Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy befolyasolta a hazassagot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy befolyasolta a hazassagotokat, a kapcsolatotokat, hogy a gyereketek epilepszias lett? (Kerlek, csak azok irjanak akik ebbe a helyzetbe vannak. Koszonom. )

Figyelt kérdés

2016. ápr. 5. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel senki nem írt ide valamit összeokoskodok.

Gondolom ilyen cipőben vagy és azt is feltételezem a te gyereked. A "jóindulatú" kezdetleges epilepszia nem veszélyes formája kinőhető legalábbis én vagyok ez. 7 évembe került de semmi extra életveszélyben nem voltam. Persze van a durvább fokozata amikor a tünetek sűrűbben és intenzívebben jelentkeznek. Az ilyet gyógyszeres kezelés kíséri valamint rendszeres vizsgálatokkal. Feltételezem útóbbi van jelen, mert ha nem nincs miért aggódni.

Viszont az ilyen betegség jelenléte nem tudom, hogyan is kellene befolyásolni a házassági kapcsolatodat. Elsőnek is a gyerekről van szó nem kettőtökről. (!?)

Ott van persze az állandó felügyelet megoldása mert figyelni kell sokszor. Az se mindegy a gyerek milyen idős mert ha 14 elmult nem hinném, hogy 0/24-be kellene figyelni rá. Ha már a betegség bekövetkezte előtt probléma volt a kapcsolattal és arra vagy kíváncs, hogyan hat egy ilyen dolog mert reménykedsz, hogy összekovácsolódtok akkor én meg abban reménykedem a gyerekedet helyezed előre nem a kapcsolatotokat. Legalábbis engem úgy neveltek, hogy ilyenkor első a gyerek. Pláne ha betegségben szenved.

2016. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
9 eves a kislanyom, es termeszetes, hogy elso helyen o all! 1 hete volt az elso rohama. Nekem is, a ferjemnek is nehez volt amikor meg tudtuk a diagnozist.O egy idobe sokat sirt es magaba zarkozott. Ezert tettem fel a kerdest.
2016. ápr. 5. 10:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja értem.

Ez még úgy gondolom nem a világvége. Összetartotok és túl élitek. Ha a gyerek látja, hogy a szülei megtörnek legalábbis az egyik az biztos nem pozitívan fog rá kihatni.

2016. ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az en szuleim 35 eve boldogok, imadjak egymast a tesom es en pedig epilepsziasok vagyunk. Mindkettonk epilepsziaja enyhe, magyarul sztem kb 15 eve tunetmentesek vagyunk, csak annyi, h napi ketszer gyogyszert szedunk ra.


A szuleim kapcsolata mindig is hiresen jo volt, viszont amikor kiderult az epilepsziank akkor kitort rajtuk a panik. Finoman egymast okoltak, marmint egymas csaladfajat, hogy honnan orokolhettuk de ezt altalaban apu generalta. Apu szerint minden ami jo bennunk szepseg, esz az az o csaladjatol jon:-))Egyebkent egy vegtelenul joindulatu ember, csak egy hateves gyerek szintjen el es gondolkodik.


Anyu orvos, apu programozo igy anyunak van a dologra nemi ralatasa es ha rajta mult volna a dolog akkor ez az epilepszia dolog nem lett volna nagy ugy, de mivel van apu, igy egy komplett kaosz kerekedett belole. Peldaul: apunak amikor eloszor rohamot kaptunk komplett panikrohama lett, kiborult, meggyozodese volt, hogy uristen mi sosem leszunk egeszseges emberek es mindig kell majd mellenk egy apolo.


Elciepeltek mindenfele epileptologushoz es apu nem volt hajlando h epilepsziasok vagyunk igy hat honap gyogyszer szedes utan (mondom, ennek koszonhetoen vagyunk tunetmentesek) kitalalta, hogy vajoban megsincs epilepsziank es akkor jojjunk le a gyogyszerrol, ugy h tobbet nem vesszuk be:-))


Sosem felejtem el azt a napot de szerintem o sem, szoval az elso nap amikor nem szedtuk be a gyogyszert en reggel 9-kor kaptam rohamot, a tesom delben 11 kor szoval kettonk kozott rohangalt mint valami felorult tokeletes panikban. Anyu higgadtan elmagyarazta neki, hogy apu nem orvos es a gyogyszerrol csak fokozatosan lehet lejonni, de nem ugy h elkezdjuk nem szedni.


