Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek a megrendeze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a megrendezett házasságokról?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, ahol agresszióval fenyegetnek, hanem ahol a szulök összeulnek es mivel ök ismerik a gyerekeiket jól, kezukbe akarjak kicsit venni az iranyitast, rasegiteni a dolgokra

( de NEM A KÉNYSZERitett hazassagra gondolok , hanem ahol a szulök okoskodnak kicsit )

Nagyon eliteltem ezt korabban , de most latom hogy sokszor a szulö tapasztaltabb es jobban latja hogy a gyerekéhez ki illene

Kulföldön elek , es sok ilyen párral beszelgettem, volt olyan pár , ahol a szerelem fokozatosan alakult ki , es nagy szenvedely lett belöle

Vagy egy ferfi akinek valasztottak egy tizenket evvel fiatalabb nöt ( persze az ö velemenye es akarata is szamitott es anelkul ezek a frigyek nem köttettek volna meg) es maig nagy köztuk a szerelem harminc ev utan is

Ti hogy latjatok , jó ha a szulö résztvesz ebben tanácsokkal ?

Ezek az emberek nem válnak akikröl beszelek es keresztények , sziriából



#házasság #szervezkedes
2018. júl. 21. 21:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Ez a világ fejlettebb felében szerencsére nem túl divatos.



Amúgy az a véleményem, hogy ugyanannyi esélye van annak, hogy szétmenjen, mint a szerelem házasság, pusztán azért tűnik olyan sikeresnek, mert azokon a helyeken, ahol még divat, ott nem divat válni se, ha rosszul választott valaki (legyen az a szülő, vagy maga a gyerek), akkor is benne maradnak.

2018. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
"persze az ö velemenye es akarata is szamitott es anelkul ezek a frigyek nem köttettek volna meg" annak a 12 éves lánynak egyáltalán nem számított a véleménye. Olvass utána, de komolyan. Nem sértésből írom.
2018. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
#2 nem 12 éves, 12 évvel fiatalabb :D
2018. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jaj kösz utolsó
2018. júl. 21. 22:23
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Hát ezt jól félreolvastam. :D Elnézést.
2018. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Semmi. Az a véleményem hogy örülök hogy nálunk ez nem szokás. Sokszor a szülő azt hiszi hogy ismeri a gyerekét, ami részben így is van de sok esetben van a gyereknek egy része amit a szülő nem ismer. Ami valahol teljesen érthető. (Most csak így saját magamon gondolkodom.) És az is jogos hogy ott ahol az ilyesmi még szokás ott válni nem szokás.
2018. júl. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha egy felnőtt fiatal érett személyiség és képben van saját magával, van önismerete, akkor maga is jól tud választani. A probléma ott kezdődik, hogy sok felnőtt érzelmileg sérült, komplexusos stb. ami magában hordozza a rossz választást is.
2018. júl. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

"A probléma ott kezdődik, hogy sok felnőtt érzelmileg sérült, komplexusos stb. ami magában hordozza a rossz választást is."


Még szerencse, hogy mikor ezek a komplexusos felnőttek gyereket vállalnak, és nekik párt választanak, akkor nem viszik magukkal a komplexusaikat.. Oh várj!



A szervezett házasság csak arra jó, hogy a felelősséget elmossa.


Ha rosszul sikerül, akkor nem felelős a gyerek, mert a szülők döntöttek, de a szülő sem felelős, mert nem ők nem tudtak élni a csodásan választott pár lehetőségével.

2018. júl. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Ez valami helyi szokás lehet. Én is keresztény vagyok, és keresztény a szélesebb baráti köröm is, de nálunk nincs ilyen. És mi sem válunk. :)) Mindenhol a fiatalok választották egymást és később mutatták be egymást a szülőknek.

Hogy erről mi a véleményem: fura, de ők biztosan ilyen környezetben szocializálódtak. Meg attól is függ, hogy ez a beleszólás milyen mértékű. Nálunk is beleszól a legtöbb szülő, ha a gyereke valami problémás alakot választ, csak épp nem lát a rózsaszín ködtől.. Mindenki félti a gyerekét és ez normális.

2018. júl. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Én borzalmasnak tartom, és nagyon boldog vagyok, hogy egy olyan (európai) kultúrában élhetek, ami gyakorlatilag teljesen ellentétes ezzel.
2018. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!