Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek milyen hatással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen hatással lesz a következő generációra ez az anti-házasság életfelfogás, ami manapság van?

Figyelt kérdés

Én régimódi vagyok, úgy nőttem fel, hogy anyám és apám szerették egymást, összeházasodtak, együtt élek, aztán jöttem én. Egy gyerek is akkor azt tanulta, hogy ez az élet rendje, a herceg megmenti a királylány, feleségül veszi és boldogan élnek, utána pedig jönnek a gyerekek, pl ezt szinte bármelyik rajzfilm vagy mese érezteti.


Manapság meg senki sem akar házasodni, az emberek félnek az elköteleződéstől, a felelősségvállalástól, ha probléma van egy kapcsolatban, akkor inkább eldobják a másikat, ahelyett hogy megoldanák a problémát. A környezetemben is azt tapasztalom, hogy a 30-hoz közelítő pasik ugyan már szeretnének egy kis utódot, de eszük ágában sincs házasodni. Ugye ahogy egy képen is láttam, hogy a jegygyűrű nem a szerelem szimbóluma, hanem "nesze itt van, most már befoghatod a szád és nyugtom lesz a rinyádtól, hogy 10 év után se kértelek még meg". Ha meg megunják a családosdit fogják és lelépnek. Volt munkatársam, aki egy óvodai szülőin ő volt az egyetlen apuka, a többi mind szingli anyuka vagy "barátnő" anyuka.


Szerintetek ez milyen hatással lesz majd ezeknek az embereknek a gyerekeire? Hogy "hát anyukám csak apukám barátnője", már ha egyáltalán ott az apa vagy nincs még két másik nője. Ott fog állni értetlenül a mesekönyv felett, hogy a hülye herceg miért veszi el a királylányt, amikor az csak egy darab papír? Netán ezt fogja majd ő is továbbvinni, ha felnő? Hogy apámnak két nője volt anyám mellett, akkor nekem is lehet? Hogy ez a normális?


2016. júl. 28. 22:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
59%
Ha mar erkolcsileg nincs lejebb akkor elundul a felemelkedes.
2016. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
26%
Reméljük,hogy lesz változás!
2016. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
75%

"Manapság meg senki sem akar házasodni, az emberek félnek az elköteleződéstől, a felelősségvállalástól, ha probléma van egy kapcsolatban, akkor inkább eldobják a másikat, ahelyett hogy megoldanák a problémát"

Tök jó, hogy ez csak manapság van így. A '70-es és '80-as években erről szó sem volt, nem fordult ám elő olyan sem, hogy a Kádár-kocka házra felvett "ótépé" leketyegett a '90-es évekre, aztán rögtön váltak is a szülők 2-3, majdnem felnőtt gyerek mellett. Jobb esetben valamelyik le tudott lépni, rosszabb esetben maradtak egy fedél alatt, halálos ellenségként.

Amit most látsz, nem ok, hanem következmény. Ilyesmire kell számítani a következő generációktól.

2016. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
25%

"szerintetek milyen hatással lesz a következő generációra ez az anti-házasság életfelfogás, ami manapság van?"

SZERINTEM EGYÉRTELMŰEN ROSSZ HATÁSSAL.


"Ott fog állni értetlenül a mesekönyv felett, hogy a hülye herceg miért veszi el a királylányt, amikor az csak egy darab papír?"

A POLGÁRI HÁZASSÁG JÓRÉSZT AZ, DE AZ EGYHÁZI, ISTEN ELŐTTI ESKÜVŐT ÉS ESKÜT TÖBBÉ NEM LEHET MEGSZÜNTETNI!


"Netán ezt fogja majd ő is továbbvinni, ha felnő?"

SAJNOS LEHETSÉGES, MÁR MA IS JELLEMZŐ SZERINTEM.


"Hogy apámnak két nője volt anyám mellett, akkor nekem is lehet?"

HA FIÚGYERMEK, AKKOR LEHETSÉGES, HA LÁNYGYERMEK, AKKOR INKÁBB A FÉRFIAKRA FOG HARAGUDNI ÉS EBBŐL LESZ GOND.


