Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire igaz az hogy ha most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire igaz az hogy ha most összeházasodsz a pároddal akkor nagyobb az esély arra hogy elváltok mint hogy nem?

Figyelt kérdés
Ugyanis állítólag a házasságok többsége válással végződik.
2017. máj. 23. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Mert a "járások" és az együttélések nem érnek soha véget?

Olyat miért nem kérdeznek naponta 3x h "miért költöznek össze az emberek, ha a nagyrészük egy idő után szétköltözik?"

Mindig csak a házasokat cseszegetik

2017. máj. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Mindig csak a házasokat cseszegetik"


Talán azért mert az egy fogadalom egymásnak az örök hűségnek.

Talán azért mert sokkal több anyagi vonzata van amivel nem jó felelőtlenül játszani (esküvő, közös vagyon osztozás stb.)

Talán azért mert általában házasságban gyermek születik és akkor a válást egy ártatlan harmadik fél aki rádásul gyerek is megszenvedi

2017. máj. 23. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Igen van ilyen statisztikai adat, és a válás többségét 3/4 részét hölgyek kezdeményezik.

De ez csak egy statisztika, ennyi erővel senki ne házasodjon, mert mi van ha vele is megtörténik.

Aki így áll hozzá, ne házasodjon, ennyire egyszerű a képlet :)

2017. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
#3 Elég sok pár van, akiket ez épp eléggé elrettent, hidd el:)
2017. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Akik együttélnek és úgy vállalnak gyereket (vagy éppen becsúszik), azok sem maradnak tovább együtt statisztikailag.


És ott sem egyszerübb a közös vagyon megosztása, mivel kevésbé átlátható a szabályzás, a gyereknek meg ugyanannyira rossz, mintha hivatalosan is együtt lettek volna a szülei.

2017. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Ha most összeházasodsz a pároddal? Miért, máskor lehet? Ha meg nem házasodtok össze, a válásra zéró az esély, mert ugye csak házasok tudnak elválni...
2017. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#4

Amúgy szerintem a korai házasság okozza a legtöbb problémát: 3,5 – A legtöbb házasság 3 és fél év után bomlik fel. Elgondolkodtató, hogy a legtöbb válás a feleség 20-24 éves kora között történik. A férfiak átlagosan 3-4 évvel idősebbek."


Tehát ha kicsit kitolnák a házasságot, már jelentősen csökkenne a válások száma. Pl volt osztálytársam fél évet ha házas volt, és 27 év körüli, ő is ezt a statisztikát erősíti. Nem voltak együtt hosszú éveket házasság előtt.


Sokan akarnak családot, meg úgy érzik megtalálták az igazat, de egy kicsit bekéne húzni a féket :)

2017. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
anyagias felszínes képmutató világban a csj hátradől és válogat a jelöltek közöl....úgy választ mint nyugdíjasok a választásokkor:amellett teszi le voksát aki jobbnak hazudja magát.....egy ideig hitegeti magát hogy mással még rosszabb lenne de a pohár idővel kicsordul....nem az intézménnyel van gond hanem az emberek telhetetlenségével és az ezzel együtt járó manipulációval
2017. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Óriási tévedés. A legtöbb házasság azért megy tönkre mert megszületik a gyerek és apuka nem tolerálja a hízást és a hisztit. Meg azért mert egy anyával már nem....40 éves vagyok, a munkám során is sok család magánéletét ismerem. Akárhány ismerősöm elvált, mindenhol félre ment a férj, kivéve nálunk ahol csak elhidegülés történt. De nem a válás a tragédia hanem a rossz házasságban való vesztegelés.

Ez a válogatás meg egyéb dolgok nettó hülyeség. És az is, hogy a legtöbb válás a huszonéves nők körében történik. A legtöbb nő nem is házasodik 25 év alatt....

2017. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézd ez rajtatok múlik.


1. Ismerd meg a leendő párod. Ne csak azt, hogy mit mond, hanem bizonyos helyzetekben hogy viselkedik: ha beteg, fáradt, kevés a pénze, késésben vagytok, zsúfolt buszon kell utazni, munkahelyi gondja van. Nézd meg másokkal, hogy viselkedik, veled is úgy beszél majd, ha felszállt a rózsaszín köd.


2. A párkapcsolatot/házasságot akarjátok vagy egymást? Nem mindegy. A házasságnak vannak előnyei: munkamegosztás, biztonságos gyerek vállalás. De hülyeség azért nősülni, hogy a feleség majd elvégzi a házimunka nagy részét és cuki kisbabát szül neked. Vagy

férjhez menni azért, hogy majd a férjed összeszerelje az IKEA bútort vagy jó fizetést hozzon haza, míg gyesen vagy. Ezek inkább a házasság velejárói, nem célja kell legyen.

Ha csak házasságban akartok élni, akkor a másik fél idővel behelyettesíthető egy újabb személlyel. Válással, újabb házassággal megoldható. A törvény lehetővé teszi. Ha te EGY ADOTT SZEMÉLLYEL kötsz házasságot, akkor ragaszkodsz hozzá, ha konfliktusba kerültök, azt megoldjátok együtt, nem a házastársat cserélitek le.


3. A kapcsolatot ápolni kell mindkét félnek. Nincs olyan, hogy célba értetek, hátra dőltök és minden megy magától. A legszuperebb kapcsolat is ellaposodhat, ha nem tekintesz minden nap úgy a házastársadra, mint életed szerelmére. Ha naponta nem teszel valamit a kapcsolat építéséért, megőrzéséért. És itt apró dolgokról van szó: pl megcsókolom a párom munkába indulás előtt, haza érkezéskor; nem felejtem el a szülinapját, meghallgatom ha hozzám beszél; akkor is főzök tejberizst neki, ha én utálom vagy bemegyek vele a hatodik boltba is, hogy megtalálja a megfelelő kismama ruhát.


Szerintem a legtöbb válás elkerülhető lenne, ha ezeket figyelembe vennék a párok. Az is igaz, ha elkapkodják a házasságkötést ( 1-s pont be nem tartása), ott nem mindig lehet kompromisszumot kötni. Én sose tudnék dohányossal együtt élni, de tudtam ezt magamról, tehát nem kezdtem dohányossal. Attól lehet jófej egy cigis ember, de mi nem illünk össze.


És van sajnos, amikor nincs mit tenni, válni kell. Egy ismerősöm férjét beszippantotta egy durva szekta. Hiába a 3 gyerek a tizen+ év jó házasság, nem volt más kiút. De ez számít vis maior helyzetnek.

2017. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!