Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire okozna gondot a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire okozna gondot a házasságban ha a férj nem azokat a hagyományos ételeket kapná a feleségtől, mint amiket az anyjánál evett? (23/N)

Figyelt kérdés

Nem szeretem a magyaros, hagyományos ételeket és nem is tudom őket elkészíteni.

Anyutól csak a palacsinta és a pizzatészta receptjére voltam kíváncsi, semmi más, amit ő főz nem érdekel, nem főzném meg magamnak. (Nem rossz, jól főz csak túl hagyományosan.)


Nem főzök naponta, nem kívánom mindig a főtt ételt, de ha igen, akkor szeretek a konyhában alkotni, de én kísérletezőbb vagyok és az egzotikus indiai, japán kajákat kedvelem igazán, ezeket is készítem csak.


Ha párkapcsolatban élnék vagy férjem lenne szerintetek problémát jelentene az egy idő után, ha nem raknék elé minden nap hagyományos ételeket, levest meg másodikat?


Nálatok mik az étkezési szokások? Van esetleg olyan háztartás, ahol nem főz hagyományosan minden nap a feleség? Vagy vevők vagytok az egzotikusabb, különlegesebb ételekre? Szoktatok kísérletezni? Vannak saját receptjeitek?

És mennyire okoz gondot a férjnek az, ha nem kapja a feleségétől a hagyományos ételeket, amiket az anyjánál evett?



2015. febr. 24. 15:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
21%
A férfi szívéhez a gyomrán és a farkán keresztül vezet az út! mellesleg nem baj,ha nem tudsz/akarsz főzni,csak fussa étteremre!
2015. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%
A barátnőm ilyen kísérletezős típus, meg sem eszi a hagyományos magyar ételeket. A férje viszont ki nem állhatja a kísérleti kajákat, egyértelműen magyar kaja-párti. Ebből azért jócskán van konfliktusuk, mert a férje a munkaideje letelte után kezd el magának főzőcskézni, ha enni akar. Hétközben többnyire rendel, de hétvégén mindketten külön főznek.
2015. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
61%

Hát embere válogatja, ahogy mondják. Ahogy te sem szereted a "hagyományos" ételeket, úgy a férfiak között is van. Mellesleg, még ha paprikáskrumplit és túróscsuszát főznél sem biztos, hogy ugyanolyan lenne, amit az anyja készített (sőt, szerintem biztos, hogy nem!)

Mi a férjemmel mindketten úgy gondoljuk, hogy a kétféle étel idő meg energiapocsékolás. Még hétvégén is. Nálunk mindig csak egyféle étel van, aki még éhes, az repetázhat.

2015. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
47%

Én sem szeretem a hagyományos magyar kajákat. Sem a pörköltet, sem a gulyást és a többi. Az olasz konyhát annál inkább.

Szerencsére a férjem sincs oda a magyar kajákért, leveseket sem szereti (ahogy én sem). Viszont az én főztömet imádja, néhány számára ellenszenves zöldséget leszámítva bármit hajlandó megkóstolni.

Hozzátartozik az igazsághoz, az anyja egyhangúan és unalmasan főz, olyan szinten só- és fűszermentesen, hogy az ételeinek semmi íze nem volt. Ezek után az én főztöm neki felüdülés volt. :)


De mégis azt mondom, férfija válogatja. Egy kolléganőm pl. kénytelen heti többször pörköltet csinálni nokedlivel, mert a férje mindennap húst követel, és magyaros ételt. Egy bolognai spagettire azt mondja, ehetetlen szar, semmi újdonságot nem hajlandó befogadni.


Ha a férfi kollégáimat veszem alapul, a legtöbbjük bizony nagyon hús- és magyarkaja párti. Örülök, hogy az én férjem nem.

2015. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
47%
Most itt keresel ferjet vagy mi? Szerintem ha lesz ferhed majd megbeszelitek.... Tok mindegy hogy a 20. Gyikos akárkinek a kolleganojenek a férje mit eszik, nem?...
2015. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
29%

Az a férjnek pont olyan érzés lenne mint ha te a férjedtől naponta pörköltet galuskával, húslevest , paprikás krumplit kapnál enni. Ha te nem bírnád gyomorral egy idő után, akkor ő sem bírná a kisérleti fűszerezésű és állagú ételeket.

Ha majd nagyon szeretsz valakit meg fogod hozni kettőtökért a megoldást az arany középút felé. Addig ez az egész csak elmélet.

2015. febr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az fontos, hogy közös-e az ízlés


én sem úgy főzök, mint anyósom, bár hasonló ételeket is, de másképpen


Nálunk igény van a napi főtt ételre

az érdekes, hogy ő is főz


szerintem az a gond, ha nem veszed figyelembe az ő igényeit, vagy ő a tiedet.


vevők vagyunk az egzotikusabb ételekre is.. gyakran nem magyarosan főzünk, inkább olaszosan vagy keletiesen..

csak saját receptem van, nagyon kevés dolog van, amit recept után vagy valaki után készítek


egyébként nem tudom mit evett otthon, gondolom azoka,a miket főz ha ott vagyunk..nem kérdeztem,

2015. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
65%

Én abban a szerencsés esetben vagyok, hogy anyósom nagyon rosszul főz, így szinte bármit a férjem elé rakhatok - amit megszokott. Halat sosem ettek, így visítógörcsöt kap, ha csak a boltban meglát egy konzervet a kezemben, de sajnos ez nem jelenti azt, hogy alkalomadtán nem főzök ilyen ételt.

A férfiak általában földhözragadtabbak ilyen téren, persze, szeretnek extrémkedni meg ezt-azt kóstolni, de hosszú távon ragaszkodnak a megszokott ízvilághoz.

Valljuk be, ebben az országban - mily' meglepő :D - a magyaros ízvilág dominál, az olyan ételeket amiket te főzöl, pl. én sem bírnám megenni - pedig az enyém szinte reformkonyha.

Hiába agyalsz most ezen, remélhetőleg nem ez fogja meghatározni, kit választasz. Majd megtaláljátok a számotokra megfelelő alternatívát.

2015. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
38%
Ez a konkrét személytől függ. Ha a férjem főzne és egzotikus indiai, vagy japán ételeket tálalna fel, akkor általában éhen maradnék.
2015. febr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
72%
ha mindketten dolgoznak, akkor mindkettő főzzön magának olyat, amit szeret. a férj nem csecsemő, hogy életképtelen legyen az asszony nélkül. ez már nem a középkor.
2015. febr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!