Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi kell magyar állampolgárként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi kell magyar állampolgárként külföldön házzasságkötéshez?

Figyelt kérdés
A párommal már hosszú ideje vagyunk együtt, ő pár hónapja költözött ki külföldre,( kettős állampolgár) és nemsokára én is megyek utána, szeretnénk minél hamarabb kint házasságot kötni, ezért nem akarunk megint hazautazni, mert nagyon költséges az út. azért kéne minél előbb a házasságkötés.- Izagából ő nem szeretne már visszajönni Magyarországra, mert nem köti már ide semmi, ezért szeretnénk ott megejteni. Az lenne a kérdésem, hogy mi kellene hozzá? Gondolom anyakönyvi kivonat lefordittatása stb, és hol tudom ezeket elintézni? Valahova még el kell mennem engedélyt kérni? vagy igazolni, mint magyar állampolgár semmi jogi akadálya ennek a házzasságnak? Segítségeteket köszönöm! :)

2016. szept. 19. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
melyik orszag?
2016. szept. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is külföldön esküszünk (de Mo.-ra jövünk vissza), nekünk ezeket kellett elintézni, amúgy ország függő: 3 hónapnál nem régebbi születési anyakönyvi kivonat, kérheted személyesen a születési helyen (nem lakóhely), vagy ha jól tudom, írásban is kérvényezheted. Nem ingyenes. Családi állapot igazolás, szintén nem ingyenes, majd ezt le kellett fordíttatni az országos fordító irodában. Utána a külügynél felül hitelesítetni az egészet, majd kiküldeni az adott helyre, ahol az esküvő lesz. Ja és ezeket mind az esküvőt megelőző három hónapon belül, de arra is figyelni kell, hogy mi az az idő, amikorra már kint kell lennie külföldön az összes papírnak.
2016. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kanadában lenne.

ott is el lehet ezeket esetleg intézni, mert nagyon sürget sajnos az idő, nemsokára utazom.

2016. szept. 20. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:
talán meghatalmazással más is kikérheti ezeket a papírokat itthon, de először is azt nézd meg, hogy Kanada mit kér a külföldiek házasságkötéséhez és milyen időkorlátok vannak.
2016. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

tenyleg inkabb Canada irant erdeklodj, mert ez az orszgatol fugg, hogy mit kernek

pl. en az USAban eskudtem es az egvilagon semmi olyasmit NEM kertek, mint amit az egyik valaszolo felsorolt


Elvittem az utlevelemet, amivel igazoltam, hogy en vagyok en, meg elvittem a bankkartyamat, amivel kifizettem a szertartast. Ennyi. A hazastarsam pedig (amerikai) hozott egy jogositvanyt es azzal igazolta, hogy o o. Osszehazasodtunk es egy het mulva jott postan a hazassagi papir.

2016. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!