Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Baj, hogy én "érdekházasságot"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, hogy én "érdekházasságot" akarok szerelmi házasság helyett?

Figyelt kérdés

Szeretnék férjhez menni és gyerkeket szülni, de azt tapasztaltam, hogy sok házasság úgy működik, hogy az egyik fél általában csendben tűri a másik fél hülyeségeit (basáskodás, megcsalás, szenvedélybetegség, felelőtlenség), mert "annyira szereti". Nem akarom egy nap én is úgy végezni, hogy ha egyszer kivülről látnám magamat, csak facepalmolnék.

Én inkább "hideg fejjel" választanék egy jó "férjanyagot". Értsd: Vonzódom hozzá külsőleg, jó vele a szex, van közös témánk, hasonló jövőképpel rendelkezünk (ne az legyen, hogy az egyikünk falun akar élni három gyerekkel, a másik pedig negyvenéves koráig karriert akar építeni és szórakozni), hasonlóan gondolkodjunk a nemi szerepek és a gyereknevelést illetően (a nő karrierje az anyaság és a légkör megteremtése vs a házimunka és a gyereknevelés közös feladat)

Egy barátnőm társkeresőn ismerkedett meg a férjével, ahol meg volt adva szigorú paraméterekben, hogy vele hasonló korú, diplomás (nem sznobizmus, de azt tapasztalta, hogy a férfiaknak kisebbségi érzése lesz egy náluk jóval képzetebb nővel szemben) férfi legyen, aki szeret utazgatni és érdekli a művészet (színház, irodalom, klasszikus zene, festészet stb.). Aztán szinte be lett ütemezve az életük: fél év után összeköltözés, egy év után eljegyzés, másfél év után esküvő, és most, két év után, babát akarnak. Nem hiszem, hogy szerelmesek egymásba, kb olyan mintha hozzámentél volna a legjobb barátodhoz, akivel lefekszel, meg családot tervezel, meg a nevét viseled, és akivel beszélgetsz. Nekem mondjuk tetszik ez a felállás.


2017. dec. 20. 13:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem baj, még akár jobban is műküdhet, mint a lila köd alatt kötött házasságok.
2017. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen jó.
2017. dec. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem érdek mivel olyant akarsz akire vàgysz is az érdek ha nem tetszik az illetö
2017. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem érdekházasság. Csináld így, ha akarod! De ha vonzódsz valakihez, közös az értékrendetek, és lefekszel vele, abba bele fogsz szeretni.
2017. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%
Majd mindjárt jönnek a pasik nyekeregni, hogy túl magasak az igényeid. ;)
2017. dec. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ó, és az kimaradt, hogy el tudom-e viselni a másik bogarait, és ő is eltudja-e viselni az enyémet.
2017. dec. 20. 14:05
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

A szerelem úgy is elmúlik max 5 éven belül és elválnátok, mint a párok többsége teszi. (A házasságok több mint fele végződik válással csak 10 éven belül!)


A nagyszüleim mindkét oldalról érdekházasságban éltek/élnek és jól összeszoktak, jól megvannak. Az egyik házasság 45 év után ért véget papa halálával, a másik még most is tart 59 éve már.


A szerelem egy hollywoodi bu ziság, ami az utóbbi 100-150 évben lett egyre jobban divat, kezdve a romantika korától. Jó érzés, meg minden, de butaság ez köré felépíteni az egész életet. Ez az igazi állati ösztönvilág, amikor logikus gondolkodás helyett a szerelmet választja valaki. Tudjátok ugyanis, a szerelem egy kémiai reakció, ami eredetileg az élőlényeket párzásra, szaporodásra ösztönzi. A majmok vagy a kutyák is ugyanazt érzik a fejükben, mint te amikor szerelmes vagy, ugyanazok a hormonok termelődnek amik kiváltják a szerelmet, csak a többi állat ezt nem ideologizálja meg, ellentétben velünk.


24/F

2017. dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem érdekházasság, ezt olyasminek hívnám, hogy "tudatos házasodás". A párod legyen a legjobb barátod + szex.

Teljesen rendben van, ha nem hitegeted.

Mi is vagyunk olyan viszonyban a párommal, mimt amit te írsz, és ezt hosszútávon nagyon fontosnak tartom. Igaz, mi nagyon szerencsések vagyunk, mert ezen felül a szerelem is megvan, de csak arra nem építenék házasságot.

2017. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
sztem a barátnőd racionálisan választott párt, nem felindulásból, mármint hirtelen szerelmi döntésből. hosszabb távon ők lesznek egymás mellett, nem az aki bumm összejöttek, mondjuk a nagy sz-exuális vágy miatt és lett belőle gyerek mondjuk, közbe meg semmi közös nincs bennük, ez a fajta kapcsolat hamar kialszik a tapasztalataim szerint. viszont az, ha egy nő logikusan férjet keres és a legjobb barátja is egyben és még jó a szex is vele sztem tuti recept egy boldog házassághoz és nem érdekházasságnak hívnám, hanem két érett ember össze köti az életét közös értékrenddel közös célokért küzdenek a jövőben. egy házasság csapatmunka és jól kell választani.
2017. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez oké, csak később lehet, jönne mégis a szerelem és ezért felrúgnád a házasságot. Előre nem lehet tudni az ilyet.
2017. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!