Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha férjhez megyek használhatom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha férjhez megyek használhatom így a nevem?

Figyelt kérdés

Szeretném felvenni majd a leendő férjem nevét és együtt használni a sajátommal.

Pl.: Kiss-Nagy Katalin

Használhatom e úgy,hogy a sajtomat nem írom ki csak a kezdőbetűjét?

Pl.: Kiss N. Katalin


Hosszú a párom s az én családnevem is,de az én családnevemet is szeretném megtartani valamilyen formában.

Hogy lehetne alkalmazni úgy,hogy ne kelljen kiírni,csak a páromét?

Köszönöm :)


2016. ápr. 1. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy használod ahogy akarod.
2016. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy írsz alá, ahogy akarsz. Hivatalos dokumentumokban Kiss-Nagy Katalin, de ezen felül ha bizonylatot kell aláírni, vagy a gyerek ellenőrzőjét kell aláírnod, akkor azt írsz, amit akarsz.


Az én anyám Kissné dr. Nagy Katalin. Van hogy csak annyit ír, hogy dr. Nagy Katalin, van hogy csak simán Kissné, van hogy Kné dr. Nagy Katalin.


Egyedül ha tanúként ír alá, vagy okmányt csináltat, akkor írja ki a teljeset.

2016. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem, nem hivatalos helyeken viszont simán. Az aláírásodban is rövidítheted. Én nem vagyok férjnél, de alapból úgy írok alá mindent, hogy a keresztnevemnek csak a kezdőbetűjét írom, valahogy így: NagyK
2016. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Most sem írom ki a nevem,mert mindkettő hosszú :S

A banknál sem írtam ki a nevem :DPedig az is hivatalosnak mondható szerintem.De elég hosszú és nem tudom kiírni :/ :D

Sőt...a személyimen sincs kiírva rendesen.

2016. ápr. 1. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazság szerint minden okmányom olyan aláírásnak kéne lennie, mint amilyet használsz.. Nem kell gyöngybetűkkel kiírni, ha amúgy sem úgy írsz alá. Én például Nagy K aláírást alkalmazok úgy, hogy a K után elhúzom a nevemet egy vonallal. Gyakorlatilag csak a kezdőbetű olvasható ki. A személyimen is hasonlóan van. Ott kicsit olvashatóbb, de ott se gyöngybetűk.


Egyébként szerződéseken a hivatalos neveden kell aláírni, minden máshol viszont úgy használod ahogy akarod.

2016. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy használható a rövidítés is névként. Van ilyen ismerősöm, pl. ő B. Tóth lett, az elsőt rövidítette. Hivatalos iratain is.

A pontos szabályozással nem vagyok tisztában, utána kell kérdezni hivatalban (pl. nem tudom, a kettőből melyiket rövidítheted, melyiknek kell elöl lenni), de hogy van rá lehetőség, az tuti.

2016. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Hát én a saját vezetéknevemet rövidíteném majd ha úgy van.Mindkettőnké hosszú,de szeretném a párom nevét felvenni:)

2016. ápr. 24. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!