Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság anyagi hátrányai az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság anyagi hátrányai az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

37 èvesek vagyunk. Nekem (nő) vagy egy fiam az előző kapcsolatomból. Lakástulajdonom nincs. Páromnak 50% tulajdona van a lakásban. A másik 50 az exè,de mèg a hitelt fizeti. Megvètelre volna lehetősège a páromnak,csak mèg a bankot perli...igy az ex le is mondana a lakásról. Mi járhat olyan nagy anyagi megvonással ha már nem egyedül állóként kapom a csp.-t, adókedvezményt?

Más támogatásról nem tudok.

Köszönöm a segitsèget!



2015. aug. 21. 09:07
 1/8 omba ***** válasza:

Házasság? Nekem inkább részvénytársaság alapításnak tűnik.

A bankot perelni nem jó ómen... várd ki a végét, lehet, hogy legatyásodik, és akkor kereshetsz másikat.

2015. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Írnèk egy kis magyarázatot. A párom szerint több szól a házasság ellen, mint mellette. Rákèrdeztem h mik azok. Ő az anyagiakat hozta fel.... Persze semmi konkrètummal, de igèrte majd összeszedi..... Gondoltam èn is utána nèzek.
2015. aug. 21. 09:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést, hogy a párod rosszabbul járna anyagilag a lakás kivásárlásánál, ha azt házasként teszi, mintha egyedülállóként? Ezt nem hiszem, hogy így lenne, de könnyen utána lehet járni. A családipótlék tudtommal kevesebb lesz, ha újra férjhez mész, de egy gyerek után nem számottevő.
2015. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy lemondana az exfeleség a lakásról? Ha adóstárs nem sétálhat ki csak úgy a tulajdonlásból, hacsak át nem vállalja a hitelrészét a barátod. Téged akar új adóstársnak? Ne menj bele. Mi történik ha megromlik a viszonyotok? Ráadásul ha veled történik valami a kisfiad örökli az adósságot, egy számára vadidegen férfival összeláncolva.
2015. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 omba ***** válasza:
Igen, a pasik gyakrabban találnak érveket a házasság ellen, mint mellette - ha szerelmes volna, akkor nem ilyeneken agyalna, hogy miért ne?
2015. aug. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a bankot perli, valószínűleg olyan nagy adóssága van, amit nem biztos, hogy ki tud fizetni. Ha házasságban éltek, akkor Te is felelsz az adósság kifizetéséért. Persze a vagyonjogi szerződés segíthet, de az meg hosszú távon nem biztos, hogy jó.
2015. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pereskedik a bankkal, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy bedőlt devizahiteles, ami azt jelenti, hogy több a fennálló tartozás, mint amennyit ér a lakás. Tehát nincs ingatlanvagyona a palinak, csak azt hiszi, hogy ő majd rendet tesz, mert orbán ezt meg azt mondta a tévében. Nem egyedi eset.
2015. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szóval pereskedik mert soknak tartja a fennálló tartozást,amit a családja ki tudna fizetni,èpp elég lenne a felajánlott pènz. De ő jobb ajánlatot szeretne a banktól. Egyèbkènt fizeti rendesen a részletet,a szülei mindig segitettèk ebben is. Az ex élettárs és adóstárs,de sose fizetett a törlesztőbe,az önerőt is páromèk állták. Azt mondja az ex,ha talál más adóstársat akkor lemond a rèszèről...de ha ki lesz fizetve a lakás nem is kell adóstárs! Szoval gondolom,elöször visszafizetés majd csak utána házasodás....

Egyébként tényleg nem tudom mire gondolhatott azon,hogy rosszabbul járunk az anyagiakkal....

2015. aug. 21. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!