Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sok házasságban gondot okoz?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok házasságban gondot okoz?

Figyelt kérdés
Férjem idősebb nálam majdnem 10 évvel és van egy kis gyerekünk. Én már elmennék ritkán valahova szórakozni, kikapcsolódni, viszont párom szerint ez még korai a gyerekkel, ő inkább otthon lenne vele minden pillanatban. Ha ez így marad, sok konfliktust okozhat a jövőben?

2018. júl. 25. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a gyerek?
2018. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként mindegy hány éves, minket a szüleink még 1-másfél évesen is megkérték a nagyszülőket, h vigyáznának-e ránk ha elmentek bálba vagy valahova. Ez csak egy jó indok, h otthon maradhasson. Természetesen ezzel számolnod kellett volna, h ő már el lesz fáradva mikor te még járkálnál ide-oda.
2018. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1 éves múlt
2018. júl. 25. 10:02
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Én kb. 2,5 éves korában bíztam először másra. Ha a gyerek bízik is az adott személyben, a legtöbb felnőtt, még a többszörös anyák, nagymamák is alkalmatlanok arra, hogy ilyen pici gyerekre vigyázzanak. Nincsenek felkészülve a lakásukban sem rá. Nem figyelnek a szobanövényekre, nem vakdugózzák a konnektorokat, én a 1,5 év körüli gyerekemet egyszer a kutya öléből szedtem ki, mert a fogadott nagymamánk nem figyelt rá eléggé. Amikor kisebb volt, férjem anyjára bíztuk 10 percre, ezalatt ráhajította a franciaágyra aludni, ahonnan simán legurulhatott volna (ismerősömék így kötöttek ki 2 hónapos gyerekkel röntgenen, nem gondolták, hogy lefordulhat az ágyról). Amikor fürdettük pár hónaposan, férjem mindig úgy ölelte magához a kádból kivételkor, mint valami gyémántot, nem bánta, ha vizes lesz. Egyszer anyósommal fürdettem, ő úgy vette ki a csuromvíz gyereket a kádból, hogy a két tenyerén egyensúlyozta, és messzire tartotta magától, az ütő is megállt bennem. Volt, hogy amíg fürödtem, az ő vállán aludt el a pár napos kisbabám és anyós is elszundított közben, szólnom kellett a férjemnek, hogy felügyelje az anyját, amíg fürdök, mert le fogja ejteni. Mai napig megválogatom, hogy kire bízom rá. Mivel 4 éves, már tud bizonyos szabályokat és tud magára vigyázni bizonyos szinten, de 1 évesen még nem bíztam volna senkire. Persze ha lett volna olyan személy, akin azt látom, hogy ért ilyen pici gyerekhez, rábíztam volna, de nem volt. Alig 1 éves volt, amikor cukorkával kínálta a szomszédasszony, amitől simán megfulladhatott volna, ő is akart vigyázni a gyerekemre, de nem hagytam. 2,5 éves kora után már nyugodtabban bíztam másra, simán elmehetünk bárhova.
2018. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

1 éves múlt, már nem újszülött csecsemő... ekkora koromban engem már néha simán "lepasszoltak" nagyszüleimhez - mindenki jól járt, én már akkor imádtam tatámékat, ők örülhettek mert unokázhattak, szüleim meg nyugiban ki tudtak kapcsolódni.

Mennyire jó baba, van olyan ember, akiben bízik? (nagyszülő, nagynéni, nagybácsi, valaki?)

2018. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Közös program nem jöhet szóba? Pl állatkert, vagy piknik? Szabadtéri, nappali koncert, távol a hangszóróktól? Ilyen helyekre mi simán megyünk 4-5 hónapos koruk óta. Nálunk 11 év a korkülönbség, de nem érezzük meg.
2018. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

A baj akkor van, ha a szórakozás mást jelent.


Nekem pl. egy zajos koncert ahol pogo meg csápolás van, nem szórakozás, hanem kellemetlen élmény. A romkocsma, drótsiklótúra, biciklizés, tömegdemonstráció szintén.


Egy igényesebb koncert (Andre Rieu koncertre elmennék egyszer), múzeum, időszakos kiállítás, kastély/várlátogatás (erődlátogatás pedig főleg), rövidebb túra, bűvészműsor, helyi folklórfesztivál (nemzetközi tánccsoportokkal) stb viszont bőven jó.


Keressetek, találjatok közös érdeklődési pontot. Gyerekfelügyeletet pedig bízzátok olyanra aki ért hozzá. Van a környezetetekben hasonló korú gyereket nevelő ember? Na hozzá pl. ő tuti jól vigyáz rá, és a másik gyerek lehet az első haver később.


Nagyszüleim pl. nagynénihez küldték a gyerekeket, ahol kb. 2 azonos korú gyerek volt, és fordítva. Így nagyon szoros lett az unokatestvéri kapcsolat (meg a nagynénivel is), és nagyszülők (és a néniék is) el tudtak menni ide-oda.

2018. júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Itt is a fokozatosság a fontos, egy éves gyerekkel még nem lehet nagyon ugrálni, de azért már lehet kisebb-nagyobb programokat szervezni. Szerintem kompromisszumokkal próbáljátok meg megoldani...
2018. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ti hány évesek vagytok egyébként?
2018. júl. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!