Ez konfliktust szult kozottuk,nem veszekedtek de amig anyu ugy elte meg, hogy ez az epilepszia dolog nem egy tragedia leven gyogyszerrel kontrollalhato, apu ugy elte meg mint valami vegzetes betegeseg (rak, aids) es ezert folyamatosan aggodott, amvel mindenkit kikeszitett.


Elmegyek zuhanyozni, ha nem jottem ki 20 percen belul mar rakerdezett, hogy jolvagyok e, kitalalta h egyikunk sem zarhatja be az ajtot es amig zuhanyoztunk (nyilvan nem egyutt a tesommal) addig se tevet nem nezett, se radiot nem hallgatott hanem ult a furdi elott az ajto elott es ujsagot olvasott es ha csobbanast hallott, akkor kitort rajta a netto panik:-))


Apu szegyenli azt, hogy a tokeletes gyerekei epilepsziasok es mivel tunetmentesek vagyunk igy errol senki nem tud, kiveve a parjainkat:-))A nagyim detto ugyanez, az o meggyozodese szerint ez az egesz csak egy felfujt lufi, nincs is epilepsziank csak igy hivtuk fel magunkra a figyelmet:-))


Egyebkent apurol meg tudni kell, hogy amikor tudogyulladasom volt 41 fokos lazzal fekudtem otthon vartuk a haziorvost, azt sem tudtam hol vagyok, es akkor csak annyit hallottam h ilyen ketsegbeesett hangon mondja anyunak, hogy en most meg fogok halni (14 eves voltam:-)))


Ha keson ertem haza ejjel mert bulizni voltam akkor virrasztott amig haza nem ertem meg akkor is ha ejjel ketto volt, uldogelt a teve elott asitozva, annak ellenere h a faradtsagtol lerobbant a feje:-))Anyut zavarta, hogy a painkjaval bennunk is panikot kelt, ezt rengetegszer el is mondta neki, de apu az ilyesmit nem erti. A szuleim sosem veszekednek, ha nezeletelteres van, akkor anyu leul apuval nagyon nyugodtan beszelni, es mint egy 6 evesnek, elmagyarazza tetelesen, hogy mi a problema, miert nem kell aggodni es mi lehet a dolog kimenetele.


Fuggetlenul attol, hogy a gyogyszer hatott, elcipelt mi ket egy masik epileptologushoz, aki azt mondta, hogy oke h hat a gyogyszer, de az a gyogyszer roncsolja a majat es kesobb komoly problemakat okozhat,mergo valtsunk gyogyszert. Ennek apu persze orult is meg nem is, az orvos elmomdta, hogy ez nem lesz konnyu, remalmok lesznek, remeges, panik amig nem bizunk meg az uj gyogyszerben, tanusithatom, hogy igy van de vegul sikerult.


Kozben felnottunk, nekem 14 eves korom ota nem volt rohamom (34 vagyok) a tesomnak azota volt, mert volt, h elfelejtette bevenni a gyogyszeret:-))Apu sem aggodik mar, megszokta hogy minden rendben van nalunk es a hazassaguk nem sinylette meg anyu turelmenek es nyugalmanak koszonhetoen. Ha o is egy panik gep lett volna, sztem mar elvaltak volna:-))


Szoval az epilepszia fuggoen a termesztetol abszolut kezelheto, nem hatraltat semmiben, az egyetlen dolog ami nalam kivaltotta az a fenyek, azaz stroboszkop, mert fotoszenzitiv vagyok.


A tesomnak a gyors lelegzestol jon ki, a stroboszkop nem zavarja, engem meg a gyors lelegzes nem zavar (gyors lelegzes futas ilyesmiket ertek ezalatt).


Szoval a tanacsom annyi, hogy legalabb az egyikotok ne elje meg tragediakent, legyen nyugodt, vigyetek el a gyereket epileptologushoz es ha mazlitok van, akkor gyogyszerrel kontrollalhato:-)Ne hibaztassatok egymast, hogy kinek a csaladjatol orokolte a gyerek leven total indifferens. Tamogassatok egymast, es probaljatok nem megijeszteni vele a gyereket, mert apu peldaja bizonyitja, hogy a panik ragados.

2016. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolast. Sokat segitettel!
2016. ápr. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!