Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A menyasszonyom lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonyom lelkileg sérült, hogy tudnám megoldani ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
2 hét múlva lesz az esküvőnk. Sajnos az ő szülei elváltak 9 éves korában. Lehet, hogy csak rémeket látok. Igen komoly esküvői pánik jött rá 1 hónappal ezelőtt. Az akkor mondott dolgai és a sok éves együttélésünk alatt látott apró, meg nem értett részletek komoly felismeréssé álltak össze bennem. Nagyon súlyos elfojtások vannak a páromban ezzel az egész családi élettel kapcsolatban. Elfolyt dolgokat az anyjával, az apjával, a testvérével, a szülei új párjaival kapcsolatban. Mindenki elvár tőle olyan dolgokat, ami csak érzelmi alapon működhet. Mindenki elvárja, hogy imádja őt, és lássa meg a másik aljasságát. Holott az egész bagázs aljas úgy, ahogy van. Az az érzésem, hogy ő tisztában is lenne mindenkinek a hibáival és az értékeivel is. De elfolyt magában dolgokat, le hazudja magának is a nyilvánvalót. Amivel kapcsolatban pedig saját magát is becsapja, hogy beszélhetnék vele róla? Pl.: az öccsét imádja, szereti. És én is mert egy haláli jófej kis srác. De az apja megköveteli tőle, hogy imádja az öccsét. Innentől kezdve ez kényszeres, ami fojtogatja. És amikor az apja mondjuk megöleli a kis tesót, tehát egy szép apa-fia pillanatról beszélek, akkor csak rá kell nézni a párom arcára. A fájdalom a legjobb szó rá, ami rá van ilyenkor írva és a MIÉRT? Hogy ez neki miért nem adatott meg? Az anyja új házassága pl. totálisan szörnyű. De mégis mindenhol mindenkinek azt mondja, hogy tökéletes, holott ő is tudja, hogy nem így van, mert van, hogy itthon nekem is mondja. Amikor pedig ilyen ellentétekre próbálok rákérdezni azonnali tagadásba fordul. Rengeteg ilyen dolog van. Őszintén össze vissza hazudozik másoknak, de legfőképpen saját magának.

2018. aug. 7. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Ennek az embernek nem szabadna házasságot kötni, addig amíg egy pszichiáter meg nem gyógyítaná.

Természetesen összeházasodhattok, csak garantál a válás, mert a házasság nem sétagalopp, és nehéz helyzetben nem fog melletted állni, hanem ugyan azt a mintát fogja csinálni amit otthon látott.

2018. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Fújjátok le az esküvőt, amíg nem sikerül kibogozni ezeket a dolgokat!
2018. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Bár valóban jót tenne neki, ha beszélgetne pszichológussal erről,ettől még nem biztos, hogy nem fog kitartani a kérdező mellett. Ez nem úgy működik, hogy aki elválik annak a gyereke is, aki meg nem annak a gyereke sem mert ezt a mintát látta. Régebben nem váltak el az emberek és mégis mostanában sokan. Mások meg rossz családból jönnek,de egy életre együtt maradnak.

Kérdező, beszélgess vele, nyugtasd meg. Mondd el neki, hogy a ti életetek nem kell, hogy így alakuljon, te szereted őt és lehet neki veled egy boldog családja.

2018. aug. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Most hagyd hogy fusson le ez a "mizéria", valószínűleg be van pánikolva.. aztán utána komolyan beszélgessetek ezekről a dolgokról az elfojtásokról, és hogy mit miért nem tud megélni, és arról, hogy te mit tudsz neki nyújtani ha ő is partner..
2018. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen emberrel nagyon nem kellene összeházasodnod.


Alapból nem értem, az aki mentális beteg, miért megy bele komoly kapcsolatba és tesz terhet a másik fél vállára is ezzel?


Nekem is ritka szar életem volt egy időben, de amíg nem dolgoztam fel pszichológusi segítséggel, eszem ágában nem volt komoly kapcsolatba kezdeni senkivel.

2018. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem neked kell megoldani, itt csak ennyi a probléma. Neki kell akarnia a változást, addig nem megy.
2018. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a legtöbb emberben vannak ilyen elfojtások. Jó lenne, ha először is tudnátok ezekre a dolgokról őszintén egymással beszélgetni. Már az nagy segítség lenne. De elmehettek ketten párterepiára is, az is jó megoldás. Rábeszélheted úgy, hogy ez egy hasznos ön-és társismereti kaland lehetne kettőtöknek!
2018. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján a menyasszonyodnak igen komoly lelki sérülései vannak, amikről nem tudhatod, hogy a jövőben mikor és milyen formában fognak a felszínre törni. Ezek nagyon komoly figyelmeztető jelek, nagyon nagy a kockázata, hogy emiatt még meg fogod magad égetni. Ha az esküvőt nem szeretnéd lefújni, komolyan foglalkozz a menyasszonyod, feleséged lelki világával, járjatok utána minden apró részletnek, járjatok pszichológushoz, stb.


Az én feleségem szülei is elváltak, maga a válás és az utána történtek is nagyon csúnya történet. Én nem vettem komolyan ezeket a figyelmeztető jeleket, nem gondoltam volna, hogy a gyerekkori feldolgozatlan lelki traumák 15-20 év múlva milyen hatással vannak egy ember lelki világára, személyiségére. Mire ráeszméltem, hogy minden probléma a gyerekkorára vezethető vissza, már késő volt. Kis gyerek mellett egy évig szeretőt tartott, majd plusz egy év kínlódás után el is hagyott, a szeretőt választotta. Mindezt elképesztő mennyiségű hazugsággal sikerült összehozni. Utólag már összeáll a kép, eleve össze se kellett volna jönnünk. Csak sikerült saját magával és velem is elhitetnie, hogy mi összeillünk és működni fog. Látszólag működött is sok éven keresztül, de neki belül csak nőtt a megmagyarázhatatlan hiány, feszültség. Erre a válasz egy újabb hazugságspirál volt, jött a szerető, és a vele járó hazudozás. A végén már a teljesen nyilvánvalót is letagadta, a szemembe hazudott. Kb. mint a viccbeli "nekem hiszel, vagy a saját szemednek?"

2018. aug. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!