Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok kompromisszummal járnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok kompromisszummal járnak az eddigi párkapcsolataid? Egyedül jobb vagy kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2015. nov. 2. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek meg van a varázsa. Attól függ most éppen milyen élethelyzetben vagy.
2015. nov. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az összes kapcsolatom melós volt, kivéve a házasságom. Iszonyú sok kompromisszumot kötöttem már életemben. Aztán megismertem a férjem és vele minden olyan magától értetődő volt. Ezért is mentem hozzá. Mert vele könnyű jól lenni, hasonló értékrend, hasonló életforma, hasonló jövőkép, tisztelet és szeretet egymás iránt. Unalmasan hangzik, de a sok melodráma és küzdelem után igazi megkönnyebbülés olyan emberrel lenni, akivel a felmerülő kérdéseket megbeszéljük, simán és zökkenőmentesen, már hatodik éve. Én nem szerettem sosem egyedül lenni, el voltam, és nem kapaszkodtam minden áron, de egyértelműen párban jobb! Színesebb az élet, tartalmasabbak a napok, izgalmasabb a jövő :)
2015. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen sok kompromisszumot kötöttem már, ezért elhatároztam, hogy addig nem kell kapcsolat, amíg nem találok olyasvalakit, akivel nem kell kompromisszumot kötni. Éltem egyedül, boldogan, aztán jött a mostani párom, akivel minden simán megy, és vele sokkal jobb, mint egyedül.
2015. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen!
2015. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltam olyan párkapcsolatban, ami másból sem állt, csak kompromisszumból és lemondásról. A jelenlegi kapcsolatomban eddig viszont még egyszer sem kellett kompromisszumos megoldást választanunk, egyikünknek sem, nem csak nekem. Minden magától megy, zökkenőmentesen, gördülékenyen.


Jól éreztem magam egyedül is, amikor egyedül voltam, de a jelenlegi problémamentes kapcsolatomban azért határozottan jobban érzem magam.

2015. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Volt egy több évtizedes házasságom, aminek kábé a fele volt jó, a második felében már több volt a kompromisszum, azaz inkább lemondás a részemről, mint kompromisszum. Elváltam, örültem annak, hogy végre a magam ura vagyok, mostantól minden úgy lesz, ahogy nekem jó, fogadkoztam, aztán megismertem valakit, beleszerettem, és most másmilyen, de fájdalmasabb kompromisszumokat kell kötnöm a kapcsolatunkért.


Azt hiszem, rajtam nem lehet segíteni :)

2015. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Költőnő? ***** válasza:
mkettő jó.
2015. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt kapcsolatom amiben sok kompromisszumot kellett kötnöm, túl sok türelmet igényelt, az akkori vőlegényem már azt várta volna el, hogy teljesen feladjam önmagam. Erre nem voltam hajlandó, és a végén pedig a végletekig megalázott, így ezt már nem tűrtem, szakítottam.


Ez után döntöttem el, hogy nem maradok olyan férfi mellett akinél túl sok kompromisszumot kell kötni. Amikor valami alap dolog nem tetszik a viselkedésében, stílusában stb. Számomra ez túl erőltetett, nekem nem ment, ezért nem voltak hosszabb kapcsolataim egy ideig.


A férjemmel csak apróságokban különbözünk, remekül kijövünk egymással, mert nem csak én kötök amikor kötök kompromisszumot, hanem mindketten. 100% tökéletes.:) Vele a legjobb!!!Szóval a házasságomban vagyok a legboldogabb.

2015. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kellett kompromisszumokat kötni az előző kapcsolatomban. Nem rengeteget, de kellett. Voltak olyan dolgok, amelyek nem tetszettek, de szemet hunytam felette. Azután szakítottunk, és most végre nem kell. :) Azt hiszem ez a hasonló életfelfogásból értékrendből és családi háttérből is fakad.
2015. nov. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NoSigno2015 válasza:
Szerintem jobb párkapcsolatban, mint egyedül. A párkapcsolat akkor jó, ha együtt többek vagytok, mint külön.Ez számomra azt jelenti, hogy a saját céljaid mellett a közös célokat is el tudtok érni, és ezekben maximális támogatást kapsz a párodtól. Én nem hiszem, hogy lemondásoknak van helye egy jól működő kapcsolatban. Ha a másik kényszerít arra, hogy csinálj, vagy NE csinálj valamit, ami neked fontos, akkor az nem jó kapcsolat, nem szabad erőltetni, nem leszel benne "boldog" hosszú távon. A többiek jól írták, ha ezt meg tudod beszélni a pároddal, akkor van jövője a dolognak. Ha nem, akkor nincs. De ha egy kapcsolat nem működik, akkor is egy másik kapcsolatba menekülj inkább, mint a magányba. Természetesen a sebeknek be kell gyógyulniuk, de a múlt sebeit sokáig nem szabad nyalogatni. Hajrá, új kalandokra fel!
2015. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!