógépezik szinte egész nap.Ha csinálnám a házimunkát,megkérem,hogy játsszon addig a gyerekkel,a kezébe nyomja a tabletet.Ha nagy nehezen ráveszem egy közös sétára,akkor is csak hallagatunk,jön szenvedve mellettünk.Hiába próbálok beszélgetést kezdeményezni,elintéz 1-2 szóval.Már barátaink sincsenek.

Azt mondta egyszer,ő egy unalmas ember,és amúgy sem tudja,hogy miről lehetne ennyi év után beszélgetni.Én nem ebben nőttem fel, a szüleim mai napig sokat beszélgetnek,én is igényelném legalább a napi történések elmesélését egymásnak.


2015. júl. 19. 19:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Biztos nem sokáig. Jelenleg inkább vagy társas magányban mint házasságban, persze ezzel most nem mondtam újat.

Válni nem tudom érdemes lenne-e csak emiatt. Nem lehet, hogy a párod depressziós, volt még beszélgetés az elején?

2015. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de el sem tudom képzelni, hogy ezt hogyan lehet bírni. Egy párkapcsolatban persze van úgy, hogy pár órát mindketten olvasnak, molyolnak valamivel, és csend van, de, hogy ez órákig, hetekig, évekig tartson? Ez nagyon nem hangzik jól, még akkor sem, ha pl én inkább a túl sokat dumáló pasi típus vagyok. Ez érzelmileg olyan lehet, mit a börtönben egy magánzárka... 7 éven át... De tényleg, csodálom, hogy 7 éve bírod.
2015. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy depressziós lenne.PL.telefonon nagyon jól elbeszélget akár fél órákat is a munkatársaival.

Lehet,beleunt a családosdiba,mert a számítógépezésre,filmnézésre,kondizni mindig van ideje,csak akkor halálosan fáradt,ha velünk kellene törődnie.Hétközben munka után és a hétvége egyik napját végigfekszi,a másikon azért jólesne,ha közös programot csinálnánk.Szex is akkor van,ha én kezdeményezek.Ezt is olyan megalázónak érzem már.

2015. júl. 19. 19:51
 4/19 A kérdező kommentje:
Már nem bírom,minden hétvégén sírok.Sokszor veszekedést provokálok,az is a kommunikáció egyik fajtája.
2015. júl. 19. 19:58
 5/19 Interferencia ***** válasza:
75%
Párterápia, ha az se segít, válás.
2015. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Sosem mondanám a válást, mert gyerekkel nagyon nehéz társat találni, de ez esetben lehet, hogy tényleg ez az egyetlen. Neked ugyanis gyakorlatilag nincs társad, csak valakivel együtt élsz.


Valakivel éveken át csendben ülni egymás mellett, miközben ő elvan a saját világában...

2015. júl. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A párterápiát már mondtam neki,de azt mondta,hülyeség.
2015. júl. 19. 20:06
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, szerintem nagyon nehéz neked tanácsot adni, nem is tenném meg, hogy adok. Bármit mondanék, egy kicsit olyan máséval a csalánt verés lenne, mivel nem én lennék ott egy gyerekkel egyedül, és nem én maradnék benne a kapcsolatban.


Viszont, ha halat nem is adhatok, valamit igen, ami talán megtanít halászni. Nagyon alaposan gondold végig, hogy ez hova vezet, és hova vezetne, ha robbantanád a bombát. De valamit lépj, mert az látszik, hogy ez a pokol neked. Nem mondom, hogy hagyd ott, de állj a sarkadra, és bármi áron kezd el megvalósítani azt, ami szerinted ebből kivezet, ha vele akkor vele, ha nélküle akkor nélküle, mert egy komplett életet nem fogsz tudni így leélni, valahogy rá kell venned, hogy változzon a helyzet akár a kapcsolatban maradva, akár abból kilépve.

2015. júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Így semmi jóra nem vezet,hiszen már kiabálok,veszekszem,csak azért,hogy két szót kicsikarjak belőle.A gyerekünknek sem tesz jót,hogy én egyre feszültebb vagyok.
2015. júl. 19. 20:22
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Apám 24 évig bírta, aztán felakasztotta magát.
2015. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!