Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi ideig tartott nektek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi ideig tartott nektek a külföldi magyar nagykövetségen a felülhitelesítés?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokhoz szól, akiknek a férjük afrikai, esetleg pont ugyanolyan cipőben járnak, mint mi. Házasságot szeretnénk kötni, a nigériai magyar nagykövetségen vannak a párom dokumentumai felülhitelesítésre. 1.5 hónapja már. Van valakinek tapasztalata meddig tarthat még? Törvény szerint max 60 nap lehet, de a gyakorlatra lennék kíváncsi. Köszi előre is! :)

2015. júl. 21. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor max. 60 nap lesz. Kivárják, hidd el.
2015. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hétbe került, de Ukrajnában esküdtünk és Magyarországon kellett hitelesíteni, összeszedni a papírokat hozzá.

A hajadonsági papírt kellett kikérni az okmányirodából és hitelesíteni Budapesten azt a papírt fordíttatni és hitelesíteni Ukrajnában is.

Nekem az itt tartózkodásom elintézése került 2 és fél hónapomba.

Úgy mindenestől.

2 hetet vártam a fordításra mire az Ukrán házassági kivonatot lefordították magyarra, 1 hónapot és 1 hetet vártam hogy hitelesítsék és elfogadják a házasságom kötését, és feljegyezzék, szerencsém volt mert 2 hónap volt a végleges határidő.

De mivel én terhes voltam én sürgettem őket minden harmadik nap betelefonáltam.

Kész volt csak nem akarták kiadni, húzták az időt.

Irat módosítást csak a magyar házasság levél alapján csináltathattam meg.

Amikor kiadták egyből mehettem útlevelet készíttetni, személyigazolványt, lakcímkártyát tb kártyát, adó kártyát módosítani az új nevemre.

Az útlevelet 1 hétre sürgettem meg, ami végül is 3 nap után lett kész, és a központban vehettem át Budapesten.

Tehát azért átutaztam fél országot hogy hamarabb kész legyen 3 héttel.

És persze 19 000 ft-al többe került.

A többi irat még szerencse hogy aznap kész lett, amit nem tudtam beszerezni mert nem fértem bele az időbe azt másnap intéztem.

Kötnöm kellett egy utas biztosítást is, de szerencse hogy csak 40 napra kértem , mert egyik az hogy nagyon drága volt 28 000 ft a másik meg hogy Ukrajnában csinálni kellett ukrán biztosítást , nem fogadták volna el ha én 1 évre kértem volna, kárba ment volna a pénz.

Amikor felvettem az útlevelet, még aznap beadtam a kérelmet az Ukrán konzulátusra egyszeri beutazásra szóló kérelemért.

Persze arra is kellett 2 hetet várnom.

Amikor az útlevélért mentem akkor metróztam elsőre, és elsőre jártam meg teljesen egyedül Budapesten.

Másodjára menni már gyerekjáték volt.

Sikerült elintézni a papírokat 8 hónapos terhesen.

De rengeteget küldözgettek ide oda, sehol nem akartak elsőre fogadni, ritka ügyintézés volt senki nem akart velem foglalkozni.

Szóval a házasság kötés sokkal könnyebben ment mint elintézni az itt tartózkodást.

Nem Nígéria de gondoltam megosztom veled hátha valami hasznosat tudtam írni számodra.

2015. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jelentős okod van rá , pl terhesség akkor meg tudod őket sürgetni.
2015. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Második válaszoló, külön köszi a részletes leírást. Kezdem úgy érezni, hogy rendkívül bonyolult lesz ez az esküvő téma. :D

2015. júl. 22. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát húzós lesz, de ha már megvan minden akkor már megoldható.

Minden idő és pénz kérdése.

2015. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. júl. 27. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!