Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért értékelődött le a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért értékelődött le a házasság és miért van ilyen hideg logikai megközelítése manapság?

Figyelt kérdés

Pár kérdéssel lejjebb volt egy lány, akit kb. vasvillára tűztek, mert kétségbe van esve, hogy nem kérte meg a párja a kezét. Jött a klasszikus mondat, hogy "minek a papír, mi úgy is szeretjük egymást, ha szeretsz valakit, arról nem egy dokumentum fog tenni, nincs ebben semmi logika". Igazatok van, egy papír nem fog arról gondoskodni, hogy ha eddig nem szerettél valakit, akkor majd most ez változik. De ennyi erővel minek karácsonyozunk és húsvétozunk? Egy olyan szertartást ünneplünk, aminek vallási gyökerei vannak, aminek szintén nincsen logikája. Mi mégis évről évre egy feldíszített fenyőfa köré körbeülünk a családdal, nyuszitojást keresünk a kertben, szintén tök logikátlanul. Mi az értelme akkor mégis ezeknek? Mert az embernek jó, ha vannak ilyen "biztonságos pontok" az életében, mikor összegyűlhet a család, és az egész arra megy ki, hogy az összetartozás érzését erősítse. Ez az eredeti funkciója az ünnepeknek, hogy egy közösség kötőerejét szilárdítsa. Miközben teljesen nonszensz egy szűz nőtől született kisjézus a jászolban, körülötte a csillag által vezérelt három király.


Hát a házasság is ilyen. Megszervezzük az eseményt, lezavarjuk, másnap el is felejtjük, mint az ünnepeket. De közben észrevétlenül változik valami, az pedig a kötelék erőssége, mind egymás és a külvilág felé. Az emberel igenis érzik, hogy más a hangsúlya a "férjem" és a "barátom" szónak. Még meg is értem azt, ha valaki ennek ellenére nem szimpatizál a házassággal de miért kell full hülyének kikiáltani azt, aki támogatja? Szabályosan betámadták a lányt, mintha csak azt mondta volna, hogy a gyilkosság nem bűn.


2017. nov. 30. 09:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

Először legalizáltuk a szószegést - válás.

Utána kivittük a szeretkezést - mert a szerelem és a szex szabad.

Utána elkezdtük a csiki-csukit: házasság nem, de mégis csak legen bejegyzett élettársi kapcsolat (az mi, ha nem papír? Ja az öröklés és a vagyon miatt van).

s végül az összeköltözés a mindenre megoldás.


Eredménye: szétesett családok, pszichésen sérült gyerekek, elnőiesedő páwa fiúk, érzelmi nulla, és ku*vák és dugóg*pek... js, ée mellétettük a szerető, szexpartner, dug*pajti és barátság extrákkal.


Ezek után mi az, ami csak a házasságban van? :(


40/F, házas, 3 gyerekkel

2017. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Akinek a házasságtól komolyodik meg a kapcsolata, vagy erősebb lesz tőle a kötelék a külvilág felé, annak nem való kapcsolat. Ahol a házasság ilyen hatással van, ott a felek nem egymásért, hanem a házasságért házasodtak.

Egy életre szóló kapcsolaton mindenki látja, hogy az. Attól, hogy összeházasodnak a külvilág számára ugyan úgy nyilvánvaló lesz, hogy nem lesznek ők együtt sokáig.

Azzal a kérdéssel pedig az volt a gond, hogy 22 évesen 4 év után szerinte szakítóindok, ha nem veszi el a palija feleségül. Az ilyen nem normális, és akinek a házasság hiánya szakító indok, az megint csak nem a párja iránti érzelmek miatt akar házasodni.

2017. nov. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%

Nekem a házasságnak nincs vallási töltete, karácsonynak, húsvétnak sem, mert nem vagyok vallásos. Akkor ne karaácsonyozzak? Kérdezd meg, hány ember tudja mit is kéne húsvétkor ünnepelni, meglepődnél, hogy kb 1 tudja 10-ből.

Fát állítunk, eszünk, iszunk, főzünk, sütünk, családozunk és megpihenünk, de nem megyünk misére, nem olvasunk a Bibliából stb. Attól még megtartjuk.

Házasság kötelék, de anélkül is ugyanolyan erős lehet egy kapcsolat. Az viszont szánalom, mikor egy nő (igen általában mi nők) hisztizik, hogy jaj az xy két hét után kapott gyűrűt, én nem kapok két hónap után, büdös gyökés a pasim és otthagyom...és van egy jó kapcsolata, nincs gyűrű és jön a hiszti. Ma már együttélnek az emberek házasság előtt, gyereket vállalnak, nem kell házasodni, meg két birkát adni egy nőért. Aki akar házasodjon, aki nem akar, annak nem kell, de ne tartsuk többre egy házasságot még ha szar is, mert ott a papír.

Meg ott álltak a pap előtt, igaz előtte sose jártak templomba, nekünk se volt templomi, mert nem járunk oda, de sok ismerösömnek volt, akik együtt éltek, szexeltek, és nem hívők - akkor mi van?!

2017. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Akinek a házasságtól komolyodik meg a kapcsolata, vagy erősebb lesz tőle a kötelék a külvilág felé, annak nem való kapcsolat. Ahol a házasság ilyen hatással van, ott a felek nem egymásért, hanem a házasságért házasodtak.



