Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti szerelmesek voltatok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szerelmesek voltatok, amikor megházasodtatok?

Figyelt kérdés
Nem féltetek attól, hogy a szerelem elmúlása után máshogy néztek a párotokra? Szerintetek elég csupán a szeretet, hogy összetartson 2 embert?

2016. szept. 14. 11:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Igen és még mindig azok vagyunk. 7 évre házasodtunk. :-) Szerintem sem szabad beleugrani egy házasságba. Nagyon sokat változik egy kapcsolat az évek során, főleg a rózsaszín köd eltűntével. Az nem egyenlő a szerelemmel. Szerelem az, ami utána is megmarad. :-) Remélem hogy közöttünk így is marad. És igen, hiszem hogy a szeretet is elég, de nem pár évecske, hanem hosszabb idő után.
2016. szept. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

A rózsaszín köd elmúlik, ez ok, de a szerelmet legfeljebb hagyjátok elmúlni, ez már hiba. Ha ápoljátok a kapcsolatotokat nem kell attól tartani, hogy elveszítitek egymást. Persze lesznek nehéz időszakok is, de ha stabil a házasság ezek a helyzetek csak jobban összehoznak benneteket, ha ingatag a kapcsolat ilyenkor bomlik a házasság.


A jó házasságon dolgozni kell, nem szerencse kérdése, hanem felelő párválasztás és rendszeres ápolása a kapcsolatnak.

2016. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Bocs: felelős
2016. szept. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellene valami találó szót ötölni arra az érzésre, ami a lángoló szerelem után (jó esetben) jön. Már nem szerelem a szó legszorosabb értelmében, de a szeretetnél valami sokkal erősebb, szebb, örökebb. Talán azért nincs rá szó, mert valóban csak nagyon keveseknek adatik meg.
2016. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Arra kellene használni a szerelem szót. Ami előtte van, az a lángolás, rózsaszín köd jó esetben.


Ha nem követi szerelem, az csak kéjvágy vagy kíváncsiság, kanosság, szexuális vágy volt.

2016. szept. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nekem a szerelem az az állapot, amikor lángolunk, ég a szerelem. A rózsaszín köd előtt/után. Ahogy Pál Feri (Feri atya) is mondta, a szerelem általában 2 évig tart (kinek tovább, kinek rövidebb ideig), utána átmegy egy erős szeretetbe. A szerelem érzés idővel elmúlik.

Számomra hihetetlen, hogy valaki 40 év után is szerelmes a társába. Lehet, hogy ő így nevezi azt a feltétlen szeretetet és kötődést, amit érez a párja iránt. Nekem a szerelem mást jelent.

2016. szept. 16. 08:23
 17/19 anonim ***** válasza:
37%
Ha ez így lenne, akkor kb. úgy szeretném a férjem, mint a testvérem. Őt is nagyon szeretem, de a kettő tök más.
2016. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%

Visszagondolva ma már belátom, hogy nem voltam szerelmes. Azt a szót, hogy szeretlek, nem éreztem őszintének. Csak úgy egymás mellé kerültünk a hasonló dolgaink miatt, mint érdeklődési kör, világnézet stb.

Igen sokára ismertem fel, hogy ez inkább szeretet, mint szerelem, és válás lett a vége.

Ezzel szemben a második házasságom a szerelemre épül, miközben teljesen más a napi munkánk. A 7 év alatt nap mint nap, és naponta többször mondjuk ki egy,másnak, hogy szeretlek. Minden olyan, mint az első napokban.

2016. szept. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Erről beszélek mindig, kedves utolsó! Amíg az ember benne van egy szerelemben, mindig azt hiszi, hogy az a legerősebb, a legigazibb, a legidőtállóbb. Csak amikor elmúlik, akkor vesszük észre, hogy mindössze felejthető momentum volt az életünkben. Nehéz megtalálni az igazit, és amikor végre megvan, nehéz megtanulni, hogy a szerelmet hogyan lehet fenntartani. Nekem közel 50 kapcsolatomba, és egy elrontott házasságomba került mindez. De istenemre, megérte!

57F

2016. szept. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!