Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csinalnatok, ha mar nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinalnatok, ha mar nem ereznetek, hogy szeretnek? (Hazassag)

Figyelt kérdés

Bocsanat,kicsit hosszu...

Az utobbi idoben nagyon ellaposodott a hazassagunk. En mindent probalok megtenni,de tenyleg,ez nem sablon duma. Allandoan sutiket sutok,vagy valami meglepivel keszulok es ugy varom haza a ferjem,szova tette o is,hogy mostanaban valtoztam,sokkal turelmesebb es kedvesebb vagyok sokkal. Mindez arra ment ki,hatha o is valtozik vegre kicsit az en pozitiv valtozasom latva,de semmi. Eszrevette,hogy sokkal kedvesebb vagyok,de ez ot nem osztonozte valtozasra. En egyaltalan nem erzem,hogy szeretne. Egesz nap dolgozik (persze ez a normalis),de amikor hazajon sem foglalkozik velunk. Lefekszik es nyomkodja a telefonjat,ameddig el nem almosodik,aztan alvas. Van ket kicsi gyerekunk,veluk sem foglalkozik. A lanyom tegnap kb 20x kiabalt neki,hogy apaaa apaaa,ennyi volt a reakcio,hogy : mondjad. De mar a valaszt sem varta meg. Miutan elaludt en kifakadtam es leirtam neki az erzeseim (szoban beszelni keptelenseg vele,mert nem figyel ram,vagy felhuzza magat es elmegy,nem hallgat meg). Reggel irt,hogy odaert a munkaba,de ez engem biztos ugy sem erdekel... erre reagalva irtam neki,hogy orulok,hogy valaszolt arra amit leirtam,latom nagyon foglalkoztatja. Aztan megint vitaztunk,hogy hagyjam beken,tulreagalom az egeszet,mert mi van akkor ha egy kicsit telozik... (hozzateszem enni sem tudtunk egyutt,akkor is vegig a telefont bujta es ez nem egy egyszeri dolog,hanem allando). Nem akarok hazisarkany lenni,de egyaltalan nem erezteti,hogy szeretne,egy annyit nem ejtene ki a szajan,hogy szep vagy szivem,de ha az utcan lat egy jo csajt,hangosan megjegyzi "odaba*z", "aztaku*va" es tarsai. Azt hozzatennem,hogy azert szerintem nem vagyok annyira ronda,legalabbis nagyon sokan dicsernek,neki megis mindenki mas szebb,csinosabb. Nem vagyok 10/10-es no,foleg testre,ugyanis 5honapja szultem,de rajta vagyok a dolgon,nem hagyom el magam. Fogalmam sincs mi a franc lehet,amiert folyamatosan azt erezteti,hogy en fozzek,mossak,takaritsak,gyereket neveljek,ha szexelni akar elovesz es ennyi (de kb azert is konyorognom kell)... szerintetek mi ez az egesz? Folyton sirok es azt kerdezgetem,hogy o miert nem veszi eszre,hogy baj van? Allandoan arra gondolok,hogy meg egyedul is jobb lenne nevelni a gyerekeinket mint egy olyan hazassagba,ahol o egyaltalan nem foglalkozik se a felesegevel,se a gyerekeivel. Rossz olyan ember melle lefekudni,akit szeret az ember,mindent megtenne a boldogsagaert,de ez egyoldalu. Fogalmam sincs mit kellene csinalnom.....


2017. jún. 15. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

A pasiknak általában egy rossz kapcsolat is tökéletesen megfelel. Elvannak érzelmek nélkül - szerintem a párodnak is jó így ez a helyzet, nem érzékeli, hogy bármiféle baj lenne. Olyat elég ritkán lehet hallani, hogy egy kapcsolatban a férfi majd megfullad a szeretethiánytól - ilyen a nőknél szokott lenni. Jól látod, szerintem is jobb lenne egyedül nektek, de azt gondolom, nem fogsz eljutni odáig, hogy ezt meg is lépd. A folyamatos reménykedés(hogy majd egyszer újra jó lesz minden) mellette tart majd ezután is. Legalábbis így szokott lenni, de te próbálj meg kivétel lenni.


Valahogy próbáld meg döntésre vinni a dolgot, mert egy 3. felbukkanása(elkezd neked udvarolni valaki) mindent összekuszálhat. Szellőztesd meg a párodnak, hogy tarthatatlan ez az állapot, neked kell a törődés, a szeretgetés, a pozitív visszaigazolás, és nem utolsó sorban a gyerekeknek is, mert nem megfelelő apakép esetén a személyiségük torzulni fog és beilleszkedési, kapcsolatteremtési problémáik lesznek az életben. Ez a szeretet nélküli neveltetésnek egy elég gyakori következménye.

2017. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon konkrét dolgokat fogalmazz meg neki:

-Szeretném, ha velünk vacsoráznál és a telefonod hagyd lehalkítva az előszobában.

-Szeretném, ha munka után egy órára levinnéd a gyerekeket a játszótérre és kizárólag velük foglalkoznál. A mobilt hagyd itthon!

-Szeretnék hetente egy délutánt veled tölteni: séta/mozi/strand

-Rosszul esik, ha más nők jobban tetszenek, mint én és ennek hangot is adsz.

-Rosszul érzem magam ebben a házasságban. Szeretném elmondani a gondjaimat, de nem tudom, mert nem figyelsz rám. Milyen megoldást javasolsz?


Sajnos a férfiak többsége gyenge érzelemvilággal rendelkezik. A tied is ilyen. Kérdés akar-e változtatni vagy mindenért téged hibáztat.

A kizökkentés tud még hatásos lenni. "Válni akarok, mert ez csak társbérlet!"/"Holnap randira megyek, te vigyázol a gyerekekre. Miért? Nem vagyok ingyenes bébiszitter és házvezetőnő."

