Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A nők iskolai végzettsége és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők iskolai végzettsége és a házasságok hiánya?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy ki mennyire ért ezzel egyet, de én úgy látom, hogy a nyugati világban tapasztalható jelenséggel miszerint egyre kevesebben házasodnak és kevés gyerek születik az is kapcsolatba hozható, hogy egyre több a diplomás nő akik a munkaerőpiacon sokszor a férfiaknál is jobban keresnek, talán már a diplomás férfiak számánál is több. Azért gondolom ezt, mert ha egy nő mondjuk elvégez egy közgazdasági egyetemet akkor semmiképpen sem fog hozzámenni egy kőműveshez, mert a nők csak iskolai végzettségben és munkaerő piaci státusban velük minimum egyenrangú, de inkább felettük álló férfiakat fogadnak el házastársként és ilyen férfiakból éppen az egyre több diplomás nő miatt egyre kevesebb van. Egyre kevesebb az olyan férfi aki a nők egyre magasabb követelményeinek meg tud felelni. Én ezt így látom, vagy tévednék szerintetek?

2016. jan. 2. 23:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Gyed, gyes, albérlet támogatás, családipótlék..na ezeknek semmi köze a házassághoz, ugyanúgy jár azoknak is akik nem házasok.

Az, hogy csak a férjed mehet be a kórházba hozzád, az megint röhejes, gondolom nem ezért házasodnak az emberek..:))

2016. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Butasagot irtal pont a diplomasok koreben gyakoribb a hazassag nezz csak korul a statisztikaban

A tanulatlanok konnyen osszedobjak a szennyest aztan kiderul mi lesz a kapcsolatbol.

A tanult embere kmagukhoz valo tarsat valasztanak es igen is hazasodnak 30 mjorul

gyerekvallalas persze csuszik de ezzel semmi baj nem kell 20 korul szulni

2016. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Finnországban élek, itt rengeteg vezető beosztású nő van. Mégis rengeteg a gyerek. Annyi, hogy itt nem maradnak otthon terhesen (pl. hiába kerestem itt olyan, hogy veszélyeztetett terhesség nagyon nincs), plusz nem ritka, hogy 8 hónaposan már oviban van a gyerek (bölcsi nincs). Tehát keveset maradnak otthon. De itt valahol kényszer is, minden nagyon drága ha boldogulni szeretne az ember, akkor kell a jó állás és két fizetés.
2016. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

A házasságok száma nőtt az elmúlt években, nem tudom, miről beszélsz. :D Az életkor is nőtt, a válások száma pedig a rendszerváltozás óta sem volt soha ennyire alacsony. Jók a statisztikák. Ne a nők diplomáját okold, h nem találtál feleséget.

25 N (diplomás, diploma nélküli férjjel)

2016. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz!Ismerek én is olyan diplomás nőt, akinek a férje nem diplomás.A férfi (nőhöz, családhoz való) hozzáállását nézi a nő és nem a pénzét az esetek többségében.

Itt felsoroltak sok érvet a csökkenő születésszám mellett és szerintem is többtényezős a dolog.

Egyrészt nem gondolom, hogy csökken a születésszám!Az alsóbb társadalmi osztályoknál megkockáztatom, hogy még nő is!

Szerintem a középosztályban esett vissza nagyon.És tényleg sok problémát jelenthet a jövőben, ha nem lesz jó minőségű (egészséges, iskolázott) felnövő generáció.

Például fontos lenne, hogy elérhető legyen a középosztálybeli párok számára az otthonteremtés (elérhető lakásárakkal, vagy magasabb fizetések nyújtásával) és akkor mindjárt fellendülnének a mutatók! Mivel, ha tehetik ők nem laknak egymás hegyén-hátán, mert az csak lehúzná a családot néhány generáció múlva, növelve a családi ellentéteket, párkapcsolati válságot, illetve így biztosíthatnak a gyermekeiknek megfelelő életkörülményeket, képzést.

2016. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Rendben! Nem mondtam, hogy nálam van a tuti igazság, azért tettem fel ide ezt a kérdést, hogy vita legyen róla.
2016. jan. 9. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!