Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meddig maradnál egy nem túl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig maradnál egy nem túl jó de nem is túl rossz, amolyan semmilyen, kihűlt házasságban a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés
Két gyerekünk van, a kicsi még óvodás. Nincsenek nagy viták, de érezhetően eltávolodtunk egymástól a férjemmel. Nincs már bennünk semmi közös. A hétköznapok úgy-ahogy működnek, ennyi. Még az is gond, hogy válás esetén nem futná másik lakásra. Pusztán az anyagiak miatt nem szeretnék együtt maradni vele, de nem találom a megoldást...
2015. okt. 6. 16:20
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2-3 hónapja hoztam először szóba, hogy nekem ez nem elég, azóta próbálkozunk a kapcsolatunk javításával, de sajnos úgy érzem, már késő....
2015. okt. 6. 16:21
 2/14 A kérdező kommentje:
22 éve élünk együtt egyébként
2015. okt. 6. 16:21
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Évekig próbálkoztam megjavítani, nem ment... még az utolsó utáni utáni eséllyel sem tudott élni az exem...

Persze, nehéz kilépni, de én pont a gyerek miatt tettem meg, mert neki se volt jó, hogy a kapcsolatom válsága miatt magamba fordultam, depressziós lettem, hozzá se volt elég türelmem emiatt.

Amikor szétmentünk az apjával, egy ideig még mindketten nyalogattuk a sebeinket, de több év távlatából azt mondom, megérte. Mindannyian sokkal kiegyensúlyozottabbak lettünk, az exemnek is, nekem is lett új párkapcsolatunk. Az övé elég vacak, de az ő dolga... én viszont sokkal boldogabb vagyok és ez kihat a gyermekemmel való kapcsolatomra is. Neki is jót tett a változás.

2015. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Amíg a legkisebb gyerek is el nem múlik 18 éves.


Ha te is csonka családból jössz, akkor tudod mit jelent a gyerekek számára a válás. (És igen, ha nincs veszekedés és egymás ölése, akkor ezerszer jobb a gyerekeknek egy már "kihűlt" házasságban lenni, mint elvált szülővel.)

2015. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem csonka családban éltem, nem tudom milyen elvált szülők gyerekének lenni. Azonban már kb 2 éve tart a házassági válságunk, nem tudom, miért nem hoztam szóba korábban a problémákat, talán akkor még meg lehetett volna menteni a házasságunkat. Osztom az első válaszoló véleményét, én is eljutottam abba a fázisba, hogy állandóan rossz a kedvem, türelmetlen vagyok a gyerekhez, nem jó semmi, kezdek befordulni. Ez így hosszútávon nem lesz jó, de a gyerekek miatt egyelőre még nem akarok végleges döntést hozni. De már érik belül a megoldás, csak még nincs bátorságom lépni. Köszönöm még egyszer a válaszokat.
2015. okt. 6. 17:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

4.

Én nem csonka családból jövök, hanem olyanból mint a kérdezőé.

Pokoli volt. Hideg.

Pedig nem kiabáltak, nem veszekedtek előttünk soha, és mint később megtudtam, amúgyis ritkán.

De mégis szörnyű volt.

Most pedig az ötvenes éveik végét tapossák, marják egymást.

Már nem tudnak lépni.

Két keserű ember lett belőlük, és nagyon fáj így látni őket.

2015. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Elgondolkodtató nagyon.
2015. okt. 6. 19:57
 8/14 anonim ***** válasza:

Minden kapcsolatot ahol nem tortent megcsalas bantalmazas ujra lehet eleszteni

Ujra kell epitkezni es udvarolni ismerkedni

Mi az elmult 27 ev alatt tobbszor megtettuk

Kozos nyaralas wellnes kirandulas stb

2015. okt. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
8: Én is ezt próbáltam, de az exem nem volt partner benne. Nem vágyott közös programokra, intimitásra... Neki tökéletesen megfelelt a rideg egymás mellett élés. Utána évekig jártam pszichológushoz, hogy visszanyerjem az önbecsülésem, a nőiességem, mert a sok elutasítás miatt már nullának éreztem magam. A házasság megjavításához két ember kell, egyedül nem megy, csak rosszabb lesz!
2015. okt. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Semeddig sem maradnék, ha már minden emberileg lehetséges dolgot megpróbáltam, és azt látom, hogy menthetetlen a dolog, mert vagy nem sikerül helyre hozni, vagy a férjem nem partner a megjavításban.

A gyereknek sem jó, ha azt látja hogy rideg környezetben van, anyu meg apu nem szeretik egymást, csak megtűrik, hogy ez van. A gyerek nem hülye, észreveszi. Ha lenne gyerekem, és ilyen lenne a házasságom, lépnék. Nem tenném ki sem a gyereket, sem magamat, sem a férjemet ennek az egésznek, mert mindenki csak szenved.

2015. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!