2017. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésem az lett volna, hogy ezeket a problémákat egyenes kommunikációval is megbeszéltétek, vagy csak a sütisütős kedveskedéssel próbáltál valami buta próbálkozást. Aztán láttam, hogy leírtad.


Legyél határozott és állj a sarkadra.

Igenis ültesd le, hogy szóban átbeszéljétek a leírtakat, és hogy probléma van, mert te nem érzed jól magad ebben a házasságban jelenleg.


Annyival meg tiszteljen már meg, hogy meghallgatja a nyűgödet, a házasságban ez alap lenne. Kimondottan paraszt dolognak tartom, hogy ő szimplán nem foglalkozik vele. Ezt ne engedd, és erre hívd fel a figyelmét.


Ne magadban sírdogálj. Mond meg neki, hogy a leírtakra vonatkozóan xy megoldási opcióid vannak: kaja közben tegye el a telefont, 15 percet pl ki tud bírni telefon nélkül, úgy, hogy egymásra figyeltek. Főleg hogy te megtiszteled azzal, hogy vacsorát főzöl, ő is tiszteljen meg azzal, hogy ilyenkor nem a telefont bújja. Szóval 1. szabály: étkezésnél nincs telefon. pl,

És határozz meg ilyen dolgokat, amik megoldásként szolgálnak egy-egy vita elkerülésére és a jelenlegi helyzetre javítására.


Az meg hogy más nőket előtted stíröl és tesz szóvá, én pl bunkóságnak tartom. (ismerek olyat aki csak hecceli ezzel a feleségét mondjuk, direkt a reakciója miatt, de gondolom a te esetedben nem erről van szó, hogy viccből csinálná). Az én párom sem csinálja, mert fordított esetben ő lenne legjobban kiakadva.


Mondjuk az még érdekes kérdés, hogy a férjed ezt mindig is csinálta-e? Vagy csak mostanában? Csak mert valaki ilyen vagy nem ilyen, fura lenen ha új szokásként ette volna fel. Nézni lehet mindenkinek, de megjegyzéseket tenni, utánafordulni pl stb-ért el is küldeném a búsba, az megint csak paraszt dolog.


Beszéld meg vele, ha nem változtat... Sokáig nem kötelességed egy egyoldalú kapcsolatban benne maradni, nem vagy még halott... Szerintem. ( mellesleg a másik igényeire való odafigyelés/törődés lenen az alap)

2017. jún. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rengetegszer elmondtam mar neki ezeket a dolgokat es,hogy ez faj nekem. Olyankor valtoztat,egy hetig tart es kezdi elorol. En pedig kenytelen vagyok magamba sirni,mert volt mar,hogy elotte tort ram,akkor jott az,hogy most mit bogsz? O nem latja,hogy nekem ez mennyire faj es problema... azt hiszi minden oke csak azert,mert tartom magam es mosolygok akkor is,amikor teljesen ossze vagyok torve
2017. jún. 15. 17:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, ha megvolt a "szépen kérlek" változat jöjjön a "nem tűröm tovább" verzió.

-Ha mobilozik vacsora közben vedd el előle az ételt és a telefont. Mondd, hogy ezt nem illik.

-Ha nőket újjézik, mondd azt, hogy nosza ma este nála vacsorázz, ezután mossa ő a szaros gatyáid. És nem csak mondanám meg is tenném.

-Ha nem beszélget veled: vagy házasságterápia és változtat vagy szétmentek.

-Ne sírj előtte, nem érdekli. Légy határozott! Ne lásson összetörve.

2017. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mar volt szep es csunya verzio is. Szobakerult mar a valas is,(tobbszor is)akkor nagyon elhataroztam,de igert fut fat es ugy gondoltam,hogy mindenki erdemel eselyt. A valtozas 2hetnel tovabb sosem tartott. Eleg hatarozott vagyok amugy,de ezt a helyzetet mar nem tudom kezelni. De ha ennyire nem erdeklem,akkor lehet mar nem is akarom. Csak nagyon nem szeretnek csonka csaladot a gyerekeimnek foleg ugy,hogy en szeretem is. O az,aki teljesen kozombos velunk szemben... Tudja,hogy en szeretem annyira,hogy a valast ugy sem merem megtenni. Nem tudom mit kellene tennem. Mar azon is gondolkoztam,hogy nyitni masok fele es talan ha valakivel komolyabbra fordul,konnyebben tudok lepni. Persze megcsalni semmikepp nem szeretnem,az nem en vagyok,de ha valaki el tudna erni nalam,hogy komolyan kezdjen el foglalkoztatni,talan menne. De kinek kellene egy ket kicsi gyerekes no? Nameg mi van,ha nem szeretne a gyerekeimet az a masik szemely. Ez megint olyan bonyolult en pedig mar teljes kepzavarban vagyok
2017. jún. 15. 18:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Hogy alakult a dolog?
2017. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A helyzet valtozatlan 😕
2018. jan. 30. 17:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező! Mintha én írtam volna, de szóról-szóra. Egy éve tart nálunk, egy nagy és egy 4 éves gyerek van, de amúgy minden más stimmel.

Nálatok változott valami?

2019. júl. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azota sem valtozott a helyzet. Csak mar belesz*rok en is kb... nem probalok annyira a kedvebe jarni es nem torom magam a boldogsagaert,mert o sem teszi. Elunk egymas mellett mint valami lakotarsak es kb ennyi. En a gyerekek miatt nem akarom elkuldeni,mert nagyon apasak a lanyok,de ha komolyabban elkezdene foglalkoztatni esetleg valaki mas a kesobbiekben,akkor annak helyt adok... itt tart most a dolog 🤨
2019. júl. 16. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!