Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Okozhat gondot egy házasságban...

Okozhat gondot egy házasságban ha az egyik fél jóval többet keres, mint a másik?

Figyelt kérdés

Kezdetben kb ugyanannyi volt a fizetés, most többszörös a különbség. Így növekszik az életszínvonal, de az csak az egyik félnek köszönhető.


Szerintetek ez így működhet hosszú távon?


2015. júl. 15. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha valóban szeretik egymást, és mellé még egy normális gondolkodás társul, akkor nem lehet gond abból, ki, mennyit keres egy házasságban.
2015. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elején voltak vitáink, a párom kisebbségi komplexusok miatt. Végül belefáradtam, hogy ápoljam a lelkét. Nálunk, ez segített. Ő a férfi és végeredménybe én 5* jobban keresk nála.
2015. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Mi így vagyunk, a férjem kb. 7x annyit keres, mint én. Nem gond, örülünk, hogy ilyen jól haladunk előre a KÖZÖS életünkben :) Miért ne működne hosszú távon? Mi nem két együtt élő ember vagyunk, hanem egy csapat, akinek a tagjai gyűjtögetnek, ki-mennyit tud és örülünk, hogy haladunk a céljaink felé. Hogy jobbról X balról Y jön be, na bumm. :) A lényeg, hogy a közös csomagunk egyre jobban telik. Ti nem közös kasszán vagytok?? :)
2015. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Jó házasságban, intelligens embereknél, nem!
2015. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 piroska és a farkas ***** válasza:
79%
Már hogyne müködhetne? legalábbis ha a mi házasságunkra gondolok, eszünkbe nem jutna, hogy ez gond lehet, főleg akkor nem, ha a kevesebbet kereső fél hivatásaként éli meg azt, amiért - mellékesen - nincs annyira megfizetve, mint a másik. Egyszerüen csak örülni kell annak, h az egyik félnek ezekszerint versenyképes szakmája van, ami épül, az úgyis közösen épül, nincs olyan, h te 20ezrettettél bele, én meg 200 at, és ezért irgumburgum. Én így látom, ahol ez vitát szül, ott valami más sincs rendben. Nyilván sokan majd írják, h igenis gáz, ha pl a férj kevesebbet keres, hát nem tudom. Ha a férj el tudja hinni, h a felesége felnéz rá azért, mert mondjuk problémás fiatalokkal foglalkozik lélekkel és sikeresen, /és kevés pénzért/, és példás életü férj és apa, aki rendben van belül, akkor nem fogja izgatni, h egyébként a felesége valamilyen oknál fogva többszörös fizetése biztosítja a család ANYAGI nyugalmát.
2015. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A férfi keres többet. A nő kb 150et, a férfi 800 körül. A nő szereti a munkáját.
2015. júl. 15. 14:56
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a férjem is így keres én meg már csak gyesen vagyok, 24.500.- :) jah, meg némi családi tizenvalamennyiért. SZerinted? :D Dőljek kardomba? Miért tenném? Tök jól vagyunk, tök jól élünk, mindenünk megvan, és KÖZÖSEN döntöttünk így, hogy maradok itthon, mert megtehetjük. Sőt, lesz még tesó is :) Mi inkább örülünk, hogy keres kettőnk helyett is, és megengedhetjük magunknak. :)
2015. júl. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Két ép lelkű ember között nem... ha valamelyiknek kisebbrendűségi komplexusai és rögeszméi vannak, akkor igen... nálunk az elmúlt évtizedben én kerestem jobban, most a válság óta meg a zasszony. És? Attól, hogy épp melyik oldalról csorog be a több zsé a közös kasszába, miért változna bármi is? Inkább szerencséseknek tartjuk magunkat, hogy eddig mindig úgy jött ki, hogy amikor az egyikünknek rosszabbul ment, akkor a másikunknak jobban...
2015. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem kb 4-szer annyit keres, mint én, de soha nem volt ebből problémánk. Nálunk fokozatosan növekedett az életszínvonal, ahogy a férjem lépegetett előre a ranglétrán.

De ismerek olyat, ahol gond volt, ez mert a nő nekiállt ész nélkül költekezni, meg olyat is, ahol meg a férfi hánytorgatta fel rendszeresen, hogy az az ő pénze, és több jogot követelt magának ebből kifolyólag.

2015. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Okozhat, de normális emberek nem akadnak fenn rajta. Személy szerint marhára elbírnám viselni, ha a férjem többszörösét keresné. :)
2015. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!