Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felvennétek a a férjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvennétek a a férjetek nevét bármilyen formában, ha ilyen vezetékneve lenne?

Figyelt kérdés
Pl. Oláh, Lakatos, Jónás, Gáspár vagy hasonló tipikusan cigánynév? Ő egyébként nem az és be is sértődik, ha a arról van szó, hogy nem lenne felvéve... Amúgy tetszik a -né forma, de nem akarok Oláhné lenni... Annyira... Oláhné. Mikor szegény állást keresett és telefonált a hirdetésre még interjúra sem hívták be, mikor bemutatkozott a telefonban, végül úgy talált állást, hogy személyesen mutatkozott be először. Szerintem ez tök érthető, de mégis rosszul esik neki, hogy még én is lecigányozom a nevét.
2015. febr. 3. 03:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Legyél 2 vezetékneves,ebben a formában(pl): Oláh-Szabó Gizella...Szerintem így már teljesen jó.Van egy ismerősöm,Ő így választott,ésa gyereküknek is így adtak nevet,hogy mindkettőjük vezetékneve ott van a keresztnév előtt.
2015. febr. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Én férfi vagyok. De ha nő lennék, nem venném fel. Hagyd meg a saját nevedet.
2015. febr. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
87%
Nem cigány név, és nem a név a fontos, hanem aki viseli.
2015. febr. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is Oláh vagyok, hölgy és nem cigány.Régebben nem zavart,mert nem ilyen volt a világ.De már nem bánom,hogy a férjem nevét vettem fel...X.Yné Zsuzsa néven mutatkozom be...
2015. febr. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%
Felvenném, mert az a fontos, hogy a férjem neve és nem az, hogy cigányok is vannak ilyen névvel. Amúgy Oláhot és Gáspárt ismerek többet is és egyikük sem roma.
2015. febr. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
Az én férjemnek nagyon szép neve van, mégsem vettem fel, szerintem nem ettől lesz a házasság jó vagy rossz.
2015. febr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A férjemmel mindketten Lakatos-XY névvel élünk. Az ő neve cigányos, az enyém németes (ami a "náci" hívószóval kapcsolódik).
2015. febr. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged ez kellemetlenül érint,ne vedd fel,mert neked kell egy életen keresztül viselni és úgy bemutatkozni,nem másnak.Ha úgy gondolod,hátrányod származna belőle,ne vedd fel és kész.Sok nő ismerősöm egyáltalán nem vette fel a férje nevét,én pl kötőjelesen vettem fel és a gyerekeink is úgy fogják.
2015. febr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem Oláh és nem cigány, ráadásul fontos pozícióban dolgozik az egyik legnagyobb cégnél. Utálja a nevét (még a névváltoztatáson is gondolkodott egy időben), ő anno azt mondta, hogy egyáltalán nem sértődik meg, ha nem veszem fel. Felvettem, kötőjellel.
2015. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged zavar, ne vedd fel, hisze egy életre terveznéd viselni. Maradjon a lánykori neved. Ezt a pároddal szerintem meg lehet beszélni, mert tényleg nem függ tőle, milyen lesz a házasságotok. Ha őt zavarná a neve, gondolom megváltoztatta volna már. Te mindenesetre ne kérj tőle ilyet még akkor se, ha látod, hogy néha hátránya van belőle. Van ismerősöm egyébként Bogdán, igazgatói pozícióban. Meg vagy egy Dr Bogdán is. Nem név alapján kellene senkit megítélni, de kétségtelen, hogy néha kerülhet az ember a neve miatt kellemetlen helyzetbe.
2015. febr. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!