Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az esküvőnkkel kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőnkkel kapcsolatban kössek kompromisszumot?

Figyelt kérdés

Két hónapja kérte meg a párom a kezem, és rögtön el is kezdtük szervezni az esküvőt, mivel jövő nyárra szeretnénk. Már a helyszín kiválasztásánál felmerült egy probléma. Van egy 40 fős társaság (szüleim korabeli házaspárok + velemkorú felnőtt gyerekeik), akikkel gyakorlatilag 6 éves koromtól fogva együtt nőttem fel, minden nyáron együtt nyaraltunk, minden hétvégén együtt játszottunk. Viszont vegyes velük a kapcsolatom. Van akit őszintén szeretek és kedvelek, viszont van néhány lány, akik kiközösítettek a saját kis "körükből". Illetve tiniként az egyik sráccal 2 évig együtt voltam, tehát az exem is a társaság része, ami szintén elég kellemetlen.


Most jutottunk el oda, hogy a párommal összeírtuk a vendéglistát, illetve a helyszínválasztásnál is fontos, hogy mennyien leszünk. Úgy érzem, és a szüleim is, hogy vagy mindenkit meghívunk ebből a társaságból, vagy senkit. Eddig egy embernek volt a társaságból lakodalma, és ő mindenkit meghívott, ezért mi is erre hajlottunk először.


Tegnap találtunk egy helyszínt, ahol mindannyian elférnénk, viszont azóta vígasztalhatatlan vagyok. Összesen 120-an lennénk így a lakodalomban, és ezt túl soknak tartom. Illetve azt sem szeretném, hogy olyan emberek legyenek ott a nagy napunkon, akik kiközösítettek és megjegyzéseket tettek rám. A helyszínt is úgy választottuk meg, hogy nekik közel legyen, és ne kelljen szállást biztosítani nekik, de még így is rengetegbe fog kerülni minden.


És azt sem érzem fairnek a vőlegényemmel szemben, hogy a helyszínt és költségeket 40 olyan ember határozza meg, akik "az én vendégeim", de valójában kb. 10 fővel nem is jó a kapcsolatom. Bár Ő nagyon megértő, és biztat, hogy nyugodtan hívjunk meg mindenkit.


Mi lehet erre a megoldás?



2018. jún. 25. 08:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

ti ketten, a tanuk a szuleitek/tesok.


ennyi.

2018. jún. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Templomba jöhet mindenki, a vacsira meg az, akit mindketten dhfgfgghxcv
2018. jún. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
szerettek*. 😄
2018. jún. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Javaslom úgy szervezd az esküvőt hogy nektek jó legyen és ne a vendégeknek. Akkor talán majd élvezed is.
2018. jún. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Kellene már egy külön "Menyahiszti" kategória. 40 emberrel nőttél fel? Mi ez valami szekta?
2018. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Vegse olvasm. Templomira az megy aki akar a polgarira es a lagziba csak is kizarolag azokat hivnam akiket szeretek a mai napig...a tobbi sztm szamodra ertektelen es nincs helye az eskuvodon.
2018. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A párod lényegében enged az igényeidnek (a leírásod alapján az szűrhető le, hogy neki mindegy, hogy 30 vagy 40 ember lesz ott abból a társaságból) - mondd meg, hogy kit akarsz meghívni és a kérdés eldöntve.


Hozzáteszem nem értem, hogy egy ilyen dolog miért jelent ekkora problémát.

2018. jún. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudsz mindenkinek megfelelni, ha őket meghivod akkor is lesz olyan valaki aki szàmít rà és eszedbe sem jut. Én a helyedben nem hívnám meg. Az enyémre 2ilyen baràtnőm nem hívtam meg, persze borzasztó hiszti lett belőle... Nem bànom. Az meg csak nekem gáz h konkrétan az exed is tervezed meghívni?
2018. jún. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy csinálnám, hogy a szertartásra mindenkit, a lagzira senkit. Ha tényleg ilyen összetartó a társaság, akkor csúnya sértődés lenne, ha válogatnál. Nekem nem érné meg egy nap miatt tönkretenni a viszonyt ennyi régi jó baráttal, viszont zavarna hogy olyanok vacsoráját fizetem, akik keresztbe tettek nekem. Köszönd meg, hogy veled örültek a szertartáson, és meg fogják érteni, hogy a lagzi kereteibe sajnos nem fértek bele.
2018. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, egy ekkora esküvőnél szerintem mindegy, hogy 110 vagy 120 fő. Tapasztalataim szerint egy ekkora lagzinál úgyis főleg a szűk baráti köröddel leszel, nyilván a kötelező udvariassági körökön túl, szerintem pont elfér a plusz a családi béke érdekében. Ha arról lenne szó, hogy 30 vagy 40 fős az esküvő, nyilván más lenne a szitu, akkor ne hívd őket illendőségből.


A másik fele viszont: ha ők nem lennének, akkor is ezt a helyszínt választanád? Vagy valójában tök mást néztetek ki, és csak azért ez, mert itt fértek el? Ha utóbbi, akkor egyértelműen azt mondom, hogy ne hívd őket, ilyenben ne köss kompromisszumot, mert utólag bánni fogod, hogy miért ez a hely, miért nem a másik, satöbbi.


Ha költségek miatt kellene redukálni a létszámot, akkor pedig jó alternatíva lehet, hogy esküvőre jöjjön mindenki, utána pezsgős koccintás, fotók, stb., a lagzira pedig csak a szűk család/barátok jön.

2018. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!