Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok ismerosomnel latom hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok ismerosomnel latom hogy ha uton van a gyerek akkor gyorsan osszehazasodnak (persze a modjat nem tudjak megadni). Elotte is egyutt voltak szoval csak a gyerek miatt hazasodnak de miert?

Figyelt kérdés
Nem az a lenyege a dolognak hogy azert hazasodik ossze ket ember mert szeretik egymast? Ha elotte tobb evig egyutt voltak akkor miert nem hazasodtak ossze? Hiszen volt ra idejuk pl ha 6-7eve is egyutt voltak mar! Miert erzik a terhesseg ideje alatt kotelezonek?
2015. aug. 22. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, hogy így kevesebb az ügyintézés (pl. apasági nem kell), vagy egyszerűen ez volt az utolsó lökés, hogy rászánják magukat a dologra, de van olyan ismerősöm is aki előre megmondta a barátnőjének, hogy amint jön a gyerek elveszi, de addig nem (gyereket akart, de az első felesége nem tudott teherbe esni).


Azt meg nem értem, "persze a módját nem tudják megadni". Nem tudnak 2 tanút összeszedni és elmenni a az anyakönyvvezető elé? Minden más csak extra. A házasságnak nem az a lényege, hogy hatalmas eszem iszommal kezdődjön.

2015. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez kicsit naiv elképzelés a részedről. Az élet nem ilyen habos babos, produkál helyzeteket, amiket kezelni kell, én semmi rosszat nem látok ebben. Lehet nézni úgy is, hogy a gyerek adott nekik egy olyan lökést, ami eddig hiányzott számukra a tovább lépéshez.
2015. aug. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs osszehazasodva ket ember viszont jon a gyerek akkor a szulok reszerol is az elso kerdesek kozt szerepel a "akkor mi lesz? Osszehazasodtok?" Szoval valahol ez a ket dolog meg osszekapcsolodik. Arra gondoltam hogy regen rossz szemmel neztek ha elobb jott a gyerek mert az volt a " normalis" hogy elobb hazassag es utana gyerek. Lehet hogy ez igy benne maradt az emberekben tudatalatt?!
2015. aug. 22. 12:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy közeli hozzátartozóm esete: évekig együtt éltek, de a gyerek nem jött. Ők szerették egymást, nekik ehhez nem kellett pecsétes papír, nem is akartak soha összeházasodni. Úgy gondolták, hogy ha majd jön a gyerek, akkor sem fognak másként gondolkodni, fel tudják nevelni szeretetben, harmóniában, állami jóváhagyás nélkül. Igen ám, csak a mikor a nő teherbe esett, és veszélyeztetett iker terhességel próbálta elintézni, hogy a születendő gyerekeit az apjuk nevére anyakönyvezzék, akkor a hivatal a szülés előtt x nappal arra kötelezte volna, hogy hetvenhárom helyre elzarándokoljon, és hosszas sorban állás árán különféle semmire sem jó papírokkal igazolja, hogy... na, azt nem tudom mit, de igazolni kellett valamit. Például, hogy mi a szülés várható időpontja. Ez az ő esetében nagyon egyszerű volt, lett volna, mivel lombikterhesség volt, ott volt a pecsétes papír a beültetés időpontjáról, ahhoz kellett volna hozzáadni 280 napot, és kész (egyébként tök mindegy, mert koraszülés volt). De nem, a hatóság ragaszkodott ahhoz, hogy szülés előtt két hónappal, hozzon egy másik papírt.

Akkor megkérdezte az asszony, hogy és ha összeházasodunk? Ja, akkor minden rendben, itt tessék aláírni, holnap lehet jönni házasodni, a gyerek meg automatikusan a férj nevére lesz anyakönyvezve.


Na, ez egy példa arra, hogy miért érzi valaki kötelezőnek, hogy ha jön a gyerek, összeházasodjanak.


A "módjának a megadása" meg egy külön téma lenne. Az erőn felüli kiköltekezés, a 280 vendég, a 17 koszorúslány, kölcsönzött, vagy csináltatott ruhában, á 100 rugóért, Mátyás templom és egybek már megfelelő megadása a módjának?

2015. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat, de unokatesómék, addig nem akartak, míg nincs úton a baba. Ők így döntöttek, igaz meg is adták a módját, hisz erre készültek.

De tudok olyanról is, hogy csak azután vette el, amikor már meg voltak a gyerekek is, mert az illető így érezte jónak. Szóval szerintem, mivel nem vagyunk egyformák, ezért kinek mikor és hogyan jön, mindenkinek/mindennek meg van a maga verziója, oka és ez az ő dolguk, mert nekik így jó. És attól még szeretik egymást, hogy mikor házasodnak. Ezt egy kívülálló vagy eltudja fogadni, vagy nem az meg az ő döntése.

2015. aug. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez egy ilyen kerdezos oldal. Itt most a kerdes arra vonatkozik hogy akik csak a gyerek miatt erzik "kotelezonek" a hazassagot azok miert erzik kotelezonek es elotte miert nem?
2015. aug. 22. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt én sem értem,pont egy ismerős példája miatt gondolkodtam ezen,de azóta is megfejthetetlen nekem ez a dolog.Az ismerősék is együtt éltek kb olyan 2 éve,mikor terhes lett a lány,de az esküvőt csak a 8. hónap végén tartották meg,amikor az amúgy is,igen nagydarab hölgy,már kétszer akkora volt,ráadásul sztem a ruhát még valamikor a terhesség elején megvehette,mert az esküvőn,a hasa annyira felkapta a ruha elejét,hogy éppen hogy nem villant ki a bugyija,gondolom eredetileg olyan térd felett véződő bőszoknyás ruha volt.Az összes esküvői képen iszonyat előnytelen volt rajta a ruha,ráadásul ő mindig valami hercegnő stílusú nagy esküvőt akart,és lett belőle egy bogrács gulyásos,20 fős lagzi.Szóval,nem értem ennek mi értelme volt.
2015. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pedig aztan nincs torvenybe szabva hogy ossze kelljen hazasodni terhesseg alatt.

Amugy szerintem ha a lanynak volt nemi onkritikaja es tenyleg olyan eskuvot akarhatott akkor nagy aldozatot hozott h az o napja/napjan egyaltalan nem olyan volt amilyennek elkepzelte.. Igazan a sarkara allhatott volna es mondhatta volna hogy h majd inkabb par honap mulva legyen.. Bar szerintem meg ez is annak szamit hogy a gyerek miatt hazasodnak.

2015. aug. 25. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!