Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy lehetne ezt helyre hozni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne ezt helyre hozni?

Figyelt kérdés
Még csak alig 1 éve vagyunk házasok, van egy fél éves lányunk is, de valami katasztrófa. A lányunkat nagyon imádjuk mind a ketten, de a házasságunk a csőd szélén áll, én legalábbis nagyon úgy érzem. Mindenen képesek vagyunk össze veszni, a legapróbb dolgokon is. Hiába takarítom ki a lakást, mosogatok el stb... kb fél óra múlva már semmi nem látszik belőle, mert nem pakol el maga után, nem törli le az asztalt sem maga után mosogatni meg pláne nem mosogat. Úgy érzem nem bírom ezt tovább. Tetőzi ezt a dolgot az,hogy idén januárban felbukkant az exem, akivel 6 évet voltunk együtt. Ő irt, hogy egy közös ismerősünk elhunyt, de szerintem ez mindentől független, mert a házasságunk előtte is ilyen volt. Kétségbe vagyok esve, mert nem régóta vagyunk házasok ehhez. Együtt 2 éve vagyunk csak. Velem sem egyszerű ezt tudom jól, de egyszerűen nem megy így nekem tovább. Talán korai volt a házasság? Mit tehetnénk szerintetek, hogy helyre hozzuk? Szerintetek van köze ehhez az exemnek? köszönöm előre is válaszokat! :)

2015. júl. 26. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
El kellene beszélgetni.
2015. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon sokszor próbáltam vele leülni és beszélgetni róla. Rendszerint kigúnyol és vállat ránt. Pedig ma még sütit is csináltam neki, hogy hozzuk helyre :(
2015. júl. 26. 19:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Nézd, én ezen nem erőlködnék. Nem volt időd kiismerni őt, mert nem voltatok sokat együtt csak ketten, mert rögtön baba, házasság (ugye, nem azért házasodtatok, mert jött a baba?), és konkrétan fogalmad sem volt, hogy kivel vállalod ezt. Ennek most jött meg a böjtje. Én a helyedben nem sütögetnék sütiket, hanem elválnék, és hagynám, hogy csinálja másnak a mocskot.
2015. júl. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem azért házasodtunk össze mert jött a baba, a lánykérés az össze jövetelünk után egy hónappal megvolt. Nem gondoltam,hogy ez lesz belőle, hisz minden olyan szép volt.
2015. júl. 26. 19:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak szép VOLT. Én se erőlködnék ha ő nem akarja,túl korai volt az egész.
2015. júl. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
én is egyre inkább ezt gvondolom :(
2015. júl. 26. 20:07
 7/11 anonim ***** válasza:
A változtatáshoz két ember kell. Mi csak a te nézőpontodat és próbálkozásaidat ismerjük. Az, hogy rosszul érzed magad a kapcsolatban, mindenképpen változtatásért kiált. Az exed felbukkanása inkább rontott a helyzeten, mert inkább "nosztalgiázol", minthogy küzdj a kapcsolatodért.
2015. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
tudom hogy két emberes dolog. megigértr, hogy megbedzéljük a dolgokat.
2015. júl. 26. 21:13
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok, aki a babátokról kérdezett. Ne haragudj, nem szemrehányó akarok lenni, de konkrétan hozzámentél egy vadidegenhez, és most mikor kezded végre megismerni (a valódi énjét, nem azt, akinek az egy hós lánykérésnél a szemedet elhomályosító rózsaszínköd láttatott), akkor csodálkozol, hogy nem működik. Tényleg lépj tovább, és legközelebb ne tervezz házasságot senkivel, akit igazán nem is ismersz, mert mint látod, ez lesz belőle :(
2015. júl. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Lehet, hogy csak egyszerűen fáradt a kisbaba érkezése óta. Én ejszaka is "szolgálatban" vagyok ami nagyon lemerít. Nagyon jól jön az apa segítsége a házimunkában, ...amiért én viszot hálás is vagyok! Aztán meg lehet hormonális hangulatváltozás is a háttérben...

Ha szereted őt, próbáld megbeszélni vele.tudasd vele, hogy még mindig szereted, mond el neki, hogy érzel és, hogy tenni szeretnél valamit a jó érdekében. Ha szeret mondja el, hogy mi a gond. És ha türelmet kér tőled, add meg neki. Ha nem hajlandó megbeszélni veled, ha nem tisztel annyira, hogy legalább egy magyarázattal méltasson, hát... akkor meg kényszer beszélgetésre lesz szükségetek, na meg döntéseket hozni a jövőre nézve.

( Én nem rohannék vissza az exemhez. Valamiért annak is vége lett. Persze hajlamosak vagyunk csak a jóra emlékezni...)

Én szeretem a gondokat megoldani, mert csak úgy haladhatunk előre. Ezért csak ezt a tanácsot tudom adni. Próbáld meg, még egyszer...

Aztán meg ott van a külső szakértői segítség is, ami sokszor rengeteget segít. Legtöbbször csak komunikációs problémák vannak. Valamiért bezárkózott...

Sok sikert kívánok. Ne add fel!

2015. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!