Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi változik meg a házassággal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi változik meg a házassággal?

Figyelt kérdés

Van két ember egy kapcsolatban, a házasság nélkül, és házasság után is ugyanaz a kapcsolat marad. Az idő múlásának hatását az intézmény sem tudja tompítani.


A családdal közelebbi kapcsolatba kerülhet az ember a házassággal, de az értelmét még mindig nem látom, jogi és hivatalos hatásokat leszámítva.



2017. júl. 21. 19:22
1 2
 11/14 anonim válasza:
61%

Fogalmi zavaraitok vannak.

A házasság lényege nem az, hogy jaj, majd utána nem fog megcsalni a párom. Ha valaki erre gondol, forduljon elmeorvoshoz, mert nem normális. Mire lenne garancia "egy papír", amikor a házasságok háromnegyede válással végződik? Nyilván semmire, és nem is ezért van rá szükség.

A házasság egy szent dolog, és ezt azok is fel szokták fogni, akik nem hívők. 2 ember szereti egymást, és kimutatja a világ és legfőképpen egymás felé, hogy komolyan gondolja a kapcsolatot. Ha feleségül veszlek, akkor nyilván többet jelentesz nekem, mint a Julikák, akiket megdugtam az egyetemi kolesz vécéjében.

Feleségem, férjem. Teljesen máshogy hangzik, mint az "élettársam" (Kékfény utóérzés, élettársa a bűnözőknek meg bizonyos népcsoportnak van), "párom" (párja a zokninak meg a cipőnek van), "barátnőm" (barátnő a Pirike, akivel oviban együtt homokoztunk, de nem az életem társa, már bocs), "csajom, p@nám, bulám, gádzsim" (no comment).

Ha valakit "a papír sem tart vissza a csajozástól/pasizástól", már megbocsáss, de téged minősít, ha szóbaállsz vele. Nem házastársnak nem kéne az ilyen, de még a sáros cipőmet se törölném bele. Ha szerinted bármilyen kapcsolatban, legyen az házasság vagy tinglitangli együttjárás, elfogadható a megcsalás, az a te szegénységi bizonyítványod.

A nők elkényelmesednek a házasságban? Nem mondod??? Mert ugye a férfiak izmos testű Adoniszok maradnak. Soha, semelyik férfi nem növeszt gusztustalan sörhasat, és nem ül a tökeit vakarva, büfögve, fingva a tévé előtt. Ezzel szemben viszont minden házas nő debella, és minden el nem vett nő modell. Ugye ezt te sem gondolod komolyan...Lásd be, ezzel csak magadat vigasztalod.

Értem, hogy akit senki sem akar elvenni, az önigazolásokat keres, de csak égetitek magatokat vele. Aki viszont nem képes hűséges maradni a társához, az ne házasodjon, tényleg.

Ha viszont nem olyan nagy dolog a papír, csak egy semmiség, akkor miért is kell ennyire harcolni ellene? Egy semmiség ellen? Hm...

2017. júl. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
31%
Nem szaporítom a szót.Utolsóval teljesen egyetértek!
2017. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11, inkább nálad látok fogalmi zavarokat.

Első, hogy azt tudom, hogy mit tesznek a házasodók (ismerek párat, nb. házasodnak:)) azt is, hogy mit a nem házasodók. (nem házasodnak)

De hogy a fészkesbe lehet a házasság ellen harcolni? Tüntet az önkormányzat előtt? Barikádot épít a templom elé? Levelekkel bombázza a képviselőjét, hogy tiltsák be az esküvőt? Ilyent még nem láttam... valszeg nincs is, csak olyan jól hangzik a "Ha viszont nem olyan nagy dolog a papír, csak egy semmiség, akkor miért is kell ennyire harcolni ellene?" ugye?

Második, hogy ugye ma két formája van a házasságnak, az állami, meg az egyházi. Mindkét szertartáson azt jelentik ki, hogy az illető állam, vagy egyház nevében a házasság létrejött. Na, de mi legyen azokkal, akik azt gondolják, hogy se államot, se egyházat nem kívánnak elismerni a kapcsolatuk felett? nyilván nem fognak házasodni se állami, se egyházi módon. Elvből. És ez az elv az, ami sokat ér annak, aki így gondolja, pont ugyanannyit, mint az állami vagy az egyházi szertartás azoknak, akik elismerik annak fennhatóságát.

2017. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ezen kár vitatkozni. De látszik hogy hisztis akaratos sárkányok vagytok a megnyilvánulásaitokból meg abból hogy aki papír nélküli és normálisan kifejtette a véleményét mind levan pontozva gondolom a házasságot is ugy követeltétek ki magatoknak.

Továbbra is tartom hogy papír nélkül is lehet erős stabil kapcsolat nem a papírtól lesz stabil és beteljesedett egy kapcsolat ugyanis az ember nem fog gyereket szülni akárkinek se nem össze költözni akárkivel(legalábbis én így vagyok mert nekem az együtt vett ház volt a beteljesedés igen ilyen igénytelen vagyok hogy nekem ez volt a boldogságom beteljesedése eddig mert a baba még csak ezután következik) és ugyanúgy férjemnek hívom a férjemet nem élettársamnak páromnak stb.

23N

2017. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!