Hogy ez a normális?

NEM AZ, DE SAJNOS MÁR MA IS SOK FIATAL NEM TUDJA, HOGY MI A NORMÁLIS CSALÁD, OLYAN, MINTHA EGY HÁBORÚ SÚJTOTTA ORSZÁG LENNÉNK, AHOL HOL EZ, HOL AZ A SZÜLŐ HIÁNYZIK...

2016. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
75%

Ha a válás tiltva lenne, és minden házasság boldog lenne, azt mondanám, van alapja a rinyádnak.


De mivel sokan a házassági esküt is semmibe veszik, nem ér semmivel többet. Ha mondjuk megcsalásért halál járna, azt mondanám, ez igen, ezek tényleg szeretik egymást, ha bevállalják.


Mellesleg ne olyan fogyatékos gyerekeket nevelj, akiknek az élet alapja egy mesekönyv.

2016. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
83%

Hát talán az lesz hogy tisztábban fognak látni és egy csomó élet nem fog tönkremenni azért, mert az illető megy a nyáj után, akkor is ha ő nagyon nem arra vágyik. Emellett talán végre megtanulják, hogy a nők is önálló, egyenrangú emberek, akiket nem kell megmenteni.


'hogy ez az élet rendje, a herceg megmenti a királylány, feleségül veszi és boldogan élnek, utána pedig jönnek a gyerekek, pl ezt szinte bármelyik rajzfilm vagy mese érezteti. '


Ez egy baromi nagy hazugság, tündérmese. Megcsalás meg régen is volt, most legfeljebb kevesebb esélyt fognak rá adni, vagy nem fogják eltűrni, olyan indokkal, hogy válni szégyen... Bárcsak az én szüleim is eldobták volna a kapcsolatot amikor probléma lett vele! Helyette együtt maradtak 30 évig, "mert ez az élet rendje" és jól tönkretették az életem. Tényleg olyan jó így!

2016. júl. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
32%
fura ismerőseid lehetnek, nekem mindegyik huszonéves ismerősöm megházasodott már vagy készül
2016. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%

"Ott fog állni értetlenül a mesekönyv felett, hogy a hülye herceg miért veszi el a királylányt, amikor az csak egy darab papír?"


Meg ott fog állni a mesekönyv felett, hogy mi az, hogy nincsenek sárkányok, ogrék, trollok, törpék, manók, beszélő állatok, beszélő étkészlet, meg milyen építész az, aki nem képes édességből házat építeni?

2016. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
0%
Mindig lesz, aki szeret kihúzni a többségből. Addig csak nem válnak, még össze nem hoznak egy becsúszott gyereket.
2016. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 Argloss ***** válasza:
81%

A házasság nem garancia a hűségre, sem pedig a törődő biztonságos környezet meglétére. Nem emeli magasabb szintre a kapcsolatot, inkább csak egy látszat a külvilág felé.

A kapcsolatban lévő két személy képes csak arra, hogy egyre szorosabbra fűzze a dolgokat, hogy egy olyan összhangot teremtsenek meg, ahol a gyermekük képes lesz felfedezni a világot és megtalálni a saját céljait. Ehhez nem kell semmilyen rangot sem megnevezni, lényegtelen, hogy házastárs/élettárs/partner. Egyszerűen csak két normális ember kell, akik szeretik egymást és képesek együttműködni úgy, hogy mindketten élvezni tudják az életet.

Nem anti-házasság életfelfogás van manapság, hanem egoista életmód. A mai világ csak arról szól, hogy ÉN mit akarok, hogy NEKEM mi jár, hogy NEKEM mi fontos. Ezért fullad kudarcba sok kapcsolat, mert közben elfelejtik az emberek, hogy nem csak ők fontosak a világban. Ez az a dolog amiből szerintem lejjebb kellene adni, hogy a kapcsolatok jól tudjanak működni és a házasságnak is lehessen valami értéke azon kívül, hogy lehet mutogatni a gyűrűt, meg vinni a fél vagyont miután megunta egymást a két ember.

2016. júl. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!