Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Újabb terhesség közszemlén?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újabb terhesség közszemlén?

Figyelt kérdés

Férjemmel már négy éve együtt vagyunk. Két éve terhes lettem,nagyon örültünk neki, mert különböző problémák miatt nehezen lettem várandós. A közelebbi barátoknak, családtagoknak elmondtuk az örömünket. Sajnos a 9.hétben elvetéltem. Azóta újra rengeteg vizsgálaton túl vagyunk, gyógyszeres kezelések alatt álltam. Egy hónapja pozitív lett a tesztem. Megbeszéltük a férjemmel, hogy minimum a 12.hétig nem beszélünk erről senkinek, mert nem szeretnénk senkinek sem csalódást okozni, újra magyarázkodni, és hetekkel később is válaszolni a kérdésekre, hogy hol a baba. Azt tudni kell, hogy van egy nővérem, akinek már van egy két éves kislánya, én a testvéremmel mindig is szoros és bizalmas kapcsolatban voltam, én voltam bent vele a szülőszobán stb, tehát ő a mindenem, mindenben segítjük egymást. Most vagyok a 8.hétben. Én senkinek sem beszéltem az állapotomról, nővéremnek sem. Erre ma megtudtam, hogy a férjem két HAVERJA tud a babáról.... Azt hittem rosszul leszek. Nem a férjemtől tudtam ezt meg, hanem egy igazán kívülálló személytől, akinek végképp semmi köze hozzá! Nem értem a férjemet, mindig mindent megbeszéltünk, azt hittem számíthatok rá, az abortusz miatt (nem indult meg a spontán vetélés) kórházban voltam, műtöttek, és teljesen ki voltam akadva, depressziós voltam utána. Férjem is összeomlott, már nagyon vágytunk szülők lenni. Ezt a lépést egyáltalán nem értem, hiszen direkt megbeszéltük, hogy senkinek sem beszélünk még a babáról! Ha egyáltalán velünk marad. Se családomnak, se munkahelyen, se barátnőknek nem mondtam el, mivel férjem és az én titkunk volt.

Mit tegyek most? Szóba hozzam neki? Vagy ne? Ti mit tennétek?


2017. júl. 1. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Elsőnek is részvétem az első magzatért.

Második. Lehet picit ittas állapotban kotyogta ki, és jó nagyra duzzadt a mejje, annyira büszke rátok.

Próbáljátok megbeszélni. ha meg már kitudódott, nem tudod titkolni.

Inkább most magatokkal foglalkozzatok, és bizakodjatok:

Hajrá hajrá ;)

2017. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Mond neki nyugodtan, hogy tudod, hogy elmondta, de ne korhold. Hidd el neki is nagy öröm és izgalom/nyomás. Áldásos volna, ha nem akarnátok ilyen görcsösen (tudom, könnyű ezt így mondani) valahogy intézzétek el, hogy ne azon forogjatok, hogy a környezeteteknek valamit teljesíteni kell. Nem jó az sem neked se a kicsinek. Vigyázzatok egymásra és sok boldogságot.

30/f

2017. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Semmiképp sem támadnám le, hiszen jó a kapcsolatunk, mindent megtudunk beszélni. Vagyis azt hittem eddig. Tudom, hogy boldog, én is azt vagyok és legszívesebben elkiáltanám magam mindenkinek az örömöm! De megbeszéltük, hogy senki nem tud róla, főleg az elején, mert tanulunk az első terhességem körüli veszteség körülményeiből. Férjem már 44 éves, két éve a család, munkahely, barátok mindenki szinte "várta" tőle az utódot. És mikor megtudták, hogy apa lesz,mérhetetlen büszkeség töltötte el, főleg az édesanyja nyomása miatt is. Természetesen kettőnk miatt szerettünk volna babát, családot alapítani, nem a rokonok és a többi ember miatt. Utána elég rossz és kellemetlen volt elmondani mindenkinek, hogy mégsem lesz baba. Ráadásul akik tudták, hogy terhes vagyok, ők tovább adták a hírt, és elég sokan tudtak róla. Akár hova mentem, akit csak látásból ismertem ő is a hasamat nézte, hogy hol a baba. Nem szeretnék mégegyszer így járni, és azt hittem a férjem ebben támogat. Erre úgy érzem hátbaszúrt... :(
2017. júl. 1. 16:00
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