Megint egy nesze semmi, fogd meg jól szöveg. Leírtam a kérdésben is, hogy:

két ember nem szereti egymást + házasság =\= szerelem

két ember szereti egymást + házasság -> erősebb szerelem


Ugyanúgy ahogy a közös himnuszéneklésnek, a nemzeti ünnepeknek is az a feladata, hogy a magyarság identitástudatát növelje, ugyanúgy a házasságnak is az, hogy "szintet lépj" egy bizonyos alapról. Attól még, hogy megemlékszünk március 15-re "nem lesz olcsóbb a kenyér" de mégis van értelme, mert az összetartozást erősíti. Ehhez nyilván kell már egy alap, ha nem szeretsz magyarnak lenni, akkor nem lesz rád hatással.

2017. nov. 30. 10:14
 5/20 anonim ***** válasza:
27%

Nem értek egyet. Amikor " külsőségek" közé ültetünk érzelmeket ( karácsony, húsvét), azok is csupán díszek, nem azt mondom, hogy nem léteznek, de megfordítva, sokan azt hiszik, hogy ha ezt tesszük, attól lesznek valódiak. Nem. A szeretet kedden és csütörtökön is szeretet, nem kellenek alkalmak a szeretetnek. Az vagy van, vagy nincs. Ha csak megjátszom, attól sem lesz, ha meg van, akkor " érdektelen" külön ún. szeretet ünnepeket tartani ( neki).

A házasság pont ilyen. A papír, meg" a fogadom" lófütty, az ígéret örök életre délibáb, gyatra önigazolás, szokás, elvárás, amit nem gondolhatunk komolyan, mert amikor megteszed, nem tudhatod, mi lesz 5, vagy 25 év múlva. Persze jó, ha bejön, mint a 30 napos időjárás előrejelzés.

Én azt mondom, hogy a papír sem garancia, de a papír nélküliség sem. Úgy is tönkremehet két ember kapcsolata. De nézd csak meg, hogy hányan élnek sz...árul a papír " árnyékában". Csak mert ciki elválni, meg mit szólnak az emberek, meg hát ott a gyerkőc, ott a vagyon. Ezek az emberek gyávák, buták, megalkuvók.

A házasság intézményét túlhaladta az idő, a társadalom, az életvitelünk, a mai akármilyen normák, amik nem biztos, hogy jó irányba visznek, de ez van.

Emellett én senkit sem ítélek el azért, mert házasságpárti. Én is megtettem, mert engedtem a " nyomásnak", nem is lett jó döntés, elváltam. Nem akarom újra nyakamba venni. Lett azóta gyerekem, teljes hatályú apasági elismerő nyilatkozattal ugyan abban a státuszban van, mintha a párommal házasságban lennénk. De egyikünknek sem hiányzik.

Aki akarja, szíve joga. Ha neki pluszt ad a kapcsolathoz, tegye meg.

Én már régóta eldöntöttem, hogy soha sem lesz olyan, hogy nálam ez adjon pluszt, vagy biztonságot, akármit. A szeretetnek, ha tényleg van, semmi szüksége erre. Ha még majd nem lesz, ez sem tudná megmenteni. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

2017. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
remélem a következő kötözködésed az lesz, hogy aki nem akar gyereket, az nem egy család a párjával, mert az csak kölyökkel lehet :D
2017. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nekem a házasságnak nincs vallási töltete, karácsonynak, húsvétnak sem, mert nem vagyok vallásos. Akkor ne karaácsonyozzak? Kérdezd meg, hány ember tudja mit is kéne húsvétkor ünnepelni, meglepődnél...


Pont ez a lényeg! Volt egy vallási gyökér, ami miatt kialakult. Ez a történelem során kikopott. A családok MÉGIS ünneplik. Hogy miért? Mert a kisjézus csak egy körítés, és a dolog veleje, lényege megmaradt, mert a karácsonynak az összetartozás érzetének növelése a célja. A kisjézus hozzá egy eszköz.


A házasság eredetileg gazdasági és utódlási feladatot látott el, és gyakran két családot is házassággal "egyesítettek". De az évek során már ez elhalványult, nem elsődleges dolga a vagyon, de mégis van "értelme" - ez az egyesítőerő. Csak manapság nem két család között, hanem két ember között.

2017. nov. 30. 10:19
 8/20 A kérdező kommentje:
Én elfogadom, ha valaki nem házasodik, mert elfogadom, hogy a házasságnak már nincs olyan hangsúlya, mint anno. Csak azt nem értem, hogy aki szeretne házasságot kötni, mert ő elismeri a funkcióját, miért kell letámadni, hogy ne rinyáljon?
2017. nov. 30. 10:24
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
a lány sem azt írta, hogy imádja a párját, a felesége akar lenni, hanem XY-nak esküvője lesz, meg tavaly elkapott egy csokrot... MIVAN?! Azért akar esküvőt, mert másnak is lesz. Gyerekes
2017. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

nem a papírtól lesz örök a szerelmi kapcsolat. A házasság kifejezi mindenki előtt, hogy mi egy párként éljük le az életünket. Ennyi, nem több, s nem kevesebb.

Aki házasodni akar, azt bántják, hogy miért? mert a maguk hülyeségével szembesülnek...

2017. nov. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!