Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért gondolja azt a férjem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolja azt a férjem, hogy a gyerekkel kapcsolatos költségeket nekem kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Nem a kaja-rezsiről van szó, hanem az egyéb kiadásokról. Akinek van gyereke, tudja :-)

Feltettem neki a fenti kérdést, erre az volt a válasza, hogy azért, mert én kapom a családi pótlékot.

Vélemények?


2017. febr. 3. 08:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Aki, a gyerekétől (és nem a háztartásról vagy a nőről beszélek) a saját gyerekétől sajnálja a pénzt, az szerintem nem apa, de még férfinek is nehezen mondanám.


Ne haragudj Kérdező!

2017. febr. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem haragszom :-)

Egyébként érdekes, mert ha kajáról van szó, vagyis inkább extrakaja, süti, chips, túrórudi, joghurt, akármi, mindent megvesz neki, még sokszor többet is, mint kell, tehát ezt nem sajnálja, viszont egyéb kiadás mintha nem létezne számára.

(vagyis igen, de azt majd megoldja anyu..

2017. febr. 3. 08:32
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

Próbáltál már vele beszélni erről, hogy miért gondolja így?


Vagy, hogy ez nincs teljesen rendben így, hiszen közösen kéne nevelni a gyereketeket nem? Ahhoz pedig, nem csak az étkeztetése tartozik.

2017. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Mert egy idióta. (bocsánat)


Mekkora a gyerkőc? Tudja, hogy a családi pótlék mennyi? És azt, hogy mennyit kell költeni egy gyerekre? És hogy a két összeg abszolút nem azonos?

2017. febr. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Napi "a különkassza nagyon jól működik hosszú távon is" példa. Hihetetlen. Nekem a pofámról a bőr lesülne, ha nem költenék a gyerekemre, pláne értelmes dologra. A csipsz nem az, de a napi szükségletek, oktatás, külön sport, kirándulás, élmény, bármi az.
2017. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Noblesse Oblige ***** válasza:
94%

Szerintem nincs realitás érzete. Szépen készítsd el innentől a konyhafüzetet. Csak a gyerek részét. Mennyibe kerülnek az extra kiadások, és mennyi pénz áll a rendelkezésedre ennek finanszírozásához!

Aztán mutasd meg neki hónap végén... akkor talán tudatosul benne, hogy a gyereket nemcsak etetni kell.

A papám is ilyen. A mamám mindent megold helyette és sosem tudta pl. mennyibe kerül a lakást fenntartani, mennyibe kerül a kaja. A mamám rendszeresen vezeti a háztartási füzetet, azt amikor papám nyomta a sódert, hogy hova megy el a pénze amit hazaad, a mama kivágta az asztalra konyhafüzetet, hogy lássa... papusnak meg a szeme is kikerekedett, hogy mennyi a havi kiadás. Onnantól nem volt egy szava sem.

2017. febr. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Úr isten! Azért mert te kapod a családit? Ez milyen hozzáállás? Tudja egyáltalán hogy mennyi a családi? 12 ezer forint kb arra elég hogy megvegyél 2 csomag jobb minőségű pelenkát. És akkor meg nincs ott a baba kaja, tisztálkodási szerek stb. Igaza van az előttem szolónak írd le neki fillérre pontosan egy hónapban mennyibe kerül egy gyerek. Akkor hátha átgondolja a dolgokat.

De mégis az a legdühítőbb, hogy a saját gyerekére sajnálja a pénzt!

2017. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a nihil férfikategória, amelynek nem szabad gyereket nemzenünk nekünk, nőknek. Szinte biztos vagyok benne, hogy mögötte át a rosszindulatú anyukája is, mint egy diktátor és rendesen irányítja a helyzetet.
2017. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
31%

Azért, mert a gyerek a tiéd.

Nem a tiétek.

Ennyire egyszerű.


Lehet ezt átfogalmazni, kiszínezni, meg ilyenek, de attól még a tény az tény marad. Mindenki fizeti a saját részét, a saját kiadásaid. Ha lenne egy kutyád vagy macskád, akkor annak a költségeit is te fizetnéd, nem? Ivartalanítás, oltás, nyakörv, kaja, féreghajtás, stb. De ettől még a férjed is megsimogatná, ölbe venné, és adna neki egy dugifalatot az asztal alatt.


Na, hát pont ez érvényes a gyerekre is: a te gyereked, a te kiadásod, oldd meg te. Pont. De azért elég cuki ahogy nyammogja a túrórudit, meg néha jó ölbe venni, de ennyi.


A helyedben sűrűn imádkoznék, hogy ne érjen valami baleset, vagy ne szűnjön meg a munkahelyem, mert ketten fogunk éhen halni a gyerekkel, mindenféle támogatás nélkül.

2017. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos így érzem én is, hogy ez a gyerek az enyém. Csak az enyém. Az apja meg csak úgy van. Mert neki bőven elég, ha dicsekedni kell a fiával. Amúgy meg nevelje az anyja.
2017. febr. 3. 11:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!