"Nem szeretnék mégegyszer így járni, és azt hittem a férjem ebben támogat. Erre úgy érzem hátbaszúrt... :(" Pont az ilyenekre céloztam. :D. Ilyet azért ne mondj, nehogy ezen még plusszba kelljen vitázni. Ügyesek legyetek. :)

30/f

2017. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem fogok vitázni, tényleg. Így is elég kellemetlen ez az egész, hogy a saját férjemmel még nem beszéltem erről, csak itt adtam ki a fájdalmam :( nem gondolnám, hogy azoknak a haveroknak több közük lenne a terhességemhez, mint az én nővéremnek. Ez fáj. Én tartottam magam a megbeszéltekhez, a férjem pedig nem. Nem értem miért?! Beszélte volna meg az anyukájával. Bár lehet már ő is tudja. Én meg senkinek sem beszélek róla, mert egyelőre így látom jónak. Ő miért bírálta felül a "titoktartást"?
2017. júl. 1. 16:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan fáj. Nekem is fájna, ha a férjem így hátba támadna. Azért egy férfi (tudom, hogy neki is fáj) kicsit másképp él meg egy elveszetett babát. Lehetne tapintatosabb. Nem kell azért össze veszni de mindenképp számomkérném.
2017. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2# te vesztettél már el babát? Kérdezte tőled száz rokon, barát l, ismerős, szomszéd hogy mi újság a babával? Újra és újra feltépve a sebeket, aztán néztek rád szánakozva? El tudod te ezt képzelni? Itt nem arról van szó, hogy bárkinek meg kéne felelni. Másrészt a kérdező férje arra nem gondolt, hogy milyen kellemetlen a kérdezönek, hogy idegenek és a haverok előbb tudják mint a család? Én nagyon rosszul érezném magam ha véletlenül tudnám meg, hogy a tesóm terhes. Legalább akkor annyi lett volna a pasija, hogy annyit mond, bocs drágám de én annyira boldog és izgatott vagyok hogy kimotyogta. Mondjuk el a szűk családnak.
2017. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló, köszönöm. Én is attól félek, hogy ha az a két haver már tud róla, akkor még ki? Én tényleg nem szeretném, hogy pl családom, vagy akár munkahelyemen szóbeszéd után tudnák meg a babát. Ez az én tisztem lett volna, vagyis a miénk közösen. Az én örömöm, és én szeretném eldönteni, hogy ki milyen körülmények között tudja meg. Nyilván a fél városnak nem fogom személyesen közölni, de a szűk családi körömnek, illetve munkatársaimnak is én szeretném elmondani. Tényleg nem tudom elképzelni, hogy miért volt ez jó neki. Egyébként rákérdeztem, eleinte tagadta, hogy senkinek sem mondta. Ekkor megmutattam neki az üzenetet, amit kaptam, a későbbi babakelengye volt téma, és a nyugalmam. Ez után már csak hajtogatta, hogy véletlenül mondta el.. De nem hiszek neki. Egyértelmű, hogy ez nem igaz. Én sem mondtam el véletlenül (?) a testvéremnek, szüleimnek, plane nem haveroknak. Már késő bármit tenni. Abban bízom, hogy az a két illető tiszteletben tartja a döntésünket, és nem mondogatják még több kívülálló személynek.
2017. júl. 2. 20:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs min "vitázni" megszegte az ígéretét. Biztosan van magyarázat, de mentség meg nincs.

Ugyanilyen helyzetben voltunk, tudom, milyen rossz érzés ez neked.

De ne vedd fel nagyon, tök mindegy ki tud, mit tud. Ne feszülj, a gyerekre koncentrálj.

Én szurkolok nagyon, hogy most rendben legyen minden.

2017. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azóta megbeszéltük. És még aznap megkérte a haverokat, hogy ne mondják még senkinek. Eddig úgy tűnik tényleg nem tud róla több személy. Vagy csak még nem tudtam meg.
2017. júl. 11. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!