Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságban miért lehet, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságban miért lehet, amit kapcsolatban nem?

Figyelt kérdés

Pl itt írják sokan, hogy a barátnőjét senki se tartaná el, de a feleségét már igen. Vagy hogy kapcsolatban felesleges a közös kassza, csak a baj van, ha az egyik fél jóval többet keres, de házasságban teljesen oké a közös, keresetfüggetlenül.


Miért?


2017. okt. 15. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A házasság egy mélyebb köteléket feltételez, a "girlfriend-boyfriend"-szinthez képest egy jóval szilárdabb párkapcsolati forma. Legalábbis ez él - még mindig - a köztudatban. De amit leírtál, az abszolút nem szentírás, embere válogatja, kinél hogy működnek ezek a dolgok.
2017. okt. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne épp munkáka a férjemnek én is eltartanám egy ideig míg nem talál új állást....

De egy barát az más ott nincs olyan szoros kötelék.

2017. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában akik megházasodnak, nem két napra terveznek, mégha a végén nem is lesznek együtt sokáig. Mivel úgy vannak vele, h "együtt leszünk örökké" így a pénzkérdésben is máshogy vélekednek.
2017. okt. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

A házassági anyakönyvi kivonat, minden romantikus mázat félretéve, egy SZERZŐDÉS, hogy onnantól a felek jogilag összetartoznak. Általában járnak ilyenkor adókedvezmények, könnyebb hitelt felvenni, stb, tehát a pénzügyi világ is úgy kezeli őket, mint egy üzleti párost.

Mi is a férjemmel közösen vállalkozunk, és nagyjából közös kasszán vagyunk. Igaz, mi az esküvő előtt is kisegítettük egymást. Előfordult, hogy neki nem volt munkája, akkor én adtam neki kölcsön, mikor egy darabig nekem nem volt, ő nekem.

Mióta házasok vagyunk, már nem számoljuk olyan szigorúan, ki kinek adott kölcsön, de azért sem, mert nagyjából egyformán adunk bele a közösbe, pl. ha bevásárolni megyünk, egyszer én fizetem, egyszer ő.


Meg ahogy a többiek írták: a házassági szándék jelzi, hogy a felek hosszútávra terveznek egymással.

2017. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!