Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, ti felvennétek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti felvennétek a feleségetek családnevét házasságkötéskor?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a neten, Németországban pl van ilyen...

Ti felvennétek?

Vagy ha esetleg nektek valami nagyon gázos vezetéknevetek lenne, akkor..?


2016. febr. 13. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Biztos nem venném fel. De azt sem várom el, hogy ha lesz feleségem, akkor felvegye az enyém. Nem a név miatt lesz egy kapcsolat boldog.

Ráadásul olyan vezetéknevem van, amit kiejteni nehéz, leírni pedig még nehezebb. Ettől függetlenül sosem változtatnám meg.


29F

2016. febr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem. De a feleségemnek s szeretném, ha az enyém felvenné. Olyan idétlenek ezek a "né"-zések, csodálkozom, hogy ezt még engedik...
2016. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem csak Németországban, Magyarországon is van ilyen...


Amúgy pont hogy Németországban élek, a férjem német. Felajánlotta, hogy felveszi ő is az én vezetéknevem és én is az övét (tehát mindkettőnknek 2 vezetéknév), de az én nevem a németek számára nagyon bonyolult, így értelmetlen lenne. Végülis egyszerűen nem vette fel senki senkiét, maradt minden a régiben :)


De számára alapvető dolog volt, hogy azért megkérdezi.

2016. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is az a legjobb, ha mindenkinek megmarad a saját neve...

A -né szerintem is hülyeség. Kiss Jánosné, Jancsi néni :p

A gázos nevek alatt olyanokat értettem, mint Retkes, Bugyi stb

2016. febr. 14. 12:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem csak né- ként lehet felvenni a férjünk nevét. Ezt tudhatnád, Kérdező.

És mindenki hadd döntse el maga, hogy fel szeretné-e venni a társa nevét.Ha ez konfliktust szül a kapcsolatban, az már régen rossz.

Én felvettem a férjem vezetéknevét, mert különleges, tetszik, és amúgy is egy család vagyunk, hadd legyen közös a CSALÁDnevünk.

2016. febr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy másik válaszolónak reagáltam a né-zéssel kapcsolatban. Tudom, hogy van már pár megoldás, kötőjeles stb.

Amúgy ja, mindenki maga dönti el, de elsősorban pasikhoz intéztem a kérdést, puszta kìvàncsiságbòl....

2016. febr. 20. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon gázos nevem lenne, akkor nem várnék harmincvalahány évig a lecserélésével, hanem az első adandó alkalommal, azaz nagykorúvá váláskor megejteném a cserét. Elméletileg ennek egyébként sincs akadálya, pláne ilyen esetben szerintem simán engedélyezik.


Ami a házasságkötést illeti, nekem tetszik kicsit a közös kötőjeles név. De azért vannak komoly hátrányai, amiket be kell látni:


Egyrészt nem túl elfogadott a férfiak esetében, hogy nevet változtassanak. A nőknél ezt valamilyen szinten természetesnek veszik, férfiként viszont szerintem sokkal többet kéne magyarázkodnom, hogy miért lettem Kiss Péterből Nagy Péter, vagy Kiss-Nagy Péter (nem így hívnak persze, csak egy példa volt).


Másrészt a gyerekek számára sem túl előnyös dolog, hogy alapból kettős vezetéknevet kapjanak szerintem. Tudom, hogy vannak szabályok a kettős vezetéknevek viselésére, meg hogy mi van akkor, ha két kettős vezetéknevű személy felnőve szeretne házasságra lépni. De azért lássuk be, az egész rendszer addig tartható nagyjából, és úgy átlátható csak, amíg a házasságban csupán az egyik fél veszi fel a másik vezetéknevét. A közös gyerekek pedig egységesen egy darab egyszerű vezetéknevet kapnak. Történelmileg pedig úgy alakult, hogy hagyományosan a férj őrzi meg, illetve örökíti tovább a nevét, és a feleség az, aki valamilyen formában felveszi a férjéét (ha akarja).

2016. júl. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Titusztitusz ***** válasza:
Az teljességgel ki van zárva...Az ilyesmi még viccnek is rossz...
2016. júl. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!